TBMM'DEN DESTEK ZİYARETİ

TBMM'DEN DESTEK ZİYARETİ

NP Grup

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Ak Partili vekil ve uyuşturucu komisyonu başkanı Yeşilay'ı ziyaret etti.

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Cevdet Erdöl ve Uyuşturucu komisyonu başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar , Yeşilay'ın İstanbul’da ki Genel Merkezi'ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Prof. Erdöl, "Köklü bir kurum olarak bildiğimiz Yeşilay'ın aktif olarak hizmetlerini genişletmesini ve ölçülebilir hale getirmesini istiyoruz. Bu konuda kamu yararına bir kurum olduğu için destek olmak istiyoruz" dedi.

Prof. Ünüvar ise "Sivil toplum örgütleri toplumu doğru bilgilendirmeye, kanaat önderleri oluşturmaya, devletin sağlıklı bir şekilde hizmet etmesine destek olan kurumlar olması bakımından önemlidir. Yeşilay'dan önemli hizmetler bekliyoruz" dedi. 

Yeşilay Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Arvas; "Yaptığımız çalışmaları rapor olarak ilgililere gönderiyoruz. Devletimizin bize olan ilgisinin biraz daha  artmasını bekliyoruz." diye konuştu. 

Toplantıya,  Prof. Dr. Necdet Ünüvar,  (TBMM Uyuşturucu Komisyonu Başkanı),  Prof. Dr. Cevdet Erdöl (TBMM Sağlık, Aile ve Çalışma Komisyonu başkanı),  Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu (Yeşilay Genel Başkan Yardımcısı), Mehmet Sırrı Arvas  (Yeşilay Genel Sekreteri), Prof. Dr. Nevzat Tarhan (Yeşilay Eğitim Uzmanı),  Prof. Dr. Cahit Babuna (Yeşilay Eğitim Uzmanı),  Dr. Levent Saraç (Yeşilay Yön. Kur. Üyesi), Doç. Dr. Metin Donma (Yeşilay Eğitim Uzmanı) , Doç. Dr. Vehbi Altunçul (Yeşilay Eğitim Uzmanı) , Ecz. Tuba Erdebir  (Halk Sağlığı Uzmanı- Yeşilya Proje Koordinatörü), Sinan Kızılay (Yeşilay Gönüllüsü-Eski Bağımlı) gibi değerli isimler katıldı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al