İLETİŞİM VE RUH SAĞLIĞI

İLETİŞİM VE RUH SAĞLIĞI

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

İletişim nedir, nasıl geliştirilir? İletişim ile kişilik arasında bir bağ var mı? Psikiyatrik hastalıklarda ne gibi iletişim sorunları yaşanır? Kişilerin düşünce ve görüşlerini sözlü olarak karşılıklı paylaşımı olarak ifade edilen iletişim, her yönüyle İyi Bak Kendine'de tartışılıyor. Bireylerin gerek yaşamında gerek ise sosyalleşmesinde önem taşıyan iletişim İyi Bak Kendine'de masaya geliyor.

 


Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE TV ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, "İLETİŞİM BECERİLERİ VE GELİŞİMİ" enine boyuna masaya yatırılıyor.

Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden psikolog Yıldız Burkovik ve NP Etiler Polikliniği'nden psikolog Sinem Öztep sağlıklı iletişimin nasıl kurulacağını anlatıyor.

- İletişim nedir?
- İletişim geliştirilir mi?
- İletişim ile kişilik arasında nasıl bir bağ vardır?
- Sosyal fobiklerde iletişim nasıldır?
- Narsistlerde iletişim nasıldır?
- İletişim tek yanlı olur mu?
- İyi ve etkili iletişim ne demektir?
- Sözel iletişimde nelere dikkat edilmeli?
- İletişimde beden dilinin yeri nedir?
- İletişimde saygının önemi ne kadardır?
- İletişimde iyi zan kuralı olmalı mı?
- Empatik yaklaşım iletişimi nasıl etkiler?
- Etkin dinlemek yararlı mıdır?
- Kendini uygun biçimde açmanın aşamaları var mıdır?
- İletişimde "Ben Dilini" kullanmak ne sağlar?
- Şeffaf olmak, maske takmamak iletişimde etkili mi?
- Somut konuşmak , ucu açık cümleler kurmak gerekli mi?
- İletişim becerilerini zenginleştirmek nasıl sağlanır?
- Sözel olmayan davranışların farkında olabilmek avantaj sağlar mı?
- Duyguları ayırt etmek gerekir mi?


... gibi merak edilen soruları uzmanlar İyi Bak Kendine'de Uğur Canbolat'a değerlendirecek. 

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.
Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al