Üsküdar Üniversitesi'nde 2 bölüm İngilizce olacak

Sağlık, sosyal, tarihten kültür kaynakları yönetimine kadar birçok alanda ülkenin kişisel ve toplumsal ruh sağlığını korumayı ve geliştirmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi'nde 2 bölüm İngilizce olacak.

Üsküdar Üniversitesi'nde 2 bölüm İngilizce olacak

Sağlık, sosyal, tarihten kültür kaynakları yönetimine kadar birçok alanda ülkenin kişisel ve toplumsal ruh sağlığını korumayı ve geliştirmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi'nde 2 bölüm İngilizce olacak.

uskudar_universitesiSağlık, sosyal, tarihten kültür kaynakları yönetimine kadar birçok alanda ülkenin kişisel ve toplumsal ruh sağlığını korumayı ve geliştirmeyi hedefleyen Üsküdar Üniversitesi yeni eğitim öğretim yılı için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde hazırlıkların son aşamaya geldiğini ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, iki bölümün de İngilizce olacağını söyledi. 2012-2013 eğitim öğretim için çalışmalarında son aşamaya gelen Üsküdar Üniversitesi YÖK’ün onayının ardından 4 fakülte ve bünyesindeki bölümlerini kurdu. Üniversite yeni yılda yüksek lisans öğrencisi alacak. MEHMET ZELKAJPG Ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel yapısına katkı amacıyla yola çıkan; bilim, sağlık, turizm, tarih ve kültür kaynakları yönetimi alanlarında uluslararası düzeyde eğitim ve araştırmayı hedefleyen Üsküdar Üniversitesi, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında öğrencilerine yeni binasında merhaba diyecek. Ülkenin ihtiyaçlarını karşılayacak üstün nitelikli akademik programlar geliştirerek, kaynakları en verimli şekilde kullanıp insanlığın ve özellikle bölgenin daha çok sağlık sorunlarına çözüm üretecek bilimsel faaliyetlerde bulunacaklarını vurgulayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka, üniversitenin ulusal ve uluslararası ölçekte, Türkiye'nin doğal ve kültürel kaynaklarını temel alan çağdaş, katılımcı, araştıran ve bilim üreten aynı zamanda da ülkenin turistik tarımsal sosyal ve ekonomik varlıklarını değerlendiren bir üniversite olacaklarını söyledi. YÖK’ün onayıyla bölümlerin resmen açıldığını tekrar eden Rektör Yardımcısı Zelka, İnsan ve Toplum Bilimleri, Sağlık Bilimleri ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültelerinde yeni eğitim öğretim yılında eğitime başlayacaklarını müjdeledi. Sürekli Eğitim Merkezi’nde çalışmaların bittiğini, Üsküdar Üniversitesi ana binasındaki çalışmaların ise yoğunlaştırıldığını vurgulayan Zelka, öğretim üyesi, araştırma görevlisi ilanlarını verdiklerini gelen başvuruların kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

İKİ BÖLÜM DE İNGİLİZCE OLACAK

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümlerinin İngilizce olacağını belirten Prof. Dr. Zelka, öğrencilerin tamamının hazırlığa tabi tutulacağını arzu edenlerin eğitimlerine İngilizce devam edebileceklerini vurguladı. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesindeki sayıyı artırmak istediklerini de kaydeden Prof. Dr. Mehmet Zelka, Biyomühendislik bölümü açılması için de çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti.

YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ ALINACAK

Sosyal Bilimler ve Sağlık Bilimler Enstitülerinde yüksek lisans programı için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünün altını çizen Zelka, dosya hazırlıklarının son aşamada olduğunu, YÖK ile bağlantıya geçip öğrenci alımı gerçekleştireceklerini de müjdeledi. Üsküdar Üniversitesi’nde olacak fakülte ve bölümler:

İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ    

1. Psikoloji bölümü 2. Psikoloji bölümü (İngilizce) 3. Felsefe bölümü

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ  

1. Moleküler biyoloji ve genetik bölümü 2. Moleküler biyoloji ve genetik bölümü(İngilizce) 3. Bilgisayar mühendisliği bölümü 4. Biyomühendislik bölümü(İleriki dönemde planlanıyor)

 SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

1. Hemşirelik bölümü 2. Sağlık kurumları yöneticiliği bölümü 3. Sosyal hizmet bölümü

 İLETİŞİM FAKÜLTESİ 

(5 yıl içinde açılması planlanıyor) 1. Kültür yönetimi bölümü 2. Halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü Kurulan Enstitü ve anabilimdalları ise;

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

Psikolojik ana bilim dalı Felsefe ana bilim dalı

FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Moleküler biyoloji ve genetik ana bilim dalı Bilgisayar mühendisliği ana bilim dalı

SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Sosyal hizmetler ana bilim dalı Sağlık kurumları yöneticiliği ana bilim dalı Hemşirelik ana bilim dal

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ'NDE 2 BÖLÜM İNGİLİZCE OLACAK

STRESİNİZİ YÖNETMEYİ 2 GÜNDE ÖĞRENİN

DUYGUSAL ZEKANIZI ÜSEM'LE GELİŞTİRİN

ZİHİN EĞİTİMİNİN YENİ ADRESİ

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ 55 ÖĞRETİM ÜYESİ ALACAK

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ 15 ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ALACAK

ÜSEM EĞİTİMLERİ İZMİR'DE

ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ'NDEN YENİ KADRO İLANI

 Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al