Bu besinlerle ısının üşümeyin!

Isınmak için sadece giyinmek yetmez! İşte kışın üşümeyi azaltan besinler.

Bu besinlerle ısının üşümeyin!

Isınmak için sadece giyinmek yetmez! İşte kışın üşümeyi azaltan besinler.

Hepimizin içinin titremeye başladığı bu günlerde, kimi besinleri beslenmemize katarak daha kolay ısınmamız mümkün. Uzmanlar, kışın üşümeyi azaltan besinleri ve vücutta yaratacakları etkileri anlattı. kis_besinKIRMIZI PUL BİBER: Vücut ısısını artırdığından ötürü aynı zamanda metabolizmayı hızlandırır. İçerdiği kapsaisin isimli pigment, günlük harcanan enerjinin artırılmasına yardımcıdır. Ancak mide ve sindirim sistemi problemleri olanlar dikkatli tüketmelidir. ZENCEFİL: Vücut ısısını artırmaya yardımcı olduğundan ötürü kışın rahatlıkla tercih edilebilir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olduğu ve metabolizmayı hızlandırdığı düşünülmektedir. KIRMIZI ET: Demir minerali yetersizliğinde vücutta kansızlık denilen durum oluşur ve kansızlık üşümeyi en çok artıran etmenlerden biridir. Günlük demir minerali gereksinmemizin karşılanması için demir içeren besinlerin düzenli tüketilmesi önemlidir. Kırmızı et, demir mineralinin en zengin besinsel kaynağıdır. Günlük beslenme düzeninde en az 2 köfte kadar yer alması gerekir. ÇORBA: Sıcaklığı nedeniyle vücut ısısında da yükselmeye sebep olur. Çorba aynı zamanda sütlü, yoğurtlu, yumurtalı veya etli, tavuklu hazırlanır ise tokluk süresini uzatır ve metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. ACI BESİNLER: Acı biber turşusu gibi acı besinler de vücut ısısının yükselmesine yardımcı olur. Acı turşu türlerinin fazla tüketildiğinde ödem yaptığı unutulmamalıdır. Mide problemleri olanlar tercih etmemelidir. YEŞİL ÇAY: Yeşil çay içerdiği kateşinler sayesinde metabolizmayı hızlandırır. Günde 3 kupa yeşil çay tüketmek; metabolik hızı %1-2 kadar arttırabilmektedir. YUMURTA: İçerdiği kaliteli protein, B vitaminleri sebebi ile vücudun daha iyi çalışmasına ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur. HÜRRİYET AİLE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al