Deprem Travma Psikolojisi

Emekli Albay Sadık Güray Balatekin: 28 Şubat bir bayrak değişimidir

Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi PAMER'in organize ettiği Tea Talks'un bu haftaki konuğu Emekli Albay Sadık Güray Balatekin'ti.

Emekli Albay Sadık Güray Balatekin:  28 Şubat bir bayrak değişimidir

Balatekin, "Uluslararası Boyutuyla 28 Şubat: Öncesi ve Sonrası" başlıklı bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Aynı zamanda bir sosyal araştırma uzmanı olan Sadık Güray Balatekin, Lozan Anlaşması'ndan bugüne kadar olan süreci de ele alarak 28 Şubat'ta yaşananları değerlendirdi.

Emekli Albay Sadık Güray Balatekin:  28 Şubat bir bayrak değişimidir28 Şubat bir bayrak değişimidir diyen Emekli Albay Sadık Güray Balatekin, orduda görevde olduğunu dönemde yaşadığı sıkıntıları katılımcılar paylaştı.

Balatekin; "Eşim kapalı olduğu için askeri lojman ve sosyal tesislerde hep sorunlar yaşadık. Daha sonra 20 yıllık görev hayatımın ardından disiplinsizlik sebebiyle görevden alındım ama bunun asıl sebebi eşimin kapalı olması ve benim de namaz kılıyor olmamdı. Yaşadığımız sorunlar ve en son görevden alınmam eşimi çok üzdü ve yaşadığı üzüntü ve kahır sebebiyle kendisini kaybettik." dedi.

22 Şubat 2017'de alınan kararla Türkiye'de Milli Savunma Bakanlığı'nın düzenlemesi ile kadın subay ve astsubaylar için uygulanan başörtüsü yasağı kaldırıldı diyen Emekli Albay Sadık Güray Balatekin, bu kararla 28 Şubat algısı fiilen bitmiş olsa da düşünce yapısı olarak hala bitmedi, dedi.

Söyleşinin sonunda PAMER Müdürü Doç. Dr. Merve Kavakçı, Emekli Kıdemli Albay Sadık Güray Balatekin’e katılımından dolayı bir teşekkür belgesi takdim etti.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör oldu. Prof. Dr. Nazife Güngör, 14 Mart 2023'te yayımlanan Resmî Gazete kararına göre Üsk
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Randevu Al