Ne kadar erdem o kadar insanlık

Sabah Gazetesi Yazarı Nazlı Ilıcak, Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın "Güzel İnsan Modeli" isimli son kitabını köşesine taşıdı.

Ne kadar erdem o kadar insanlık

  Son çıkan “ Güzel İnsan Modeli” isimli kitabıyla okurların beğenisini kazanan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, güzel insanı anlattığı yeni kitabıyla köşe yazarlarının da dikkatini çekiyor. Sabah Gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak Nevzat Tarhan’ın son kitabını köşesine taşıdı.   NAZLI ILICAK Kitabında bizleri, toplumun manevi dinamikleri olan değerlerin hayatımıza yeniden hakim olması için adım atmaya çağıran, değer eğitiminin insandan başlayarak topluma yayılması gerektiğini vurgulayan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın Timaş Yayınlarından çıkan “Güzel İnsan Modeli” isimli son kitabı, her kesimin beğenisini kazanıyor. Kitabında iyi insan modelini değerleriyle birlikte tasvir eden Rektör Tarhan’ın bu son kitabı gazete yazarlarının da dikkatlerinden kaçmıyor. Sabah Gazetesi Yazarı Nazlı Ilıcak, Tarhan’ın kitabını köşesine taşıdı. Ilıcak köşesinde; Nevzat Tarhan, Timaş Yayınlarından çıkan "Güzel İnsan Modeli" isimli kitabında şöyle diyor: "Toplumu bir bina gibi tasavvur edersek, bireyler yapı taşları, değerler ise çimentosu sayılabilir. Harç ve çimentosu olmayan bir binanın kolayca dağılması gibi, toplumun da aynı duruma maruz kalma ihtimali vardır. Güzel İnsan Modeli'nde ele almaya çalıştığım değerlerin psikolojik dinamiği ve yerinde kullanılması, toplumun ruh sağlığı açısından önem arz ediyor. Ne kadar erdem, o kadar insanlık." Nazlı Ilıcak'ın köşe yazısı için... Şaban Özdemir (NPGRUP)  

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al