Sınav kaygısı matematik seçtirdi

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Emin Zararsız, ortaokul birinci sınıfta en fazla seçilen dersin matematik olduğunu ikinci sırada ise yabancı dilin bulunduğunu açıkladı.

Sınav kaygısı matematik seçtirdi

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Emin Zararsız, ortaokul birinci sınıfta en fazla seçilen dersin matematik olduğunu ikinci sırada ise yabancı dilin bulunduğunu açıkladı.

Eğitimciler seçmeli derslerde de devreye üniversite sınavıyla iş kaygısının girdiğini belirterek, “Seçmeli dersler öğrencilerin yeteneklerini ilgi alanlarını genişletmeleri için getirildi. Ancak öğrencilerin üniversite sınavı kaygısı burada da kendisini gösterdi. Sonuç olarak matematikte başarılı olmak üniversite sınavında önem taşıyor. Yabancı dil yine iş bulmak için artı bir puan sağlıyor” dediler.

SINAV STRESİNİ KOLAYCA YENİN

İstanbul’da bazı orta birinci sınıflarda en fazla seçilen dersler şöyle: * Mehmet Emin Polatkonak (Beykoz): Yabancı dil, matematik uygulamaları, spor ve fiziki etkinlikler, Kuran-ı Kerim. * Şahinkaya (Beykoz):  Kuran-ı Kerim, matematik uygulamaları, yabancı dil ve bilişim teknolojileri. * Ahmet Mithat (Beykoz):Yabancı dil, Kuran-ı Kerim, Hz.Muhamed’in Hayatı. * 30 Ağustos (Ümraniye): Spor ve fiziki etkinlikler, yabancı dil, matematik uygulamaları. * Arif Nihat Asya(Ümraniye):  Matematik uygulamaları, yabancı dil, Kuran-ı Kerim. * Emine Koçulu (Ümraniye): Matematik uygulamaları, yabancı dil, Kuran-ı Kerim. * Atatürk (Ümraniye): Matematik uygulamaları, yabancı dil, Kuran-ı Kerim. * Bağlarbaşı (Üsküdar): Hz Muhammed’in Hayatı, matematik uygulamaları, yabancı dil. * Kısıklı (Üsküdar): Kuran-ı Kerim, yabancı dil, Hz. Muhammed’in Hayatı. * Nezahet Ahmet Keleşoğlu (Üsküdar): Kuran-ı Kerim, yabancı dil, matematik uygulamaları * Cenap Şahabettin (Kadıköy): Bilişim teknolojileri ve yazılım, spor ve fiziki etkinlikler, matematik uygulamaları. * Ahmet Keleşoğlu( Sancaktepe): Matematik uygulamaları, yabancı dil, temel dini bilgiler. * Kadriye Mehmet Koparan (Üsküdar): Hz. Muhammed’in Hayatı, matematik uygulamaları, Kuran-ı Kerim. * Melahat Akutlu (Kadıköy): Matematik uygulamaları, zeka oyunları, yabancı dil. * Hüseyin Ayaz (Kadıköy): Bilişim teknolojileri, yabancı dil, görsel sanatlar. * Faik Reşit Unat (Kadıköy): Yabancı dil, matematik uygulamaları, spor ve fiziki etkinlikler. * Öğretmen Harun Reşit (Kadıköy): Matematik uygulamaları,yabancı dil. * Acıbadem Türk Telekom (Üsküdar): Yabancı dil, matematik uygulamaları, spor ve fiziki etkinlikler. * Mustafa Öncel (Ataşehir): Kuran-ı Kerim, Peygamber’in Hayatı, yabancı dil. * Hasan Leyli (Ataşehir): Matematik uygulamaları,Kuran-ı Kerim, yabancı dil. * Cemile Besler (Ataşehir): Yabancı dil, spor ve fiziki etkinlikler, bilişim teknolojileri * Şehit Öğretmen İzzet Yüksel (Çekmeköy): Kuran-ı Kerim, yabancı dil. * Mihriban Bedestenci (Çekmeköy): Kuran-ı Kerim, yabancı dil, matematik uygulamaları. MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Ergenliğe girmiş çocuğa söylenmeyecek 4 şeyi sorduk.
  • Okulların tatile girmesiyle karne konusunda anne babaları uyaran uzmanlar, tepkilerin ve ödüllerin dengeli olması gerektiğine dikkat çekti.
  • “Oğlum derslerini bitirdin mi?” ya da “Kızım ödevini yaptın mı?” Ev ödevi yapmak, çocuklar için bunaltıcı bir sürece dönüşebilir.
  • İngiltere’de gerçekleştirilen ilginç araştırma...
  • Uzman klinik psikolog Serkan Elçi, anne ve babalara tercih dönemi için önemli uyarılarda bulundu.
  • Uzmanlar sınavda başarılı bir sonuç sınav öncesi ve sınav anında neler yapılması gerektiğine ilişkin önemli tüyolar veriyor. İşte altın öneriler…
  • Randevu Al