Somon DNA Nedir? Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Somon DNA Gençlik Aşısı bir tür gençleştirme tedavisidir. Somon DNA uygulaması, DNA polinükleotidinden türetilen enjekte edilebilir bir cilt geliştirici enjeksiyondur. Daha sıkı bir cilt için kolajen sentezini, cilt iyileşmesini ve cildin elastikiyetini artırmayı amaçlar.

Somon DNA Nedir? Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Somondan elde edilen DNA'nın yapı taşları olan amino asit polinükleotitlerinden oluşan yeni, güvenli ve kanıtlanmış bir tedavi şeklidir. Bu polinükleotitler tamamen doğaldır ve hücresel düzeyde canlılık ve yenilenmenin anahtarı olan DNA'mızın içeriğini oluşturur. Somon DNA aşısı, bu polinükleotitlerin hyaluronik asit ile zenginleştirildiği bir cilt yenileme aşısıdır. Bir çeşit mezoterapidir.

SOMON DNA UYGULAMASI

Artık hepimiz biliyoruz ki, yaşlandıkça cildimiz gevşer ve eski genç parıltısını, parlaklığını, ince çizgilerini, eşit olmayan cilt tonunu ve sarkma problemini kaybeder. Bu, yirmili yaşların sonlarında başlar ve kötü yaşam tarzı alışkanlıklarınız ve aşırı güneşe maruz kalmanız durumunda hızlanabilir. Ayrıca hormonlardaki değişiklikler, özellikle kırklı yaşlarınıza geldiğinizde cildinizin sağlığını etkileyebilir.

Somon DNA uygulaması, hücresel onarım özellikleri ile biyolojik zamana etki ederek etkili bir anti-aging tedavisi sunar. Yaşlanma süreci ile birlikte çeşitli çevresel faktörlerin de etkisiyle cildimizin kalitesi bozulmaya başlar. Cildin kolajen ve hyaluronik asit içeriğindeki azalmalar nedeniyle doğal rengini kaybederek mat ve kuru bir görünüm kazanır. Somon DNA tedavisi, cildin daha canlı, pürüzsüz ve genç görünmesini sağlamanın en etkili ve güvenli yollarından biridir.

SOMON DNA GENÇLİK AŞISI NEDİR?

Somon DNA uygulaması, DNA polinükleotidinden türetilen enjekte edilebilir bir cilt geliştirici enjeksiyondur. Daha sıkı bir cilt için kolajen sentezini, cilt iyileşmesini ve cildin elastikiyetini artırmayı amaçlar. Ayrıca kırışıklıkları ve ince çizgileri iyileştirmeye, mat, düzensiz cilt görünümünü ve akne izlerinin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Cilt hücrelerini cilt yoluyla yenilemek için etkili iyileştirici özelliklere sahiptir. Cildin dermis seviyesine (cildin ikinci tabakası) verildiğinde hücre yenilenmesini ve iyileşmesini hızlandırarak cildin yaşlanmasını iyileştirir ve hasarlı cildi onarır.

SOMON DNA'SI NEDİR?

Somon DNA, somon balığı sperminden elde edilen polinükleotid DNA molekülleri ve hyaluronik asidin deri altına uygulanmasıyla uygulanır. Bu özel formül cilde enjekte edildiğinde cildin yenilenmesine ve mevcut ince ve orta dereceli kırışıklıkların azalmasına yardımcı olarak cildi gençleştirir. Cilde gözle görülür canlılık, gençleşme ve parlaklık sağlar. Bu nedenle gençlik aşısı olarak da adlandırılır.

NEDEN SOMON DNA TEDAVİSİ?

Klinik denemeler sonucunda bu tedavi cildi canlandırır ve somondan elde edilen doğal polinükleotit kaynağından yeni kolajen sağlar. Polinükleotid, cilt altında kolajeni yeniler ve mevcut kolajeni korur. Yenilikçi ve etkili çözümler sunan Somon DNA Terapisi, bu nedenlerle oldukça talep görmekte ve sevilmektedir.

SOMON DNA UYGULAMASINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Çoğu insan için uygundur, ancak özellikle cilt yaşlanması yaşayanlar ve düzensiz cilt tonu, elastikiyet kaybı ve akne izleri gibi güneş hasarından etkilenenler için uygundur. Genç yetişkinler için cilt, yaşlanma sürecini yavaşlatmak için önleyici bir tedavi seçeneği olarak kabul edilebilir.  Fizyolojik ve zihinsel gelişimini tamamlamış 18 yaş üstü bireylere her cilt dokusunda rahatsızlık vermeden her mevsimde yapılabilir.

SOMON DNA UYGULAMASI KİMLER İÇİN TEHLİKELİ?

Somon DNA Tedavisi Kimler İçin Kontrendikedir?

- Hamile ve emziren kadınlar ve bireyler:

- Kan pıhtılaşma sorunu,

- Uygulama yerinde bir deri enfeksiyonu,

-  Kullanılan aşının içeriğine karşı bilinen bir alerji,

- Akne ve/veya aktif inflamatuar hastalık ve ayrıca

- Bağışıklık sistemini zayıflatan ilaçlarla tedavi edilen hastalar (İmmünoterapi).

SOMON DNA UYGULAMASI NASIL UYGULANIR?

Somon DNA uygulaması, Minimal invaziv tedavi cerrahi değildir. Tedavi alanları bir dizi mikro enjeksiyonla uygulanır. Ağrı veya rahatsızlığı en aza indirmek için işlemden önce topikal anestezi (anestezik krem) yapılır. İşlemi takiben, tedavi edilen bölgelerde ciltte küçük enjeksiyon izleri ve birkaç gün boyunca çok hafif morarma ve şişlik olabilir.

Çok ince iğnelerle deri altı tabakasına enjeksiyon yapılır. İlk olarak uygulama bölgesini uyuşturmak için anestezik krem ​​sürülür. Daha sonra çok ince iğneler kullanılarak deri altındaki belirli noktalara Somon DNA enjekte edilir. Bu ağrısız bir yaşlanma karşıtı prosedürdür.

SOMON DNA UYGULAMASI NE İŞE YARAR?

Somon DNA aşısı hyaluronik asit ile cilt altında ihtiyacımız olan nemi beslerken, DNA'mıza uygun olarak polinükleotidlerin etkisiyle hücre yenilenmesini gerçekleştirir.

Görünür etkiler;

- Daha pürüzsüz bir cilt

- Renk tonu bütünlüğü

- Daha gergin ve daha sıkı bir cilt görünümü

- Artan nem sayesinde canlı ve parlak görünüm

Somon DNA Uygulaması Sonrası Ciltte Kesik, Yara Kalır Mı?

İşlem sonrasında ciltte hafif kızarıklık, noktasal morluklar ve küçük şişlikler görülebilir ancak bunlar kısa sürede kendiliğinden geçer. Bu işlemin ardından kişi günlük hayatına devam edebilir. Mesai saatleri arasında öğlen saatlerinde dahi yapılabilir.

Somon DNA Uygulaması, Diğer Yöntemlerle Birlikte Yapılabilir Mi?

Somon DNA uygulaması dolgu malzemeleri enjeksiyonu, PRP, b0t0x lazer iğneleme, peeling ve radyofrekans uygulamaları gibi diğer işlemlerle birlikte yapılabilir.

SOMON DNA TEDAVİSİNİN ETKİLERİ NE KADAR SÜRER?

Bu tedavinin etkileri hemen görülmeye başlar ve genellikle yaklaşık 6-12 ay sürer. Ayrıca yılda 2 kür uygulanırsa cildin genç görünümü uzun süre devam eder.

SOMON DNA TEDAVİSİNİN CİLT ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ NELERDİR?

Yıllar geçtikçe cildimiz nemini, kolajen içeriğini ve kalitesini aynı anda kaybeder.

Bu doku hasarının etkilerini çeşitli şekillerde izliyoruz;

- Cildin pürüzsüz dokusunun kaybı

- Leke gelişimi, gözeneklerde büyüme ve sayılarında artış

- Renk tonu eşitsizlikleri

- Elastikiyet kaybı, ciltte gevşeklik ve sarkma

Tüm bu etkileri eski haline getirmek için hücrelerin ihtiyaç duyduğu şey, nemin aktivasyonu ve hücresel yenilenmedir.

SOMON DNA UYGULAMASI KAÇ SEANS UYGULANIR?

Doktorunuz farklı bir tedavi programı da uygulayabilir ancak önerilen tedavi programı dört hafta arasında her seansta üç seanstır. Ortalama 30 dakika sürer. Basittir, güvenlidir ve hiçbir yan etkisi yoktur. Hemen ardından normal sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

Cilt yapısına ve kişinin ihtiyacına göre 1-5 seans 15-20 dakikalık bir süre içerisinde uygulanır. Ciddi cilt deformasyonlarının olduğu durumlarda 3 seanstan oluşan küratif tedavi önerilir. Uygulamalar 2 hafta arayla yapılır ve ilk seanstan sonraki gün bile olumlu etkileri görülür.

HANGİ PROBLEMLİ BÖLGELER SOMON DNA'SINDAN FAYDA SAĞLAR?

Somon DNA'sı alın, yanaklar, çene, üst dudaklar, boyun, dekolte, el arkası ve göz çevresine uygulanır. Ayrıca hamilelik çatlakları ve çatlakları üzerine uygulandığında olumlu sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Saç dökülmesi tedavisi için uygulanan mezoterapide kullanılan ajanlara da eklenir. Cilt kalitesini artırmak ve cilde ışıltılı bir güzellik kazandırmak için uygulanan son derece yenilikçi ve yaratıcı bir süreç olan Somon DNA tedavisi ile mükemmel sonuçlar elde edilir. Cildin daha genç, daha parlak, daha sıkı ve diri görünmesi ve her mevsimde yapılabilmesi bu yöntemin tercih edilmesindeki en önemli nedendir.

Somon DNA Uygulanan Deri Bozuklukları;

- Ciltte oluşan geniş gözenekler,

- Stres, hava kirliliği, sigara, alkol kullanımı ve güneş ışığına aşırı maruz kalma sonucu oluşan cilt lekeleri,

- Yaşlanmaya bağlı cilt deformasyonları,

-  Yüzdeki ince kırışıklıklar,

-  Göz çevresinde kaz ayağı kırışıklıkları,

- Dudaktaki kırışıklıklar (sigara içen çizgiler).

SOMON DNA AŞISI İLE SAĞLANAN CİLT GENÇLEŞTİRİCİ ÖZELLİKLER NELERDİR?

Cilt dokusunu destekler, güçlendirir ve nemlendirir. İnce cilt çizgilerinde azalma görülmese de cilde sıkılık, ışıltılı canlılık ve elastikiyet kazandırır. Cildin yenilenmesinde kilit rol oynar ve cilde daha sağlıklı, canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Her seanstan sonra cilt dokusu güçlenir ve elastikiyeti artar.

PRATİK YAPMAK İÇİN KAÇ SEANSA İHTİYACINIZ VAR?

15 gün ara ile 4 seans uygulanabilir.

SOMON DNA UYGULAMASI EN SIK HANGİ BÖLGELERE UYGULANIYOR

En yaygın uygulama alanları yüz, boyun ve dekoltedir. Göz çevresindeki etkinliği çok yüksektir. Saç dökülmesini azaltmak için saç derisinde de kullanılır.

SOMON DNA AŞISININ GÖZ ÇEVRESİNE ETKİLERİ

- Göz çevresi yorgunluk, uykusuzluk ve yılların etkilerinin en çok dikkatimizi çektiği bölgelerden biridir.

-Somon DNA aşısı daha hafiftir ve göz çevresini yeniden yapılandırır,

- Şişlik azalır ve gergin bir göz çevresi elde edilir.

SOMON DNA UYGULAMASININ TUTMA SÜRESİ NEDİR?

Ortalama faaliyet süresi 1 yıldır. İlk seanstan itibaren gözle görülür etkiler izlenir. Seanslar sırasında etkisi daha belirgin hale gelir ve kalıcılığı artar.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Genelikle kan pıhtısı nedeniyle bir veya daha fazla sayıda akciğer damarının tıkanması akciğer embolisi olarak tanımlanıyor.
  • Hipoglisemi, vücuttaki glikoz değerinin yani kandaki şekerin normalden düşük değerde olması durumudur. Hipoglisemi diyabet ile ilişkilidir. Fakat nadi
  • Hemogram, kanda bulunan hücrelerin hem sayısını hem de oranını tespit eden kan testidir. Halk arasında tam kan sayımı adıyla bilinir. Kan dolaşımındak
  • Diyabet hastalarında beslenme ve yaşam alışkanlıklarının kan şekeri kontrolünde çok önemli olduğunu belirten Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Aytaç Atamer, “
  • Zatürre, tıpta pnömoni olarak adlandırılan akciğer dokusunun iltihabı olarak tanımlanıyor.
  • Vücudumuzdaki en kalın ve en uzun sinir olan nervus ischiadicus ya da halk dilindeki adıyla siyatik, bel bölgesinde bulunan son omurdan çıkar ve dizin
  • Randevu Al