Deprem Travma Psikolojisi

Alzheimer için alüminyum uyarısı

Alüminyum parçacıkları zamanla beyinde birikerek Alzheimer hastalığına neden olabiliyor.

Alzheimer için alüminyum uyarısı

Alüminyum parçacıkları zamanla beyinde birikerek Alzheimer hastalığına neden olabiliyor.

İngiltere’deki Keele Üniversitesi’nden bilim insanları kozmetik ürünlerde ve yiyeceklerde bulunan Alüminyum parçacıklarının zamanla beyinde birikerek Alzheimer hastalığına neden olabildiğini söyledi. aluminyumFrontiers of Neurology dergisi için konuyla ilgili bir makale kaleme alan Alzheimer araştırmacısı Profesör Chrisopher Exley, “İnsan beyninde alüminyuma rastlanıyor olması hepimiz için bir uyarı olmalı, alüminyum çağının tehlikelerine karşı harekete geçmeliyiz. Alzheimer hastalığı insanlarda kronik alüminyum zehirlenmesinin bir göstergesi olabilir” dedi.

ALZHEIMER HAKKINDA HER ŞEY

Bugünlerde alüminyumun içme suyuna, yiyeceklere ve kozmetiklere eklendiğini söyleyen bilim insanı ayrıca sıkça kullandığımız aspirin ve antiasit gibi ilaçların içinde de alüminyum bulunduğunu belirtti. Profsör Exley “Beyindeki Alüminyum birikimi belli bir seviyeye ulaştığında nerönlar artık bununla başedemiyor. Eğer alüminyum birikimine maruz kalan beyin zaten hali hazırda kojeneratif bir hastalığa meyilliyse, hastalık hız kazanıyor ve daha saldırgan oluyor. Bu durum çevre felaketlerinde yüksek miktarda alüminyuma maruz kalan kişilerde zaten görüldü ” dedi. 1988 yılında İngiltere’nin Cornwall kentinde 20 ton alüminyum sulfat içme suyuna karışmıştı. 59 yaşındaki Carole Cross bu olaydan sonra Alzheimer hastalığının nadir ve aşırı derecede agresif bir türüne yakalanarak hayatını kaybetmişti. Adli tabip Cross’un beyninde yüksek miktarda Alüminyum bulunduğunu açıklamıştı. AFP
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al