Deprem Travma Psikolojisi

Sınavdan korkmayın, sınav heyecanı yapmayın!

Sınav heyecanı mı yaşıyorsunuz, sınavdan korkuyor musunuz? İşte sınav kaygısı ve sınav heyecanı.

Sınavdan korkmayın, sınav heyecanı yapmayın!

Sınav heyecanı mı yaşıyorsunuz, sınavdan korkuyor musunuz? İşte sınav kaygısı ve sınav heyecanı.

Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Doğan Akademi Derneği Beykoz Teşkilatının düzenlediği eğitim seminerinde sınav ve sınav kaygısını anlattı. Öğretmen, veli ve öğrencilere seslenen Doğan, optimal düzeyde tutulan sınav kaygısının kişiye fayda sağladığını söyledi.

SINAV STRESİYLE İLGİLİ BİLGİ ALIN

Üsküdar Üniversitesi öğretim üyelerinin sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında sürdürdükleri faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Bu alanda birçok konferans, seminer ve workshopa katılan Prof. Dr. Orhan Doğan, düzenlenen iki etkinlikte daha katılımcılara önemli  bilgiler verdi. Programların ilki Bağcılar Belediyesi’nin Otizm farkındalık ayı etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Otizm” konulu paneldi. Panelin moderatörlüğünü yapan Doğan, katılımcılara otizmin önemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Otizme dikkat çekilen panelde Doğan, “İnternet Bağımlılığı” konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Orhan DOĞAN daha sonra da Genç Akademi Derneği Beykoz Teşkilatı’nın düzenlediği Eğitim Seminerine katıldı. Beykoz Kültür Merkezi'nde düzenlenen seminerde, Doğan, öğretmen, veli ve öğrencilere "Sınav Kaygısı" konusunda konferans verdi. Üniversite sınavının yalnız öğrencilerin değil, tüm toplumu ilgilendiren, anne, baba ve öğretmenleri de içine bir konu olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Orhan Doğan, sınavın her şeyin sonu olmadığını söyledi. Sınav son değil yeni bir başlangıçtır vurgusu yapan Doğan, yaşanan sınav kaygısının da normal olduğunu kaydetti. Optimal düzeyde tutulan kaygının olumlu bir şey olduğunu da hatırlatan Doğan, sınava güdülenme ve sınav kaygısıyla baş etme konularında önemli bilgiler verdi. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teknolojiyle beraber hayatın bir parçası haline gelen dijital oyunlar, özellikle çocuk ve ergenlerde bağımlılık riski oluşturuyor.
  • Davranışsal bağımlılıklar arasında yer alan oyun bağımlılığında bilgisayar ve cep telefonlarının önemli tetikleyiciler olduğunu kaydeden Psikiyatri Uz
  • Akıllı telefonlarda geçirilen vakitler arttıkça, sosyal medya mecralarının yanı sıra mobil oyunların da önemi günden güne artıyor.
  • Tablete alışan çocuklar okula başlayınca kalem tutamıyor mu?
  • Eşimle 10 yıllık evliyiz. 2. senesinde bilgisayarda seks sitelerine girmeye başladı. Hala devam ediyor. Bu son 2 sene içinde de beni aldattı. Güven ko
  • Sosyal medya dedektiflik yaptırıyor! Toplumun yüzde %59’u, eşini sosyal medyada kontrol ediyor!
  • Randevu Al