Pandemide Kilo Vermenizi Kolaylaştıracak 10 Tüyo

COVID-19 rutinleri alt üst etti, ancak kilo vermek hala mümkün. Kendilerini tartan kişilerin kilolarını düşük tutma olasılıklarının daha yüksek olduğu açıklandıç Vücut kitle indeksinizi 18,5 ile 25 arasındaysa sağlıklı, 25 ile 30 arasındaysa fazla kilolu olarak kabul edilir. Detaylar haberimizde...

Pandemide Kilo Vermenizi Kolaylaştıracak 10 Tüyo

Salgın bizi birçok yönden etkiledi. İster fiziksel sağlığımız, ister zihinsel sağlığımız olsun, hayatımızın her alanında bir sıkıntı yarattı. Özellikle zamanınızın çoğunu evde geçiriyorsanız, pandemi sırasında nasıl kilo almış olabileceğinizi görmek kolaydır. Rahat yemek tarifleri Google'da trend oldu. Belki kendinizi bir kurabiyenin ya da bir biranın kulağa hoş geldiğini düşünürken bulmuşsunuzdur. Kısıtlamalar hafiflemeye devam ederken, insanlar kilolarıyla ilgili endişeli.

Henüz kimse COVID-19'un ülkenin kilosunu nasıl etkilediğine dair bir değerlendirme yapmadı. Aslında bazı insanların kilo verdiğine dair raporlar var. Ancak Yale New Haven Sağlık Sisteminde bariatrik cerrahi tıbbi direktörü John Morton, MD, MPH, MHA, tele sağlık randevularında beş, 10 ve hatta 30 kilo alan hastaları gördüğünü söylüyor.

Dr. Morton, “Anekdot olarak, kesinlikle kilo alımı görüyoruz” diyor. "30 kiloyu gerçekten hızlı bir şekilde verebilirsin ve bunu üç ayda yapabilirsin.

Aslında COVID-19 kilo ile mücadele eden insanlar için mükemmel bir fırtına yarattı. Yale Metabolic Health & Weight Loss Program'ın klinik direktörü Artur Viana, "Hayat büyük ölçüde bozuldu" diyor. Spor salonu ve parkların kapatılması egzersiz rutinlerini alt üst etti ve çocuklarına ders verirken aniden evde çalışmak zorunda kalan ebeveynler için stres arttı. İnsanlar, tansiyon ve kolesterol sayıları gibi güncellemelerin kilo hakkında düşünmek için motivasyon olabileceği tıbbi muayeneleri ve fizik muayenelerini ertelemek zorunda kaldı, diyor.

SALGIN NASIL KİLO ALDIRDI?

Dr. Viana, “Obezitenin nedenlerinin çok faktörlü olduğunu ve işin içinde stres olduğunu biliyoruz” diyor. “Sadece organik vücut değişiklikleri olmakla kalmıyor, aynı zamanda stresle başa çıkmanın bir yolu olarak yiyeceğe dönüyoruz.” Dr. Morton, “dövüş ya da kaç sendromu” ile ilişkili metabolik değişiklikler de olduğunu söylüyor. “Stresli olduğunuzda, vücudunuz bunu hissedecek ve kaçmak veya savaşmak için enerjiye ihtiyacı olduğunu düşündüğünde kaloriden vazgeçmeyecektir” diyor.

Dr. Morton, iltihabın birincil faktör olduğunu ekliyor. “Tavuk mu yoksa yumurta mı olduğunu belirlemek zor. Enflamasyon daha fazla kiloya mı yol açar yoksa daha fazla ağırlık daha fazla inflamasyona mı yol açar? Cevap, muhtemelen, ikisi de."

KİLO KAYBI GEREKLİ VE MÜMKÜN MÜ?

Dr. Morton, beş veya 10 kilo vermek tamamen mümkün diyor. Haftada en az bir kez tartıya çıkarak başlamanızı tavsiye ediyor. Geçtiğimiz birkaç aydaki tele-sağlık ziyaretleri sırasında hastalarla konuştuğunu söyleyen Dr. Kendinizi tartmak hem tedavi edici hem de tanısaldır.” Önemli ölçüde kilo veren ve kilo vermeyi sürdüren kişileri takip eden Ulusal Kilo Kaybı Kayıtları, kendilerini tartan kişilerin kilolarını düşük tutma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösterdi.

Kilonuzu öğrendikten sonra, ağırlık spektrumunda nereye düştüğünüzü gösterecek olan boy/kilo oranı olan vücut kitle indeksinizi (BMI) belirleyebilirsiniz. BMI'niz 18,5 ile 25 arasındaysa sağlıklı, 25 ile 30 arasındaysa fazla kilolu olarak kabul edilir; bu, diyetinizi ve egzersiz rutininizi ayarlamak için iyi bir nedendir. Dr. Morton, BMI 30'a ulaştığında, insanların tıbbi destek ve müdahaleler olmadan kilo vermede son derece zor bir zaman geçirmeye başladığını söylüyor. Yale Kilo Verme Programı, ihtiyacı olan kişiler için ilaç, endoskopik prosedürler ve ameliyat gibi seçenekler sunar.

Dr. Morton, 10 veya 15 kilo vermeniz gerekiyorsa, bunun yapılabilir olması gerektiğini söylüyor. İlk adımın bir plan yapmak olduğunu söylüyor. Kilo vermenin dört temel direği olarak adlandırdığı şey etrafında yeni rutinler oluşturmayı öneriyor: diyet, egzersiz, uyku ve stres yönetimi. "Rutinlerin olmalı. En iyisini umarak sadece yelken açamazsınız. Temel bilgilerle başlayın” diyor. “Bu, sabah kalkmak, duş almak, kahvaltı yapmak ve gün için bir plan yapmak demektir. Amaç yön verir ve ağırlık söz konusu olduğunda yardımcı olur.”

Dr. Morton, haftada bir veya iki kilo makul bir kilo verme hızı olduğunu söylüyor. "Günde 500 kalori azaltmak istiyorsanız, bu 200 kaloriye eşdeğer egzersiz yaptığınız ve diyetinizden 300 kaloriyi kestiğiniz anlamına gelebilir."

KİLO VERMEK İÇİN STRATEJİLER

Dr. Morton ve Dr. Viana, bir kilo yönetimi programını desteklemek için birkaç ipucu verdi:

- Günlük bir rutin oluşturun.

- Günlük bir uyanma ve yatma saati belirleyin.

- Mümkünse yemeklerinizi önceden planlayın.

- Yemek ve yemek pişirmeye olan ilginizi yenileyin. Her zamankinden daha fazla evde olsaydınız, sağlıklı yiyecekler pişirmek hakkında daha fazla bilgi edinmek için zamanınız olabilirdi. Dr. Morton, "Sevdiğiniz yiyecekleri yediğinizde, yalnızca yiyecek miktarı yerine tadından tokluk tadı almayı öğrenebilirsiniz" diyor.

- Bir haftalık öğünleri (veya en azından öğünlerin protein kısımlarını) tek seansta pişirmek faydalı olabilir.

- Tam tahılları, meyveleri, sebzeleri ve yağsız etleri dahil ettiğinizden emin olun.

- Nasıl yediğinizi düşünün.

- Porsiyonlarınızı kontrol edin. Yemek tabağı yerine salata tabağı kullanmayı deneyin. Ayrıca yemekten önce büyük bir bardak su içebilir, ardından hala aç olup olmadığınızı görmek için yaklaşık 15 dakika bekleyebilirsiniz.

- Önce proteinleri yiyin, çünkü sizi daha tok hissettirirler. Çok fazla karbonhidrat kan şekerinde dalgalanmalara neden olabilir ve açlığınız üzerinde daha az kontrolünüz varmış gibi hissetmenize neden olabilir.

-Dikkatli alışveriş yapın. Bir oturuşta bütün bir paket kurabiye yiyeceğinizi düşünüyorsanız, satın almayın.

- Düzenli egzersiz programlayın. Sizi her zamanki spor salonu seansınızdan veya egzersiz derslerinden uzak tutan sosyal mesafeyi korumayı tercih ediyorsanız, yürüyüş veya çevrimiçi egzersiz dersi gibi diğer aktivite biçimlerini deneyin. Dr. Viana, egzersizin kilo vermede ana faktör olmadığını, ancak bir kez verdiğinizde kiloyu korumada rol oynadığını söylüyor. Dr. Morton, kilo kaybının ruh hali ve eklem ağrısına da yardımcı olabileceğini ekliyor.

- İyi bir uyku çek. Bu, vücudunuzun neye ihtiyacı olduğuna bağlı olarak, bir gecede yedi veya daha fazla saat anlamına gelir. Drs, "Yeterince uyumayan kişilerin aşırı kilolu veya obez olma olasılığının daha yüksek olduğuna dair birçok kanıt var" diyor Dr. Morton ve Viana söylüyor.

- Stresi nasıl yöneteceğinize karar verin. Meditasyon, yoga ve farkındalık pratiği yardımcı olabilir. Dr. Viana, alkolün stresi sakinleştirmenin bir yolu gibi görünebileceğini, ancak kilo vermeye yardımcı olmadığını söylüyor. "Bir kadeh şarabınız olduğunda, bunu bir şeker çubuğuna sahip olmak olarak sayın. Kalori içerir ve besin değeri çok düşüktür.” Dr. Morton, alkolün uykunuzu bölebileceğini ve susuz kalmanıza neden olabileceğini ve bunun da yemek yemeyi tetikleyebileceğini söylüyor.

SADECE RAHATLAMALI MISIN?

Şu anda kendine kolay mı davranmalısın? gelen bir sorudur. “Herkesin ağırlığıyla bir devrilme noktası vardır. Pek çok insan bunu biliyor; belirli bir kiloya geldiklerinde reflü veya eklem ağrısı gibi sorunlar yaşamaya başlıyorlar” diyor Dr. Morton. "Normal kilo aralığında olduğun sürece sorun yok derdim ama o kilo aralığından çıkıyorsan bu konuda bir şeyler yaparım."

Dr. Viana, hala normal bir kilo aralığındaysanız, fazladan 5 ila 10 pound sağlığınız üzerinde önemli bir etki yaratmayabilir, diyor. Ancak aşırı kilolu veya obezseniz, kilonuzun %7 ila %10'unu kaybetmenin kalp hastalığı, yağlı karaciğer hastalığı ve eklem ağrısı gibi durumlar üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini söylüyor.

Kilo hedefleriniz ne olursa olsun, şimdi yaşam tarzınızı değerlendirmek ve sizi sağlıklı tutan her şeye odaklanmak için iyi bir zaman, diyor Dr. Viana. “Önceliklerinizi yeniden şekillendirmek ve yemek ve egzersiz konusunda ne yapacağınıza karar vermek için daha fazla zamanınız olabilir” diyor.

Dr. Morton, bir plana sahip olmak istediğinizde, bunu sürdürülebilir kılmanız ve ödenek ayırmanız gerektiğini söylüyor. Bu konuda katı olmak için hiçbir neden yok, diye ekliyor Dr. Viana. "Yani her gün makarna ve peynir yemeyin ama arada bir yemek isterseniz bence sorun olmaz."

PANDEMİ SIRASINDA ALDIĞINIZ KİLOLARI VERMEK İÇİN İPUÇLARI

Bu kriz döneminde, birçok insan açıklanamayan kilo alımı ve obezite ile mücadele etti ve mücadele etmeye devam ediyor. Her şey değiştiğinden ve hepimiz yeni bir normale dönme yollarımızı değiştirmek zorunda kaldığımızdan, pandemi sağlıksız bir yaşam tarzına yol açtı. İnsanlar tarafından sıklıkla görmezden gelinen aşırı kilo alımı, sıkıntılarımıza katkıda bulundu ve ayrıca bizi COVID kaynaklı ciddi hastalıklara daha yatkın hale getirdi.

Bununla birlikte, çok kilo almış ve fazla yağ biriktirmiş biriyseniz, onlardan kurtulmanın zamanı gelmiştir. Bunu yapmak için, işte bazı ipuçları ve püf noktaları.

ÖĞÜN ATLAMAYIN VE SAĞLIKLI BESLENME DÜZENİNE SADIK KALIN

Diyetler ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları, COVID-19 salgını bizi vurmadan önce bile vardı. Ancak sokağa çıkma yasağı, karantina ve evden çalışma ile insanlar daha düzensiz ve ihmalkar hale geldi. İster iş programını takip etmek ister uygun bir beslenme rutinine bağlı kalmak olsun, artık her şey değişti.

Bununla birlikte, birçoğu yemeklerinin izini kaybetti, sağlıksız beslenme alışkanlıklarına bağlı kaldı ve ne oldu. Bununla birlikte, tüm bu faktörler gereksiz kilo alımına yol açabilir. Bunun olmasını önlemek için, tüm öğünlerinizi yemeyi unutmayın. Dikkatli yeme alıştırması yapın ve sağlıklı beslenme alışkanlıklarına bağlı kalın. Porsiyon kontrolü ayrıca fazla gıda alımınızı sınırlayabilir ve aşırı yemekten kaçınmanıza yardımcı olabilir.

FİZİKSEL AKTİVİTEYE ÖNCELİK VERİLMELİ

Pandemi olsun veya olmasın, egzersiz son derece önemlidir. Sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda dengeli bir vücut ve dengeli bir zihin sağlar.

Ancak, fiziksel aktivite son çareniz olmamalıdır. İnsanlar biraz kilo vermek ve sağlıklı kilolarına geri dönmek umuduyla düzenli egzersiz ve fiziksel hareketlere başvururlar. Ancak, zayıf ve sağlıklı bir kiloda olsanız bile düzenli fiziksel aktiviteler gereklidir. Kronik hastalıkları uzak tutmak ve yaşlandıkça zinde ve sağlıklı kalmak için kendiniz ve vücudunuz üzerinde çalışmaya devam etmelisiniz.

COVID KAYGISI GERÇEKTİR, STRESİ UZAK TUTMANIN YOLLARINI ARAYIN

Stres ve kaygı söz konusu olduğunda, COVID insanların zihinlerine başarıyla sızmıştır. Hem yetişkinler hem de çocuklar ciddi şekilde etkilendi ve biz onu yönetmeyi öğrenene kadar bundan kaçış yok.

Hepimizin bildiği gibi stres kilo alımına katkıda bulunur. Bu, iştahımızı artıran ve bizi yüksek kalorili yiyeceklere daha fazla yönelten kortizol adı verilen hormonların üretimine yol açabilir. Bununla birlikte, stresi yönetmek için sinirleri sakinleştirmeye yardımcı olan nefes egzersizleri uygulayabilirsiniz. Yoga ve meditasyon yapmak zihnimizi rahatlatmanın diğer yollarıdır. Bunun dışında, zihinsel stres etkenlerinizi ele almayı öğrenin ve bunu insanlarla tartışın. Bu sadece kalbinizi ve zihninizi aydınlatacaktır.

GENEL SAĞLIĞA ODAKLANIN

Son zamanlarda tekrar yola çıkmaya karar vermiş biriyseniz, kilo vermenin tek hedefiniz olmaması gerektiğini unutmayın. Genel sağlığınız en önemli şeydir. Besleyici yiyecekler yemeye veya koşuya çıkmaya karar verirseniz, her şeyin size sağlıklı bir vücut vermek ve sağlıklı bir kiloyu korumak için çalıştığından emin olun.

Gereksiz diyetlere girmeyin ve öğün atlamayın, çünkü bu sizi yalnızca daha zayıf ve daha az enerjik yapacak ve bu da günlük işlerinizi yapmanıza engel olacaktır.

İnsanlar COVID-19 pandemisi nedeniyle izolasyondan çıktıkça, birçoğu son bir buçuk yılda sürdürdükleri yeme alışkanlıklarına yeni bir bakış atıyor. Mevcut durumunuz ne olursa olsun, kilo vermenize yardımcı olabilecek bazı iyi karantina alışkanlıklarını benimsemek için çok geç değil. Pandemiden doğan diğer yeme alışkanlıkları, kilo alımına neden olanlar, şimdi bunlarla uğraşmazsanız uzun vadede sağlıklı beslenme alışkanlıklarınızı rayından çıkarabilir. Klinik hemşire uzmanı, lisanslı beslenme uzmanı ve Change Academy podcast'inin sunucusu olan LDN Monica Reinagel, geleceğe taşımak istediğiniz beslenme alışkanlıkları ve hangilerinin geride bırakılmasının daha iyi olduğu konusunda uzman tavsiyesi sunuyor.

KAHVALTI YAPMAK

Birçok ofis çalışanı, pandemi sırasında evden çalışma düzenlemelerine geçerek onları sabah işe gidip gelmekten kurtardı. Ve masanıza zamanında varmak için okul çıkışında yarışmanızı ve trafikle savaşmanızı gerektiren bir programınız varsa, kahvaltının genellikle sabah rutininden kesilen ilk şey olduğunu bilirsiniz. Reinagel, “İnsanlar genellikle kahvaltı yapmamak için bir bahane olarak 'zaman tükendi' diyorlar” diyor.

O telaşlı sabah gidip gelmeden, bazı insanlar bu zamanı kahvaltı yapmak gibi basit adımlarla öz bakımlarını geliştirmek için harcadı. Ve bu kilo vermeye yardımcı olabilir. The Proceedings of the Nutrition Society dergisinde Haziran 2021'de yayınlanan bir araştırma, sabah yemeği yemeyenlerin gün boyunca daha fazla ilave şeker, karbonhidrat ve toplam yağ tüketme olasılıklarının daha yüksek olduğunu buldu. Reinagel, "Sağlıklı bir diyette, kahvaltıda genellikle gün boyunca önden yüklenen lif gibi belirli şeyler vardır" diyor.

EV YAPIMI ÖĞLE YEMEĞİ

Pandemi nedeniyle ofisler kapandığında, birçoğu aniden özel öğle yemeği spesiyalleri olmadan gitmek zorunda kaldı - pazar araştırma şirketi Acosta tarafından yapılan bir anket, insanların yüzde 31'inin her gün evde öğle yemeği yediğini, bu oran COVID öncesi yüzde 18'e kıyasla - ve bu kılık değiştirmiş bir lütuf olabilirdi. Araştırmacılar, 2003 ve 2016 yılları arasında 35.000 Amerikalıdan alınan verileri kullanarak tam hizmet veya fast food restoranlarında yenen yemeklerin beslenme kalitesini değerlendirdiğinde, Amerikan Kalp Derneği 2020 diyet puanına göre yüzde 0,1'den daha azının ideal kalitede olduğunu buldular. Nisan 2020'de Journal of Nutrition'da yayınlanan bir araştırmaya göre. İnsanlar giderek işyerlerine geri çağrıldıkça, bu öğle yemeklerini ofis için paketlemek kiloyu kontrol altında tutmaya yardımcı olabilir.

RESTORANLARI ATLAMAK

Restoranlarda tam kapanmalar ve kapasite kısıtlamaları arasında, birçok insan kendilerini eskisinden çok daha az sıklıkta dışarıda yemek yerken buldu. Ağırlık açısından bakıldığında, bu kesinlikle olumlu bir şey. Ocak 2016'da Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics dergisinde yayınlanan bir araştırma, restoranların yüzde 92'sinin herhangi bir yemek yeme olayında ihtiyacınız olandan çok daha fazla kalori sağladığını buldu.

KENDİNİZİ TARTMAK

Sıkı bir kemer, her gün işe uygun kıyafetler giyiyorsanız kilo aldığınızı gösterebilir. Peki ya pandemi sırasında birçok insanın yaptığı gibi ter içinde yaşadığınızda? İşte o zaman banyo tartısı ile check-in yapmanız gerekir. Şubat 2015'te Obezite'de yayınlanan araştırmaya göre, kendinizi daha sık tartmak, tutarlı bir şekilde daha iyi kilo sonuçlarıyla ilişkilendirilmiştir. Fermuarlı pantolonlara geri döndüğünüzde bile bunu sürdürmek iyi bir fikirdir.

TAM TAHILLAR VE FASULYE YEMEK

Pandeminin başlarında, insanlar kuru fasulye ve kepekli tahıllar gibi markete gitmeyi en aza indirmeye yardımcı olabilecek rafa dayanıklı malzemeleri stokladılar. Bunlar aynı zamanda oradaki en sağlıklı yiyeceklerden bazıları. “Bu yiyecekleri daha sık yemenin bağırsak sağlığı yararları var. Bunlardan çok tüketen kişilerin sağlıklı bir kiloya sahip olma olasılığı daha yüksektir” diyor Reinagel.

Temmuz 2021'de The Journal of Nutrition'da yayınlanan bir araştırma, günde üç porsiyon tam tahıl tüketen kişilerin, çok az tahıl tüketen veya hiç yemeyen kişilere göre bel boyutlarında daha az artış olduğunu buldu. Artık daha sık alışveriş yapıyor olabileceğinize göre, bu zımbaları listenizde tutmak hala akıllıca.

DAHA FAZLA PİŞİRME

Pandemi sırasında sosyal medyada herhangi bir zaman geçirdiyseniz, muhtemelen beslemenizde her zamankinden daha fazla ev yapımı yemek gördünüz. Reinagel, "İnsanlar her gün yemek hazırlama kapasitelerini yeniden keşfetmeye zorlandılar ve birçoğu buna olan coşkusunu yeniden keşfetti" diyor. Ev dışı eğlence için birkaç seçenek ve çoğu zaman yasak olan restoranlarla, aileler yemek için olduğu kadar eğlence için de evlerinin mutfağına yöneldiler.

Evde yemek pişirme, olumlu sağlık alışkanlıklarının kralıdır - araştırmalar, genellikle kendileri için yemek pişiren kişilerin daha az kalori aldıklarını ve daha kaliteli bir diyetten keyif aldıklarını göstermiştir.

DİYETİNİZİ BOZACAK ALIŞKANLIKLAR

ABUR CUBUR ATIŞTIRMALIK

Reinagel, "Birlikte çalıştığım birçok insan için mutfakta veya mutfak yanında çalışmak zordu" diyor. Aniden evden çalışanlar için normal yemek zamanı bazen tüm gün açık büfeye dönüştü. Ev mutfağınıza her girdiğinizde bundan bir avuç ya da bir ısırık almak kolaydır. Reinagel ayrıca, sosyal kısıtlamaların yokluğunda (örneğin, bir iş arkadaşının önünde öğle yemeğinde aile boyu bir paket cips yemek istememek) not eder. İnsanlar atıştırma alışkanlıkları konusunda bilinçsizdi.

DUYGUSAL YEME

Pandemi, insanların yaşamlarına eşi görülmemiş miktarda stres ve belirsizlik getirdi. Duygularınızı yiyerek başa çıktıysanız, yalnız değilsiniz. Reinagel, "Yiyecek, can sıkıntısı ve ekran tükenmişliği için sürekli bir stres tahliye vanasıydı" diyor.

Araştırmalar, duygusal yiyicilerin aşırı kilolu veya obez olma olasılığının, yiyecekleri bir başa çıkma aracı olarak kullanmayan insanlara göre yüzde 13,38 daha fazla olduğunu gösteriyor. Stresi yönetmenin ve güçlü duyguları işlemenin farklı yollarını öğrenmek, duygusal bir yeme düzenini geride bırakmanıza yardımcı olabilir.

TOPLU OLARAK SATIN ALMA

Karantinanın ilk haftalarında panikleyen müşteriler süpermarket raflarını boşalttı. Reinagel, “Kartlarınızı doğru oynadıysanız, aromalı patlamış mısırlardan oluşan büyük fıçılar ve dev bir fıçı peynir topları satın alarak kendinizi başarısızlığa uğratmadınız” diyor Reinagel. Gerçek şu ki, birçok insan tam olarak bunu yaptı. Bir satın alma kulübünde hâlâ binlerce Oreos stokluyorsanız, alışveriş alışkanlıklarınızı yeniden değerlendirmenin zamanı gelmiş olabilir.

ONLİNE SİPARİŞ

020 boyunca, yemek dağıtım uygulaması kullanımında büyük bir artış oldu. MarketWatch'in bildirdiğine göre, ilk dört şirket toplu olarak 3 milyar dolarlık bir gelir artışı yaşadı. Şubat 2020'de Frontiers in Nutrition'da yayınlanan bir araştırma, insanların bu uygulamalar aracılığıyla akşam yemeğini teslim ettiklerinde ne yediklerine biraz ışık tuttu. En sık sipariş edilen yemekler arasında çizburger, pizza, cips, peynirli kek bulunuyor. Herhangi bir kilo verme çabasını rayından çıkarması muhtemel klasik kalori bombaları.

AŞIRI ALKOL

Uluslararası Çevre Araştırmaları ve Yayın Sağlığı Dergisi'nde Aralık 2020'de yayınlanan bir araştırma, ankete katılan 21 yaş ve üstü kişilerin yüzde 60,1'inin pandemi öncesine göre daha fazla alkol aldıklarını söylediğini ortaya koydu. Reinagel, "İnsanlar, alkolün diyetinize katkıda bulunduğu kalori sayısını hafife alma eğilimindedir" diyor. "Günlük kalori alımınızı kolayca yüzde 30 ila 40 oranında artırabilirsiniz." Reinagel'e göre başka bir sorun mu var? Bu kaloriler, tokluk hissi, tokluk hissi ve yiyeceklerden aldığınız doyuma katkıda bulunmaz.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Genelikle kan pıhtısı nedeniyle bir veya daha fazla sayıda akciğer damarının tıkanması akciğer embolisi olarak tanımlanıyor.
  • Hipoglisemi, vücuttaki glikoz değerinin yani kandaki şekerin normalden düşük değerde olması durumudur. Hipoglisemi diyabet ile ilişkilidir. Fakat nadi
  • Hemogram, kanda bulunan hücrelerin hem sayısını hem de oranını tespit eden kan testidir. Halk arasında tam kan sayımı adıyla bilinir. Kan dolaşımındak
  • Diyabet hastalarında beslenme ve yaşam alışkanlıklarının kan şekeri kontrolünde çok önemli olduğunu belirten Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Aytaç Atamer, “
  • Zatürre, tıpta pnömoni olarak adlandırılan akciğer dokusunun iltihabı olarak tanımlanıyor.
  • Vücudumuzdaki en kalın ve en uzun sinir olan nervus ischiadicus ya da halk dilindeki adıyla siyatik, bel bölgesinde bulunan son omurdan çıkar ve dizin
  • Randevu Al