E-bültenimize kayıt olarak güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

POLİSTEN HUZUR TOPLANTISI

POLİSTEN HUZUR TOPLANTISI

DHA

Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, Huzur Toplantıları düzenledi.

 


Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, ’Huzur Toplantıları’ kapsamında Nevşehir Üniversitesi (NEÜ) öğrencileriyle bir araya geldi. Polis yetkilileri öğrencilere, ”Polisten yardım istemek için çekinmeyin” dedi.

NEÜ Meslek Yüksek okulunda gerçekleştirilen programda, Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Komiser Yardımcısı Haşim Uğurer ve polis memuru Abdullah Zengin, öğrencilere toplum destekli polis bürosunun faaliyetlerini anlattı.

Zengin, öğrencilerin sorunlarıyla kendi bölümlerinin yakından ilgilenmeye çalıştığını, öğrencilerin okulda ya da okul dışında yaşadıkları problemlerde polisten yardım talep etmekten çekinmemeleri gerektiğini söyledi.

Suçu ve suçluyu önlemede vatandaşların polisle yaptığı işbirliğinin önemini aktaran Zengin, ”Toplumuzda birçok art niyetli insan var. Arkadaşlık kurup kendini olduğundan farklı gösterip, sonra size bela olan şahısları bize şikayet etmekten korkmayınız. Yanlışın neresinden dönerseniz kardır” dedi.