Gülümseme egzersizi yapın

Gün içinde en çok hangi ruh halindeyseniz bedeninizde aynı şekli alır. Gülümseme egzersizi yapın, gününüzü gülerek geçirin.

Gülümseme egzersizi yapın

Gün içinde en çok hangi ruh halindeyseniz bedeninizde aynı şekli alır. Gülümseme egzersizi yapın, gününüzü gülerek geçirin.

Endişeli bir haldeyseniz bedeninizdeki tüm hücrelerde endişeli bir hal içindedir. Depresif, mutsuz bir ruh halindeyseniz bedeninizde aynı şekildedir. Zihni kontrol edemediğimiz zamanlarda bedenimizi kontrol etmek bazen daha kolaydır. Gülümseme egzersizi de zihni olumlu yönde etkilemekte işe yarar. Durduk yerde gülümsemeye başladığınızda zihin bedendeki bu kas şeklinin olumlu düşüncelerle bağlantılı olduğunu bilir ve belli bir zaman sonra zihinde olumlu düşüncelere, duygulara kaymaya başlar.

DEPRESYONDAN KURTULUN

Evde veya ofiste her yere gülümseyen yüzler, gülümseyen kalpler yapıştırabilirsiniz. Banyoya, tuvalete,mutfağa...her nereye gidiyorsanız gülümseyen yüzleri görüp gülümsemeyi hatırlayabilirsiniz. Vaktinizin çoğu dışarıda geçiyorsa belki elinizin üstüne kalemle bir işaret koyabilirsiniz. Bu egzersizi yaptığınızda gerçekte ne kadar az güldüğünüzü de fark edeceksiniz. Çünkü bu işaretleri her gördüğünüzde önce o anki durumunuzun farkına varacaksınız. Üç hafta düzenli olarak bu egzersizi yaptığınızda beyninizde daha sık gülümsemekle ilgili bir alışkanlık oluşacaktır ve artık işaretler olmadan da durduk yere gülümsemeyi hatırlayacaksınız. Peki gün içinde daha fazla gülümsediğinizde neler olacak? Kendinizi daha iyi hissedeceksiniz, başkaları da size daha fazla gülümseyecek, daha olumlu bir bakış açınız olacak, hayatınıza daha olum şeyler girecek, cildiniz güzelleşecek, aklınıza daha güzel duygu ve düşünceler gelecek, daha sağlıklı olacaksınız.... MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Randevu Al