Stephen King'in korkuları var

Korku ve gerilim türünde yazdığı kitaplarla tanınan ABD'li yazar Stephen King, örümceklerden, yılanlardan ve üvey annesinden korktuğunu söyledi.

Stephen King'in korkuları var

Korku ve gerilim türünde yazdığı kitaplarla tanınan ABD'li yazar Stephen King, örümceklerden, yılanlardan ve üvey annesinden korktuğunu söyledi.

ABD'nin Lowell kentindeki Massachusetts Üniversitesi'nde öğrencilere konferans veren yazar, bir öğrencinin kendisine "en çok korktuğu şeylerin ne olduğunu" sorması üzerine, "örümcekler, yılanlar ve üvey annem" yanıtını verdi. Öğrencilere yazarlık hakkında ipucları veren King, hikayelerini yazarken duygusal bir heyecan yaşadığını ifade ederek, "Ben çatışmacı bir yazarım. Okuyucuyla yüz yüze olmak, onun alanına girmek isterim. Onunla aramda öpecek, sarılacak, boğacak, yumruklayacak kadar yakın bir mesafe olmalı. Onun dikkatini çekmeliyim" dedi.

KORKULARINIZDAN KURTULUN!

King, kendisinin de sıradan bir insan olduğunu, yazacağı konuyu yaklaşık yarım saat içinde oluşturduğunu ve korku hikayelerine olan merakının yaşadığı bir çocukluk travması ile ilgili olmadığını belirtti. Gelecek yıl basılacak 2 kitabını bitirdiğine değinen King, ilk olarak suç romanı Joyland'in basılacağını, daha sonra ünlü başyapıtı "The Shining"in devamı niteliğinde yazdığı "Doctor Sleep"in raflarda yerini alacağını açıkladı. Okuyucuların kendisine yıllar sonra bile "The Shining" romanındaki ana karaktere daha sonra ne olduğunu sorduğunu belirten ünlü yazar, bu şekilde bu konu üzerinde kafa yormaya başladığını ve romanın devamını yazmaya karar verdiğini bildirdi. King, yazar olmak isteyen öğrencilere insanların hareketlerini iyi izlemeleri gerektiğini, onların kişisel özelliklerini bir araya getirerek kendi karakterlerini yaratabileceğini ifade etti. Öğrencilere, yayın evi editörlerinin eserlerini reddetmesi durumunda cesaretlerini kaybetmemelerini öğüt veren King, öğrencilerin anlatmak istedikleri konu üzerine aklına gelen fikirleri dizüstü bilgisayarlara yazmak yerine akılda tutmaları gerektiğini söyledi. Yazdığında kendisini tanıyamadığını ve farklı bir birey gibi hissettiğini belirten King, "Herhangi bir şeyi yazmak için, gece uyumadan önce yatağa uzandığımda hikayeyi önce kendime anlatırım" dedi. AP
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Kedi ve köpekten artık korkmayacaksınız! Kedi ve köpek fobisi, “sanal gerçeklik” ile tedavi edilebiliyor.
  • Uçaktan çok mu korkuyorsunuz? Uçak fobisi hakkında ne kadar şey biliyorsunuz? Uçak korkusu ve uçak fobisi hakkında her şey… 10 kişiden biri yoğun uçuş
  • Ölüm fikri, düşünme tarzımızda köklü değişimlere neden oluyor.
  • Yolda yürürken ayağım takılır gibi oluyor veya bir korna sesinden hemen korkuyorum kalp atışlarım hızlanıyor içimde bir ürperti oluyor.
  • Fobinin de lügati olduğunu biliyor muydunuz? İşte fobinin 1001 çeşidi.
  • Acaba sizde hastalık hastası mısınız? Sürekli korku ve telaşla mı yaşıyorsunuz?
  • Randevu Al