Deprem Travma Psikolojisi

Fuhuşta korkutan rapor

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), fuhuş ile etkin mücadele için çalışma başlattı. Fuhuş raporu korkuttu.

Fuhuşta korkutan rapor

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), fuhuş ile etkin mücadele için çalışma başlattı. Fuhuş raporu korkuttu.

Yeni düzenlemeye göre fuhuş yapılan yerlerin yanı sıra fuhuşa aracılık, fuhuş pazarlığı ve müşteri temin edilen yerler de kapatılacak. Hazırlanan fuhuş raporu ise Türkiye’de fuhuş yaşının ortaokul seviyesine düştüğünü ortaya koydu.

fuhusTÜZÜK YENİDEN DÜZENLENİYOR

Zührevi Hastalıklarla Mücadele Tüzüğü yeniden düzenlenecek. Şu anki mevcut tüzüğe göre fuhuş yapan, fuhuş yaptıran ve fuhuş yaptırılan yerlere yaptırımlar uygulanıyor. Fuhuş yapılan oteller, belli süre kapatma cezası verilirken, 3 kez tekrarlanması halinde ise ruhsat iptali geliyor. Yeni düzenlemeyle birlikte artık sadece fuhuş yapılan oteller değil, fuhuşa aracılık yapan yerler, fuhuş pazarlığının yapıldığı bar, eğlence mekanları, internet kafelere de yaptırım ve kapatma cezaları geliyor. Mekan sahipleri ise TCK’nın fuhuş suçunu düzenleyen 227. maddesi gereğince yargılanacak. TELEFON HATLARI KAPATILACAK Fuhuş, fuhuşa teşvik ve aracılık suçu ile gözaltına alınan kişilerin Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından el konulan telefon hatları adli emanete alınırken, söz konusu hatlar yeniden açtırılabiliyor. Bundan sonra el konulan hatlar GSM şirketleriyle görüşülerek kapatılacak ve fuhuş nedeniyle hatlarına el konulan kişiler aynı numara üzerinden faaliyet gösteremeyecek. FUHUŞ YAŞI DÜŞTÜ Fuhuşla Mücadele Komisyonları ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından “Fuhuşun kontrol altında tutulabilmesi” için de rapor hazırlandı. Raporda göre Türkiye’de fuhuş yaşının her geçen gün düştüğü, fuhuşa zorlanan, fuhuş yaptırılan 12-15 yaş arasında kızların bulunduğu kaydedildi. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı, bunun önüne geçmek için okul çevrelerinde, öğrenci ve gençlerin zaman geçirdikleri mekanlar ile ilgili çalışma başlattı. İl Emniyet Müdürlükleri bu konularda uyarılırken, gençlerin fuhuş ve uyuşturucu bataklığına sürüklenmemesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesi istendi. Fevzi KIZILKOYUN / ANKARA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al