Farklı İşler için En İyi Ev Temizleyicileri

Evcil hayvan kazalarından dezenfekte yüzeylere kadar, iş için en etkili temizlik ürününü kullandığınızdan nasıl emin olacağınızı biliyor musunuz? Çoğu ev temizleyicisi etkili bir şekilde dezenfekte edecektir. Yine de sirke veya çay ağacı yağı gibi doğal ürünler koronavirüsleri öldürmez.

Farklı İşler için En İyi Ev Temizleyicileri

İşe yarayan dezenfektanlar

- Çamaşır suyu çözeltisi (bir litre suda 4 çay kaşığı çamaşır suyu)
- Sürtünme (izopropil) alkol veya% 70 veya daha yüksek alkol içeren mendiller (votka ve diğer likörler yeterli konsantrasyondan yoksundur)
- En az% 60 alkol içeren alkol bazlı el dezenfektanları
- Sabun ve su (ellerinizi en az 20 saniye yıkayın)
- Hidrojen peroksit

Temizleme solüsyonunu silmeden önce 30 saniye veya daha uzun süre tezgah üstü veya diğer yüzeylerde bekletin. Seyreltilmiş çamaşır suyu zamanla gücünü kaybeder, bu nedenle sadece gün için ihtiyacınız olanı karıştırın.

Nörovirüs

Bazı insanlar buna mide böceği diyor. Kolayca yayılır, kapı kollarını, sifonları ve sık sık dokunduğunuz diğer yüzeyleri çok temizler ve dezenfekte eder. Norovirüs, alkol ve bazı kimyasallarla hayatta kalabilir. Çamaşır suyu ve su karışımı veya çamaşır suyu bazlı bir temizleyici en iyi bahislerinizdir. Hidrojen peroksit ve etil alkol adı verilen farklı bir alkol türüyle yapılan mendiller de iyidir. Kirli çamaşırları sıcak suda yıkayın ve mümkünse ağartın.

Evcil Hayvan Kazaları

Anahtar, dağınıklık kurumadan hızlı hareket etmektir. Islak lekeleri kağıt havlularla kurulayın ve katı maddeleri olabildiğince toplayın. Dağınıklığı daha derinlere iten ovalamadan kaçının. Biraz sıvı bulaşık deterjanı ile karıştırılmış su püskürtün. Amonyak kokusunu etkisiz hale getirmek için sirke ekleyebilirsiniz. Durulamak için kurulayın ve gerektiği kadar tekrarlayın. Ardından ertesi gün kabartma tozu üzerine koyun ve vakumlayın. Bazı uzmanlar, sirkenin evcil hayvanınızı bölgeyi işaretlemeye teşvik edebileceğini söylüyor. Zor işler profesyonel halı ve mobilya temizliği gerektirebilir.

Su İşaretleri

Ahşap mobilyalarınızdaki puslu beyaz leke, nemin üst kaplamanın altında kaldığı anlamına gelir. Ahşabın gözeneklerinde daha derinlere inen siyah lekelerden daha kolaydır. Beyaz halkaları kurutmanın en güvenli yolu, kısık ateşte saç kurutma makinesidir. Ahşaptan birkaç inç uzakta tutun ve parlaklığın zarar görmesini önlemek için sık sık kontrol edin. Mayonez, kanıtlanmış bir başka beklemedir. Bir bez üzerine hafifçe vurun ve lekeye nazikçe masaj yapın. Ayrıca mayonezin birkaç saat oturmasına izin verebilir, ardından silebilirsiniz. Başlamadan önce daima mobilyanızdaki gizli bir noktayı test edin.

Sabun Köpüğü

Mağazadan satın alınan temizleyiciler, bu inatçı mineral birikintisini parçalamak için iyi çalışır. Kendin yap yapmayı seviyorsanız, kabartma tozu ve beyaz sirkeyi bir macun haline getirin. Veya eşit miktarda sirke, su ve bir çorba kaşığı bulaşık deterjanını bir sprey şişesine dökün. Küvetinize ve duşunuza sıkın ve fırçalamadan ve durulamadan önce 15 dakika bekleyin. Sabun birikmesini önlemeye yardımcı olmak için, köpük oluşturmayan, aslında bir deterjan olan sıvı vücut yıkama için kalıp sabunu atlayabilirsiniz.

Elektronik

Önce akıllı telefonunuzu, tabletinizi veya dizüstü bilgisayarınızı kapatın. Yumuşak bir bezle tozu silin. % 70 ispirtoyla hafifçe nemlendirilmiş bir bezle dezenfekte edebilirsiniz. Yalnızca cihazınızı temizlemek istiyorsanız, bunun yerine su kullanabilirsiniz. Hoparlörler ve şarj cihazı bağlantı noktaları gibi açıklıkları ıslatmaktan kaçının. Kaplamaya zarar verebilecek ağartıcı, temizlik ürünleri veya aşındırıcı herhangi bir şey kullanmayın.

Gres

Ilık, sabunlu suyla yanlış gidemezsin. Amonyak, cam ve paslanmaz fırınlardan veya ocaklardan gresi ve kiri çıkarmak için güvenlidir. Tacizi önlemek için suyla nemlendirilmiş bir bezle takip edebilirsiniz. Bulaşık makinesinde birçok havalandırma davlumbazı filtresini patlatabilirsiniz. Ya da sıcak sabunlu suya 1/2 bardak karbonat ekleyerek kendi yağ gidericinizi yapın. Sirke ayrıca yapışkan kalıntıları da çıkarabilir.

Harç

Çoğunlukla çimento ve kum - ve çok gözeneklidir. Sirke ve sert ovalama gibi asidik temizleyiciler, harcın üst katmanını aşındırabilir. Bunun yerine, karbonat veya boraks gibi alkali temizleyiciler kullanın. Diş fırçasını sabunlu suya ve ardından temizleme tozuna batırın. Yağlı kirleri gevşetmek için nazikçe ovalayın. Önemli olan, sabun tabakası kalıntılarını gidermek için iyice durulamaktır. Mümkünse, harç içine girip ona zarar verebilecek kirli suyu çıkarmak için bir atölye elektrikli süpürgesi kullanın.

Grimy Walls

Boyalı duvarlarınızda parmak izleri ve lekeler mi var? Bir yapışkan bez veya tülbent ile tozunu alarak temizlemeye hazırlayın. Sonra, hafif sabunlu suyla, ardından temiz suyla hafifçe silin. Kolay yapar - boyayı çıkarmak istemezsiniz. Yağ lekeleri için, eşit miktarda beyaz sirke ve sıcak sudan geçirin, birkaç dakika bekleyin ve ardından bir bezle kurulayın. Veya lekenin üzerine bir hamur karbonat ve su sürün ve silerek temizleyin.

Bilgisayar Klavyeleri

Tuşların arasına sıkışmış yiyecek, toz ve diğer kaba malzemeleri doğru şekilde yerinden çıkarmak sizi pahalı bir onarımdan kurtarabilir. Klavyenizin fişini çekin veya dizüstü bilgisayarınızı kapatın ve şarj cihazını çıkarın. Baş aşağı çevirin ve hafifçe sallayın. Yerçekimine hafifçe vurmak için klavyeyi neredeyse dikey tutun ve bir kutu basınçlı hava ile ileri geri püskürtün. Klavyeyi tekerleği çevirir gibi döndürün ve tekrar püskürtün. Bir kağıt havluyu alkolle nemlendirin ve tuşların üstlerini silin.

Bakır demlik

Bu güzel tencere kolayca kararır. Parlaklığı geri kazanacak şeyler için buzdolabınıza veya mutfak dolabınıza ulaşın. Sitrik asit, siyah bakır (II) oksit ile reaksiyona girer, böylece yıkanabilir. Worcestershire sosu işe yarıyor. Biraz dirsek yağı alan başka bir seçenek de limon suyu ve tuzdur. Yarım limonu sofra tuzuna batırın, fırçalayın ve sabun ve suyla durulayın.

WEBMD

 

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Genelikle kan pıhtısı nedeniyle bir veya daha fazla sayıda akciğer damarının tıkanması akciğer embolisi olarak tanımlanıyor.
  • Hipoglisemi, vücuttaki glikoz değerinin yani kandaki şekerin normalden düşük değerde olması durumudur. Hipoglisemi diyabet ile ilişkilidir. Fakat nadi
  • Hemogram, kanda bulunan hücrelerin hem sayısını hem de oranını tespit eden kan testidir. Halk arasında tam kan sayımı adıyla bilinir. Kan dolaşımındak
  • Diyabet hastalarında beslenme ve yaşam alışkanlıklarının kan şekeri kontrolünde çok önemli olduğunu belirten Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Aytaç Atamer, “
  • Zatürre, tıpta pnömoni olarak adlandırılan akciğer dokusunun iltihabı olarak tanımlanıyor.
  • Vücudumuzdaki en kalın ve en uzun sinir olan nervus ischiadicus ya da halk dilindeki adıyla siyatik, bel bölgesinde bulunan son omurdan çıkar ve dizin
  • Randevu Al