Kendi torununu doğurdu

İngiltere, kızının kanser hastalığı sonrası kendi torununu doğuran 45 yaşındaki Julie Bradford'u konuşuyor.

Kendi torununu doğurdu

18 yaşında yumurtalık kanserine yakalanan ve ülkenin en genç kanser vakalarından biri olarak kayıtlara geçen Jessica Jenkins, bir daha anne olamayacağını öğrenince ikinci kez yıkılmıştı.

Bugün 21 yaşında olan Jenkins, 45 yaşındaki annesi Julie Bradford sayesinde anne olmayı başardı. Bradford, kızı kansere yakalandıktan 3 yıl sonra kendi torunu Jack'i dünyaya getirdi.

Daily Mirror'a konuşan gururlu anne "Her anne bunu çocuğu için yapardı. İlk günden beri hiç söz konusu olmadı. O bizim için bir Noel mucizesi" ifadelerini kullandı.

"18 yaşındaki kızınızın kanser olduğunu görüyorsunuz ve aynısını yapmayacağınızı söylüyorsunuz. Ama yine de bunu yapardım, anneler böyle yapar" diyerek duygularını anlattı.

Jenkins ise janserle mücadele ettiği günlerden birkaç gün içinde oğluyla Noel'i kutlayacak duruma gelmesinin inanılmaz olduğunu söylüyor.

Radyoterapiye başladığı gün yumurtalıkları alınan Jessica, o dönemde kendisini üzenin kanser değil bir daha anne olamayacağı gerçeği olduğuna dikkat çekiyor.

Jessica'nın 27 yaşındaki eşi Rees ise acı haberi ilk aldığında asla eşinin karşısında ağlamadığını, sadece arabada birbirlerinin gözlerine baktıklarını anlatıyor.

"BANA AYRILMAYI TEKLİF ETTİ AMA..."

Rees, eşiyle arasında geçen hüzünlü anları anlatırken "Bana ondan ayrılarak kendi yoluma gidebileceğini söyledi. O an hayatım boyunca onu en çok sevdiğimi fark ettiğim andı." ifadelerini kullandı.

Doktorlar, Jenkins'in yumurtalarından 21'ini almaya karar verse de sadece 10 tanesi tüp bebek tedavisinde kullanabilecek saklanabildi.

HEM ANNE HEM DE BÜYÜKANNE OLDU

Kızı için kendi torununu dünyaya getirmeye karar veren 45 yaşındaki büyükanne Julie, 9 Nisan'da hamile olduğunu öğrendi.

Julie, geçtiğimiz Cuma günü ise Jack ismi verilen sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. Fedakar anne böylece anne ve büyükanne olma gururunu aynı anda yaşamış oldu.

NTV

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al