ROCKÇI İSYANKAR POPÇU UYUMLU

ROCKÇI İSYANKAR POPÇU UYUMLU

Milliyet

İngiliz Psychology of Music Dergisi’nin son sayısında yayımlanan bir araştırma, dinlenilen müzikten kişilik analizi yapmanın mümkün olduğu ortaya koydu.

 Müziğin ergenlik döneminden itibaren kişiliği tanımlayan ögelerin bir parçası olarak görülmeye başlandığını belirten uzmanlar, insanların kendi değerlerini yansıtan müzikler dinlediklerinin altını çizdi.

Araştırmaya göre dinlenilen müzik ile kişilik arasındaki bağlantılar şöyle:
* Rock: Bu müzik türünü dinleyenler sosyal farkındalığı yüksek ve isyankâr...
* Pop: Pop sevenler uyumlu ve toplumsal cinsiyet rollerine bağlı.
* Caz ve blues: Yeni deneyimlere açık.

Heavy Metalci erkek çekici

Araştırmada, erkeklerin partnerlerini seçerken karşısındakinin müzik zevkinin kendisininkiyle uyuşmasına dikkat ettiği, kadınların ise bu konuya erkekler kadar önem vermediği de vurgulandı. Araştırmaya göre Heavy Metal dinleyen erkekler kadınlara çekici geliyor ama bu müzik türünü dinleyen kadınlar, erkeklere “zararlı” imajı veriyor. Klasik müzik dinleyen kadınlar erkeklere çekici geliyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al