Deprem Travma Psikolojisi

Uçuğa Ne İyi Gelir

Uçuk diğer adıyla Herpes virüsü daha çok ağız kenarlarında ve ağız içinde görülür. Uçuğun geçmesi için buz, aseton, süt, Sarımsak, nane yağı, vanilya uçuğa iyi geliyor. Uçuğa ne iyi gelir diye merak ediiyorsanız; sirke ve karbonatta iyi geliyor. Uçuğa Ne İyi Gelir, uçuğu ne geçirir?

Uçuğa Ne İyi Gelir

Uçuk Herpes virüsü çok yaygın olan cilt sorunlarından biridir. Uçuk diğer adıyla Herpes virüsü daha çok ağız kenarlarında ve ağız içinde görülür.  Uçuğun geçmesi için buz, aseton, süt, Sarımsak, nane yağı, vanilya uçuğa iyi geliyor. Uçuğa ne iyi gelir diye merak ediiyorsanız;  sirke ve karbonatta iyi geliyor. Uçuğa Ne İyi Gelir, uçuğu ne geçirir?

Bazı araştırmalara göre uuğun yani Herpes virüsünün beyni etkiliyeceği ve Alzheimer'a yol açabileceği yönünde...Dudak uçuğu çoğu kişinin şikayetçi oluğu bir durumdur. Dudak uçuğuna yönelik mucizevi bitkisel çözümleri de mevcuttur. Eğer dudak uçuğu problemi yaşıyorsanız sizler de bu bitkisel çözümleri uygulayabilirsiniz. Peki, dudak uçuğuna ne iyi gelir? Uçuk Nasıl geçer? Dudak uçuğunu geçiren doğal yöntemler ve evde yapılacak çözümler nelerdir? İşte, dudak uçuğuna iyi gelen alternatif öneriler.

Uçuğa Ne İyi Gelir

- Süt
- Buz Kompresi
- Nane Yağı
- Aloevera
- Sarımsak
- Çayın Demi
- Asetonla bastırmak
- Domates
- Kantaron Yağı
- Sirke
- Vanilya
- Lavanta Yağı
- Bal Sürmek
-  Limon karbonat karışımı

Dudak uçuğuna ne iyi gelir?

Bal: Dudak uçuğu tedavisinde ilk olarak akla gelen doğal tedavilerden biri bal tedavisidir. ...
Aloevera: Aloevera jeli her türlü bitkisel tedavi de akla ilk gelen tedavi yöntemlerinden biridir. ...
Süt: Süt hem var olan dudak uçuklarını engeller hem de yeni uçukların çıkmasını engeller.

Dudak uçuğu çoğu kişinin şikayetçi oluğu bir durumdur. Dudak uçuğuna yönelik mucizevi bitkisel çözümleri de mevcuttur. Eğer dudak uçuğu problemi yaşıyorsanız sizler de bu bitkisel çözümleri uygulayabilirsiniz. Peki, dudak uçuğuna ne iyi gelir? Nasıl geçer? Dudak uçuğunu geçiren doğal yöntemler ve evde yapılacak çözümler nelerdir? İşte, dudak uçuğuna iyi gelen alternatif öneriler. Dudak uçuğu şikayeti yaşayan kişiler internet üzerinden son aylarda etkili bitkisel çözüm metotlarını araştırmaktadırlar. Dolayısıyla eğer dudak uçuğu şikayetiniz varsa bu bitkisel çözümleri uygulayabilirsiniz.

Dudak uçuğuna ne iyi gelir?

Bal: Dudak uçuğu tedavisinde ilk olarak akla gelen doğal tedavilerden biri bal tedavisidir. Bal oldukça iyi bir tedavi şeklidir. Uçuk çıkan bölgeye bir miktar bal sürdükten sonra dudaklar eski görünümüne ve sağlığına kavuşur. Ayrıca dudak uçuğuna iyi geldiği gibi dudak çatlamalarına da bal oldukça iyi gelmektedir. Bal kürünü dudağınızda 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu şekilde dudak uçuğunuz geçecektir.

Aloevera: Aloevera jeli her türlü bitkisel tedavi de akla ilk gelen tedavi yöntemlerinden biridir. Dudak uçuğu bölgesine aloevera bitkisinin yağını çıkartarak sürebilirsiniz. Aloevera yağı bu şekilde dudak uçuğunu tedavi edecek ve dudak uçuğu problemlerinizden kurtulmuş olacaksınız. Aloevera yağını günde istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz. Dudak uçuğuna mucizevi bir çözüm getirmektedir. Aloevera yağı dudak uçuğunun kurumasını ve hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.

Süt: Süt hem var olan dudak uçuklarını engeller hem de yeni uçukların çıkmasını engeller. Süt doğal bir gıdadır ve oldukça iyi bir tedavi seçeneğidir. Pamuk yardımı ile sütü dudak uçuğunuzu geçirebilirsiniz. Sütü dudak uçuğunuza yarım saat bekletebilir ve bu şekilde bunu günde 2 defa yapabilirsiniz.

Nane Yağı: Dudak uçuğunu anında geçiren mucizevi bitki yağlarından biri de nane yağıdır. Nane yağı uçuğun çıkmadan engellemesini sağlayan oldukça faydalı bir besin kaynağıdır. Kulak çubuğu ya da pamuk yardımı ile birlikte nane yağını kullanabilirsiniz. Kısa süre içerisinde dudak uçuğu yarasını dökecek ve acı hissini alacaktır. Nane yağı her zaman kullanabileceğiniz bir bitki yağıdır.

Uçuk Nasıl geçer?

Dudak uçuğunu geçirecek yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri uygulayarak doğal yollardan dudak uçuğunuzu tedavi edebilirsiniz. Dudak uçuğu pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Özellikle stresli hayat dudak uçuğuna neden olmaktadır. Daha fazla vitamin ağırlıklı besinler tercih ederek dudak uçuğu problemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Sarımsak: Sarımsak dudak uçuğuna oldukça etkili bir yöntemdir. Tamamen doğal bir antibiyotik olan sarımsak ile birlikte dudak uçuğunu kısa sürede geçirebilirsiniz. Sarımsağı yarıya keser iç kısmını uçuğa sürebilirsiniz. Bu şekilde uçuğa neden olan enfeksiyon ve iltihaplanmalar kısa süre içerisinde geçecektir. Sarımsak günde 2 defa uygulayabileceğiniz bir tedai yöntemidir.

Vanilya: Vanilya da dudak uçuğuna yönelik uygulayabileceğiniz en etkili bitkisel yöntemlerdendir. Vanilya uçuğa neden olan bakterilerin vücuttan en hızlı şekilde atılmasını sağlamaktadır. Kulak çöplüğü ile birlikte vanilyayı dudak uçuğuna sürebilirsiniz. Dilerseniz sürme işlemini uygularken pamuktan da yardım alabilirsiniz. Vanilya yöntemini günde en az 2 kere uygulayabilirsiniz. Böylece kısa süre içerisinde bütün dudak uçuklarını geçirebilirsiniz.

Sirke: Sirke de yine aynı şekilde dudak uçuğuna iyi gelen bitkisel çözümlerden biridir. Sirkeyi dilerseniz bal ile birlikte karıştırarak dudak uçuğunuza sürebilirsiniz. Bal ile sirke karışımı ile doğal bir mikrop öldürücü elde edebilirsiniz. Sirke dudak uçuğunda ki enfeksiyonu yok edecek ve kısa süre içerisinde hem uçuğu hem de uçuk acısını kesecektir. Sizler de evde sirkeyi pamuk yardımı ile dudak uçuğunuza sürebilir ve bu şekilde dudak uçuklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sirke antiviral özelliği bulunan doğal bir gıdadır.

Dudak uçuğunu geçiren doğal yöntemler ve evde yapılacak çözümler

Dudak uçuğu problemi evde yapılacak doğal yöntemler ile birlikte kolayca geçirilebilir. Dudak uçuğu vitamin eksikliğinden dolayı kaynaklanmaktadır. Dolayısıyla vitamini bol yiyecekler tüketerek dudak uçuğu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

Buz: Buz ile birlikte dudak uçuğunu geçirebilirsiniz. Buz dudağınızı nemlendirir ve enfeksiyonun atılmasını sağlar. Buzu uçuk bölgesinin üzerinde gezdirerek kısa süre içerisinde uçuk yaralarınızı engelleyebilirsiniz. Ayrıca buz dudak uçuğunun sızlamasını da engeller. Buz bütün virüsü alacak ve dudak sağlığınıza olumlu tesir edecektir. Buz uygulamasını evde yaparak günde 2 defa uygulayabilirsiniz.

Limon ve Karbonat: Dudak uçuğunu geçirmek için evde uygulayacağınız bir diğer karışım ise limon ve karbonattır. Limon yoğun miktarda asit içerir ve bu şekilde dudak uçuğuna iyi gelir. Hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Limon ve karbonatı karıştırarak elde edeceğiniz karışımı dudak uçuğunuza sürerek kısa süre içerisinde uçuk problemlerinizden kurtulabilirsiniz. Limon ve karbonat karışımı günde en az 2 defa yapılmak sureti ile yapılır.

Kantaron Yağı: Uçuğa evde kartaron yağı ile birlikte yapacağınız kür ile birlikte geçirebilirsiniz. Kartaron yağı dudak uçuğunu geçirir ve hızlı bir şekilde iyileşmeyi sağlar. Oldukça etkili bir yöntem olan kantaron yağını her zaman uygulayabilirsiniz. Kantaron yağı hızlı sonuç almak isteyen kişilere önerilmektedir. Ayrıca uçukla birlikte ortaya çıkan acı ve sızıyı da ortadan kaldırmaktadır.

Domates: Domates özü ve domates suyu ile birlikte yine dudak uçuğu problemlerinizin önüne geçebilirsiniz. Domatesin iç kısmını dudak uçuğu bölgenize sürebilir ve bu şekilde hızlı bir şekilde dudak uçuğu problemlerinizden kurtulursunuz. Domates uçuklara karşı etkili bir doğal çözümdür.

"Uçuk nasıl geçer?" sorusu belki de günlük yaşamda birçok kişinin sormuş olduğu sorular arasında yer alır. Uçuk genellikle dudaklarda, burunda ve çenede görülen ağrılı yaralardır. Kişiye günlük hayatta oldukça rahatsızlık veren, yeme içme konuşmaya bile engel olan "Uçuktan nasıl kurtulurum?" sorusunun cevaplarını arıyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz.

"Ev yapımı doğal yöntemlerle uçuk nasıl geçer?" sorusunun cevabını vermeden önce "Uçuk neden olur?" sorusunun cevabını açıklamakta fayda var.

Uçuk neden olur?

Uçuk çıkmasının en önemli nedenlerinden birisi herpes virüsüdür. Uçuk yarası kuru ve kabuklu haldeyse bulaşıcı değildir ancak ilerlediğinde uçuk yarasından sıvı bir şekilde iltihap akmaya başladıysa bu durumda uçuk bulaşıcı hale gelmiş demektir.

Uçuğa neden olan virüs ciltte temas yoluyla yayılmaktadır. Aynı zamanda cinsel ilişkide gerçekleşen oral seks de uçuğun ağız içerisinde yayılmasına neden olabilecek faktörler arasındadır. Ağız içerisine yayılan herpes virüsü de ciddi sıkıntılara neden olabilir ve zor iyileşen uçukların çıkmasına neden olabilir.

Hormonal değişiklikler (menstruasyon sırasında), ateş, yorgunluk, duygusal stres, cilt travması ve fazla güneşe maruz kalma gibi faktörler uçuğa neden olan virüsü yeniden etkinleştirip uçuğa neden olabilir.

Uçuk oluşumu nasıl engellenir?

Uçuğa sebep olan herpes simpleks adlı virüs, vücuda bulaştıktan sonra tam olarak çözümü mümkün değildir. Uçuk oluşumunu önlemek için bu hastalığa sebep olabilecek şeylerden uzak durmak gerekir. Bu yüzden özellikle ortak eşya kullanımından uzak durmak, cinsel ilişkilerde korunmak, yabancılar ile temastan sakınmak gerekir. Uçuk belirtileri olarak sayabileceğimiz durumlarda antiviral uçuk kremi kullanmak ile oluşum önlenebilir. Bir de uçuk ile savaşmaya yardımcı olan ve lisin içeren besinleri tüketmek ile uçuk oluşumu önüne geçilebilinir.

Uçuğu olanlar dikkat!

Uçuk kaç günde geçer? Uçuk kremi iyi gelir mi?

Uçuk yarası genellikle 1 hafta süre kadar kendiliğinden iyileşebilir, patlayabilir ve kabuğu bir süre sonra düşebilir. Ancak o süreçte kişinin hayat standartlarına ciddi bir şekilde etki eder. Bu nedenden dolayı uçuğun kendiliğinden geçmesini beklemek yerine tedavi etmeyi düşünebilirsiniz.

"Uçuk nasıl geçer?" sorusunun cevabını sizlere uçuğu 1 günde iyileştiren tedavi yöntemleriyle cevap vereceğiz.

İşte uçuk nasıl geçer sorusunun cevapları....

Uçuk nasıl geçer?

Aseton yöntemi

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

Aseton tırnak cilasını çıkartmanın yanı sıra uçuğu da tedavi edici etkisi olduğu söylenmektedir.

Malzemeler

Aseton ve pamuk

Aseton uçuğa nasıl kullanılır?

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

1- Pamuğu asetonun içerisine batırın.
2- Asetonu sadece yaranın üzerine cildinize temas etmeden uygulayabilirsiniz.
3- Bu çareyi iyileştirene kadar günde 2 kez tekrarlayın.

El temizleyici jeller

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

El temizleyicileri, soğuk yara yol açan virüse karşı savaşmaya ve öldürmeye yardımcı olan mükemmel dezenfektandır. Aynı zamanda kurur ve yaraları hızla iyileştirmeye yardımcı olur.

Malzemeler:

-El temizleyici jel
-Pamuk

El temizleyici jeller uçuğa nasıl uygulanır?

Pamuğu top haline getirin. El temizleme jelini pamuğa bir miktar dökün. Virüsün yayılmasını önlemek ve hızlı iyileşmeyi teşvik etmek için doğrudan etkilenen bölgede uygulayın. Bunu en azından günde iki kez, ağrınız tamamen iyileşene kadar yapın.

Çay ağacı yağı yöntemi

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

Çay ağacı yağı olağan dışı antiseptik, antifungal ve antibiyotik özelliklere sahiptir ve bu durumda da uçuğun kısa süre içerisinde iyileşmesine yardımcı olur.

Malzemeler

-Çay ağacı yağı
-Çubuk pamuk

Çay ağacı yağı uçuğa nasıl kullanılır?

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

1- Pamuk çubuk üzerine az miktarda çay ağacı yağı dökün.
2- Hızlı iyileşme için doğrudan etkilenen bölgede uygulayın.
3- Yağın doğal olarak buharlaşmasına izin verin.

Bunu, yara durumunuz tamamen iyileşene kadar günde iki kez yapın.

Nane yağı yöntemi

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

Nane yağı hem HSV-1 hem de HSV-2 (ağrıya neden olan virüsler) ile savaşan inanılmaz antiviral bileşenleri içerir ve böylece uçuğun kısa sürede iyileşmesine yardımcı olur.

Malzemeler

- Nane yağı
- Kulak çubuğu

Nane yağı uçuğa nasıl uygulanır?

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

1- İlk olarak uçuğun ve çevresini ılık suyla durulayın.
2- Pamuklu çubuk üzerine biraz nane yağını dökün.
3- Doğrudan etkilenen uçuk olan bölgeye uygulayın.

Elma sirkesi yöntemi

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

Elma sirkesi (ACV), uçuk için en eski ve en etkili ilaçlardan biridir. Antibakteriyel, antiseptik ve iyileştirici özellikleri, yaralara neden olan virüsün öldürülmesine yardımcı olur ve uçuğu kurutmada aynı zamanda da cildinizin pH seviyesini dengelemeye yardımcı olur.

Malzemeler

- Pamuk
- Sirke

Pamuğunuzu sirke ile ıslatın. Elma sirkesi virüsün yok edilmesini sağlamaya yardımcı olur. Anında rahatlamak için etkilenen bölgede doğrudan uygulayın ve 15 dakika tutun. Sirkenin doğrudan uygulanması deride kızarıklığa neden olabilir ancak endişelenmeyin. Bu kısa sürede geçecektir.

Daha iyi sonuçlar almak için, sirkeye 'de az miktarda limon suyu karıştırabilir ve karışımı uçuğun üzerine uygulayabilirsiniz.

Buz sıkıştırma yöntemi

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

Bir buz kompresinin uygulanması, uçuğu hafifletmek ve rahatlatmak için mükemmel bir tekniktir. Uçuktan kaynaklanan virüsün yayılmasından dolayı ciltteki iltihaplanmayı, kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olur.

Uçuğa buz nasıl uygulanır?

1- Bir miktar buz küpü havlu veya pamuklu bir bezin içine koyun.
2- Hızlı sonuç almak için etkilenen bölgenin üzerine kompres uygulayın.
3- Buz paketini 5 dakikadan fazla aynı yerde tutmayın.

Sarımsak yöntemi

Uçuk nasıl geçer İltihaplı uçuk nasıl kurutulur 1 günde uçuk geçiren yöntem

Sarımsak, uçukta oluşan şişkinliği azaltmaya yardımcı olan aynı zamanda yara iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olan antiviral özelliklere sahip bir bileşik olan kiyol içermektedir.

Sarımsak uçuğa nasıl uygulanır?

1- 1 diş sarımsağı ezin.
2- Doğrudan uçuk olan bölgeye ezmiş olduğunuz sarımsağı uygulayın.
3- Sarımsak uçuktaki şişkinliği azaltmanın yanı sıra iyileşme sürecini hızlandırmaktadır.
4- 5 veya 10 dakika bekledikten sonra yıkayabilirsiniz.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Tansiyon hastaları oruç tutabilir mi? Oruç tutan tansiyon hastaları nelere dikkat etmeli? Kalp hastaları ve hipertansiyon hastalarının yanında sağlık
  • Şap hastalığının çift tırnaklı hayvanlarda görülen akut seyirli ve çok bulaşıcı viral bir enfeksiyon olduğunun altını çizen uzmanlar, ilk bulguların s
  • İftardan sonra tüketilen 8-10 bardak su böbrek yükünü dengeliyor.
  • Bazı hastalıklara bağlı olarak vücutta aslında olmaması gereken ve anormal kabul edilebilecek bazı anatomik yapılanmalar oluşabilir. Bu yapılanmalar,
  • Tedavide öncelik damar yolu açarak serum uygulamak olmalı…
  • Depremin 4 ile 30’uncu günleri arasına dikkat!
  • Randevu Al