Aptal menü

Hamburger ve patatesten oluşan menü, hastalık gibi yayıldı. Vitamin ve proteinden yoksun bu besin, çocukları etkisi altına aldı. Uzmanlar ise bilinmeyen bir tehlikeyi gün yüzüne çıkarttı: Sık sık fast-food yiyen aptal oluyor.

Aptal menü

Hamburger ve patatesten oluşan menü, hastalık gibi yayıldı. Vitamin ve proteinden yoksun bu besin, çocukları etkisi altına aldı. Uzmanlar ise bilinmeyen bir tehlikeyi gün yüzüne çıkarttı: Sık sık fast-food yiyen aptal oluyor. fastfoodDünya, fast-food tarzı beslenmenin etkisi altına girdi. Tehlike öyle büyüdü ki adeta "hamburger nesli" yetişmeye başladı. Dünyada milyonlarca kişi, vitamin değeri olmayan bu beslenme tarzını benimseyerek, farkında olmadan fast-food restoran zincirlerine bir yenisinin eklenmesine katkıda bulundu.

Özelllike çocuk ve gençlerin elinden düşmeyen hamburger, obezite sorununu gündeme getirdi. Vitamin ve proteinden yoksun olan hamburgerin şişmanlattığı iddiası, bilim dünyası tarafından kanıtlandı. Ancak yapılan yeni bir araştırma hamburgerin bilinmeyen bir zararını daha ortaya koydu. DEPRESYON RİSKİ İngiliz bilim insanları, beslenme tarzındaki değişikliğin zeka üzerindeki etkilerini masaya yatırdı. 14-17 yaşındaki çocuklar arasında yapılan araştırma sonuçları ise şaşırttı. Büyüme çağında sık sık hamburger, patates, pizza yiyip, gazlı içecek içen çocukların, sebzemeyve tüketen çocuklara göre daha düşük zekalı olduğu belirlendi. Bilim insanları, fast-food tarzı gıdaların yararlı yağ, vitamin ile minerallerden yoksun olduğunu, bu nedenle 'depresyon, şizofreni ve hafıza sorunlarını' gündeme getirdiğini açıkladı. 8 YAŞINA DİKKAT Araştırmacılar, "Vücudu iyi beslemek, zihni de iyi beslemek anlamına geliyor" dedi ve ekledi: "8 yaşından önce cips, kurabiye, kola, pizza, hamburger, çikolata gibi abur cuburları az tüketen hatta hiç yemeyen çocuklar, yiyenlere göre bariz bir farkla daha zeki oluyor."  ZARARLI  Hamburger ve kızartılmış patates gibi fast-food yiyecekler İşlenmiş gıdalar (sucuk, salam, sosis gibi) Alkol ve sigara Şeker Çay ve kahve Tarım ilacı içeren besinler Asitli içecekler Cips FAYDALI  Sebze Kuruyemiş Meyve Buğday, kepek Yumurta Yağlı balık Kırmızı ve beyaz et Yeşil çay Süt ürünleri SABAH  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Öğrenilmiş çaresizlik nedir? Öğrenilmiş çaresizlik sendromu, başarma isteğini yok ediyor!
  • Narsistik kişilik, “Tanrılaştırılmış ve gerçekçi olmayan bir öz önem duygusu” olarak tanımlanıyor.
  • Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Uluslararası İletişim Günleri, açılış konferansıyla başladı.
  • Trafikte zaman kaybetme derdi olmadan, ofis ortamı yerine evinin konforundan çıkmadan çalışmak, yakın zamana kadar birçok kişinin hayallerini süsleyen
  • Uzmanlar, yardımsever olmanın, kişinin maddi - manevi verdiği desteğin daha iyi hissetmesini sağladığını vurguluyor.
  • Yapılan bir araştırmaya göre çalışanların en üretken olduğu zamanın pazartesi günü saat 10:01 olduğu ortaya çıktı.
  • Randevu Al