Erkek arkadaşıma güvenemiyorum

Bazen yaşamın çok anlamsız olduğunu düşünüyorum zevk alamıyorum erkek arkadaşımın beni sevmediğini düşünüyorum ve ona güvenemiyorum ama aslında çok değer veriyor. Benden önceki hayatıyla şu an ki hayatını karşılaştırıyorum çok fedakarlık yaptı. Ama güvenemiyorum.

Erkek arkadaşıma güvenemiyorum

 CEVAP Güvensizlik duygusunu öne çıkarmanız, güvensizliğinizin dayanaklarının olduğu anlamına gelmemeli. Bu duygu içinde bulunduğunuz ruhsal durumla ilgili gibi görünüyor. İçinde bulunduğunuz durum depresyona uyar. Depresyonda diğer belirtilerle birlikte kişinin kendisine ve diğer insanlara karşı güvensizlik de vardır. Bir psikiyatriste başvurursanız, tedavi konusunda yardımcı olacaktır.

SORU İş yaşantısındaki stres, ev yaşantısında sinirli, gergin, yorgun bir adam olarak yansıyor. Bu da ev içindeki paylaşımları azaltıyor, mutsuz bir ev hali ortaya çıkıyor. Ne yapabilirim.

CEVAP İş yaşamı, günlük yaşamın getirdiği sıkıntılar doğal olarak insan ilişkilerimizi etkiler. Bunları eve yansıtmamak için kendinizi rahatlatacak hobilerinizin olması, gevşeme egzersizi yapmanız, ev ortamında aile üyeleriyle birlikte olma fırsatları (oyun oynama, birlikte film izleme, sohbet gibi) yaratmanız yararlı olur. Mümkünse, arada bir tüm ailenizle birlikte 1-2 günlük tatil yapmak da bir seçenek olabilir.

SORU Eşimden ayrıldım ve oğlumun velayeti bende çalışıyorum fakat akşamları eve gittiğimde oğlum sürekli ağlıyor hiç olmayacak şeyleri istiyor ve açıklamama bile fırsat vermiyor bu durum beni çok sarsıyor ikinci sorunum ise toplum arasında sürekli çekingen kalıp konuşmaya bir şey bulamamak ayrıca yaptıklarımın hep yanlış olduğunu düşünmek.

CEVAP Boşanma sonrasında insanlar yaşamının bir muhasebesini yapabilir. Çekingenliğiniz ve hep yanlış yaptığınızı düşünmek boşanmadan sonra başladıysa, boşanmayla ilgili olabilir. Boşanmadan sonra uyum bozukluğu, depresyon gibi durumlar görülebilmektedir. Oğlunuzun (yaşı önemli) durumu sizi protesto etmeye (daha önce çalışmıyor idiyseniz), daha çok ilgi ve sevgi ihtiyacına, gündüz kim bakıyorsa onunla ilgili sorunlara bağlı olabilir. Oğlunuz çalışmanız gerektiğini anlayacak yaşta değilse, yalnız kucağınıza alıp sarılıp sevmeniz de yararlıdır. Ayrıca bakıcısıyla durumu ayrıntılı olarak konuşmanız ek bilgi sağlayabilir.

DEPRESYONLA İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN...

TAKINTILARLA İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN...

KİŞİLİK BOZUKLUKLARI İLE İLGİLİ BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN...

ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞI İLE İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN...

CİNSEL SAĞLIKLA İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN..

ERKEK ARKADAŞIMA GÜVENEMİYORUM

ANTİDEPRESAN KULLANDIĞIM İÇİN EŞİM AYRILMAK İSTİYOR

REGL DÖNEMLERİM KABUSUM OLDU

ÇOK SEVEREK EVLENDİM AMA EŞİM İLGİSİZ

EVLİLİKTEN KORKUYORUM

AŞIRI HASSASIM, HER ŞEYE AĞLIYORUM

EŞİMİ SEVİYORUM AMA AİLESİ RAHAT BIRAKMIYOR

MUTLU GİBİ GÖRÜLMEKTEN SIKILDIM

HAYATIMDA HİÇ SOĞAN YEMEDİM

EŞİM HER ŞEYDEN BENİ SORUMLU TUTUYOR

HER ŞEYİMİ KAYBEDECEK KORKUSU YAŞIYORUM

EŞİM SÜREKLİ KÜFÜR EDİYOR

DİĞER SORU VE CEVAPLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...3. BÖLÜM

DİĞER SORU VE CEVAPLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN..2. BÖLÜM

DİĞER SORU VE CEVAPLARI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN...1. BÖLÜM

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Randevu Al