'FETÖ sanıklarının tutumu beyin yıkanmışlığının göstergesi'

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ‘Sanıkların suçtan kurtulmak için sahte hafıza bozukluğu rolü oynamaları vardır. Ganser sendromu denilen durumdur’ dedi.

'FETÖ sanıklarının tutumu beyin yıkanmışlığının göstergesi'
Paylaş:

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan FETÖ sanıklarının tutumunun birkaç şekilde yorumlanabileceğini belirterek, "Cezaevlerinde yaşayanların, sanıkların suçtan kurtulmak için sahte hafıza bozukluğu rolü oynamaları vardır. Ganser sendromu denilen durumdur. Hastalık değildir. Bu kişilere herkesin bildiği sorular sorulsa bile 'Bilmiyorum' diye cevap verirler. Örgütlü bir tepki olabilir, genellikle kullandıkları Makyavelist yöntem nedeniyle hiç yüzleri kızarmadan 'en yüksek bir ideal için' diye düşünerek rahatlıkla yalan söylerler." diye konuştu.

Tarhan, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in "herkül" internet sayfasında eşik altı mesajlarla yönlendirme yaptığını dile getirerek, "Zaten bilindiği gibi Herkül, Yunan tanrısıdır. Yarı insan, yarı tanrıdır. Liderlerine böyle bir kutsallık atfettikleri için o kutsallık büyüsü bozulmadan bilgiye ulaşmak zordur. Ancak mevcut aşikar bilgiyi inkar, zaten ters kabul anlamına gelir, kanıt olarak yeterli görülebilir." değerlendirmesinde bulundu.

A.ABu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: