Deprem Travma Psikolojisi

Obama'nın saçları stresten beyazladı

ABD First Lady’si Michelle Obama, Beyaz Saray’a geldiği günden bu yana saçlarının ülke sorunları değil, ergenlik çağına gelen kızları nedeniyle beyazladığını söyledi.

Obama'nın saçları stresten beyazladı

ABD First Lady’si Michelle Obama, Beyaz Saray’a geldiği günden bu yana saçlarının ülke sorunları değil, ergenlik çağına gelen kızları nedeniyle beyazladığını söyledi.

stresKan kanseri olduğu için geçen aylarda ilik nakli olan Robin Roberts’ın sunduğu, ABD’de yayınlanan en popüler sabah programlarından ’Günaydın Amerika’ya katılan Michelle Obama, "Silah yasası, vatandaşlık yasası ve bütçe kesintileri Başkan’ın saçlarını beyazlattı galiba" deyince, "Onun saçlarını işi değil, kızları beyazlattı" dedi. Obama, "Barack, Malia’nın bir partiye gitmek için giyindiği kıyafetleri görünce birden suratı asılıveriyor. Malia, sanki babasını tanımıyormuş gibi yanından geçince, babası ’Kim bu kız?’ diye kara kara düşünüyor. Kızlarının yarattığı stres Barack’ın saçlarına vurdu" diye konuştu.

STRESTEN KOLAYCA KURTULUN

Beyaz Saray’a geldiklerinde 7 yaşında olan Sasha 11 yaşına girerken, o tarihte 10 yaşında olan Malia da artık 14 yaşında genç bir kız oldu. Barack Obama da Sevgililer Günü’nde, Malia’nın sevgilisi olup olmadığını soran gazetecilere "O kadar ajanın arasından geçip de onunla çıkmayı başaran yürekli bir genç varsa onu görmek isterim" diye espri yapmıştı. DHA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Siyasi hareketlerin kişisel ilişkilerimize yansımasına izin vermemeliyiz.
  • Dikkat! Bulaşıcı olan stres, yıkıcı etkilere yol açabiliyor.
  • Gurur zayıf adamın güçlü taklidi yapmasıdır. ERIC HOFFER:”
  • Korkuyu yenmek için normal yaşantımıza devam etmek gerekiyor. Yoksa Akut Stres Bozukluğu ortaya çıkabiliyor.
  • Türkiye’de yıldırma olarak ifade edilen mobbing, çalışma ortamında maruz kalınan psikolojik ve fiziksel şiddeti tanımlıyor.
  • Büyük şehirlerde yaşayan kişilerde yoğun trafik, kalabalık ve bir yerlere yetişme telaşı nedeniyle zaman zaman stres ve kaygı ortaya çıkabiliyor.
  • Randevu Al