Temel Cilt Bakımı

Cildiniz sağlığınızı yansıtır. Cildine iyi bakmak için sağlıklı alışkanlıklar geliştirmelisin.

Temel Cilt Bakımı

Temiz kal: Yüzünüzü günde iki kez yıkayın - sabah bir kez ve gece yatmadan önce bir kez. Cildinizi temizledikten sonra, bir toner ve nemlendirici kullanın. Tonerler, temizlik sırasında kaçırmış olabileceğiniz ince yağ, kir ve makyaj izlerini temizlemeye yardımcı olur.

Cilt tipinize göre ayarlanmış bir nemlendirici kullanın- kuru, normal veya yağlı. Evet, yağlı ciltler bile nemlendiriciye ihtiyacı vardır.

Güneşi Engelleyin: Zamanla güneşten gelen ultraviyole (UV) radyasyona maruz kalmak cildinizde birçok değişikliğe neden olur:
Yaygın olmayan Cilt Koşulları;
Genetik hastalıklar, sağlık koşulları veya enfeksiyonlar cildinizin alışılmadık şekillerde tepki vermesine neden olur. Bu koşullar ve cilt için neler yapabileceklerini öğrenin.
Yaşlılık lekeleri;
Seboreik keratoz gibi iyi huylu (kanserli olmayan) büyüme;
Renk değişiklikleri;
Çiller;
Bazal hücreli karsinom, skuamöz hücreli karsinom ve melanom gibi kanser öncesi veya kanserli büyümeler;

Kırışıklıklar;
Çoğu cilt kanseri güneşe maruz kalmadan gelir.Dışarıda geçireceğiniz zamanın özellikle sabah 10 ile öğleden sonra 2 arasını sınırlayın. Daima fiziksel engelleyici çinko oksit ile 30 veya daha yüksek güneş koruma faktörü (SPF)  geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanın. Uzun kollu bir gömlek, pantolon ve geniş kenarlı bir şapka gibi koruyucu kıyafetler giyin.

Profesyonellere git: Kimse mükemmel bir cilde sahip değil. Seninki kuru ya da yağlı olabilir. Ya da kızarıklıklarınız veya sivilceleriniz olabilir. Daha ciddi cilt problemleri için, ister bir estetik uzmanı veya bir dermatolog olsun, bir cilt uzmanıyla konuşmalısınız.

Kendini kontrol et: Cildinizin tüm bölümlerine dikkat edin, böylece deri kanseri olduğunu belirten ben veya lekelerdeki değişiklikleri göreceksiniz. Bir sorunuz olduğunda doktora gidin.

WEBMD

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Akne Nedir? Akne Nedenleri Nelerdir? Akne hakkında neler biliniyor? Akne, cilt bakımı, akne ilaçları ve kimyasal veya lazer prosedürleri de dahil olma
  • Sivilce Lekelerine Nasıl Geçer? Sivilce izleri ve sivilce lekelerinden kurtulmak artık sorun değil. İlaçların yanı sıra doğal yöntemlerle de sivilcel
  • Tükettiğiniz her gıdanın cildinizle doğrudan ilişkili olduğuna önem verirseniz siz de daha sağlıklı olabilirsiniz. Çünkü vücudun ihtiyaç duyduğu tüm
  • Çok Yaygın Olan Cilt Sorunlarınız mı var? Cilt Sorunlarınız mı var? Cildiniz kaşıntılı, garip lekelerle kaplı mı?
  • Vücudu toksik maddelerden arındıran bu besinlere yönelerek doğal yollardan canlı ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.
  • Nasıl ki yazın güneşin zararlı ışınları cildimiz için büyük bir tehlike oluşturuyorsa kış da soğuğuyla, rüzgarıyla büyük bir yük. Bu mevsimde cildiniz
  • Randevu Al