Emekli Albay Sadık Güray Balatekin: 28 Şubat bir bayrak değişimidir

Postkolonyal Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi PAMER'in organize ettiği Tea Talks'un bu haftaki konuğu Emekli Albay Sadık Güray Balatekin'ti.

Emekli Albay Sadık Güray Balatekin:  28 Şubat bir bayrak değişimidir

Balatekin, "Uluslararası Boyutuyla 28 Şubat: Öncesi ve Sonrası" başlıklı bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. Aynı zamanda bir sosyal araştırma uzmanı olan Sadık Güray Balatekin, Lozan Anlaşması'ndan bugüne kadar olan süreci de ele alarak 28 Şubat'ta yaşananları değerlendirdi.

Emekli Albay Sadık Güray Balatekin:  28 Şubat bir bayrak değişimidir28 Şubat bir bayrak değişimidir diyen Emekli Albay Sadık Güray Balatekin, orduda görevde olduğunu dönemde yaşadığı sıkıntıları katılımcılar paylaştı.

Balatekin; "Eşim kapalı olduğu için askeri lojman ve sosyal tesislerde hep sorunlar yaşadık. Daha sonra 20 yıllık görev hayatımın ardından disiplinsizlik sebebiyle görevden alındım ama bunun asıl sebebi eşimin kapalı olması ve benim de namaz kılıyor olmamdı. Yaşadığımız sorunlar ve en son görevden alınmam eşimi çok üzdü ve yaşadığı üzüntü ve kahır sebebiyle kendisini kaybettik." dedi.

22 Şubat 2017'de alınan kararla Türkiye'de Milli Savunma Bakanlığı'nın düzenlemesi ile kadın subay ve astsubaylar için uygulanan başörtüsü yasağı kaldırıldı diyen Emekli Albay Sadık Güray Balatekin, bu kararla 28 Şubat algısı fiilen bitmiş olsa da düşünce yapısı olarak hala bitmedi, dedi.

Söyleşinin sonunda PAMER Müdürü Doç. Dr. Merve Kavakçı, Emekli Kıdemli Albay Sadık Güray Balatekin’e katılımından dolayı bir teşekkür belgesi takdim etti.

 Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al