Ağız kokusunu önlemek için

Ağız kokusu, sosyal hayatı büyük ölçüde etkileyen ve bireylerin günlük yaşantılarını sınırlayan ciddi bir rahatsızlıktır.

Ağız kokusunu önlemek için

Bu sorundan mustarip olan bireyler bu durumdan rahatsızlık duydukları ve aslında büyük ölçüde de çekindikleri için kendilerini arkadaş çevrelerinden uzaklaşmak zorundaymış gibi bile hissedebilmektedirler. Ancak her rahatsızlıkta olduğu gibi ağız kokusunu önlemek için de birbirinden farklı birçok yol bulunmaktadır.

Ağız Kokusunun Nedenleri Nelerdir?

Ağız kokusunu önlemek için uygulanabilecek yollara bakmadan önce ağız kokusunun nedenlerine de değinmek gerekmektedir. Ağız kokusunun ana nedeni ağızda bulunan bakterilerdir. Bakteriler dışında diş ve diş etlerinde görülen rahatsızlıklar -özellikle dişlerdeki çürükler- ağızdan nefes almak, mide problemleri, üst solunum yolu enfeksiyonları, karaciğerde veya bağırsaklarda görülen hastalıklar, dilde oluşan mantarlar vb. gibi birçok neden ağız kokusuna yol açabilmektir.

Ağız kokusu problemini önlemek için öncelikle bu rahatsızlığın nedenini bulmanız gerekmektedir. Doğru yöntemler uygulayarak ağız kokusu probleminizin önüne geçebilirsiniz. Peki ağız kokusundan mustarip olan kişiler bu durumun çözümü için neler yapabilirler?

Ağız Kokusu Problemini Önlemek İçin

Bir doktora göründükten ve probleminizin asıl ana sebebine ulaştıktan sonra ağız kokusunu önlemek için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Öncelikle diş ve diş eti şikayetleri yüzünden ağız kokusu problemi çekiyorsanız bir diş hekimine görünmelisiniz. Diş hekiminizin uygulayacağı tedavi yöntemleri ile bu durumdan kurtulabilecek aynı zamanda da dişlerinizdeki veya diş etinizdeki ana sıkıntıyı da çözüme kavuşturmuş olacaksınız. Bunun dışında midenizde, bağırsaklarınızda veya karaciğerinizde bulunan bir rahatsızlıktan dolayı ağız kokusu çekiyorsanız doğru ilaç tedavileri ile bu durumu atlatabilirsiniz. Tüm bular dışında bol bol su tüketerek, diş ve diş eti sağlığına dikkat ederek, düzenli olarak dişlerinizi fırçalayarak ve tabii düzenli olarak kontrollere giderek bu rahatsızlığın önüne geçebilirsiniz.

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Ağız kokusu problemi, boğaz ve diş sorunlarından kaynaklanabileceği gibi sindirim sistemindeki sorunlardan dolayı ortaya çıkabiliyor.
  • Tadı ve kokusuyla dikkat çeken karanfil, cinsel yaşamın sıkıntılarına da iyi geliyor. Çiftlerde afrodizyak etkisiyle öne çıkıyor...
  • Günümüzde erkek ya da kadın birçok insan ağız kokusu sorunu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Kronik ağız kokusu için ne yapmalı?
  • Bireylerin sosyal faaliyetlerini sınırlayan ve aslında oldukça sık rastlanılan ağız kokusu problemleri, kişilerin özgüvenlerinin kırılmasına neden olm
  • İnsanlarda genellikle iletişim sırasında ortaya çıkan ağız kokusu büyük rahatsızlığa neden olarak toplum içerisinde iletişim sıkıntıları oluşturmaktad
  • Ağız kokusu çürük dişler, diş eti hastalıkları, hijyen sorunları, mide rahatsızlıkları gibi nedenlerden kaynaklanabilir.
  • Randevu Al