FANATİKLERE ŞAKA YAPMAYIN!

 FANATİKLERE ŞAKA YAPMAYIN!

Şaban Özdemir (NPGRUP)

Rektör Tarhan uyarıyor. Şike ve teşvik iddialarıyla kötü günler yaşayan kulüp taraftarlarına kesinlikle şaka yapmayın diyor…

 


Futbolda şike ve teşvik iddialarıyla kulüplere yönelik başlatılan soruşturma her geçen gün dalga dalga büyüyor, soruşturmanın alanı günden güne daha da genişliyor. Hal böyle olunca iddiaların hedefindeki kulüplerin taraftarlarında özellikle fanatiklerinde gerilim de tırmanıyor.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan önemli açıklamalarda bulundu. KANALTÜRK Televizyonu Ana Haber'de konuşan Rektör Tarhan; fanatik taraftarın psikolojide yer alan zihinsel körlük içinde olduğunu, realite körlüğü yaşadığını ifade etti.
Taraftarın sağlıklı olmayan tepkiler verebileceği konusunda herkesi uyaran Tarhan;

" Bazı fanatik taraftarda adanmışlık olduğunu görüyoruz. Öyle ki kaç gündür yeme ve içmeden kesilenler var. Uykusu kaçanlar oluyor. Olaya şöyle yaklaşılmalı; Fenerbahçe camiası değil de içinde yasal olmayan davranışlarda bulunduğu iddia edilen bir grubun olduğu düşünülmeli. Köklü Fenerbahçe spor kulübünün kimliği suçlanıyor gibi algılanmamalı olay. Kulüp içinde çürük elmalar var diye düşünülmeli.

Fanatikler arasında taşkınlığa müsait tipler olabiliyor. O nedenle kimse fanatik bir kişiye sakın şaka yapmasın. Onu değersiz hissettirecek, FB. Spor kulübünü aşağılayacak, kötü hissettirecek söylemler ve davranışlarda bulunmasın.

Yangına yaklaşır gibi hassasiyetle olaya yaklaşılmalı. Yangın var şuan ve yangının sebebi bulunmalı öncelikli olarak sonrada kontrol altına alınarak yangın soğutma çalışması yapılmalı. Bilinçli bir şekilde olayın üzerine gidilmeli."

RÜŞVETİN PSİKOLOJİSİ


TARAFTAR YASA BOĞULDU

FANATİKLER İNTİHARA SÜRÜKLENİR Mİ

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al