Deprem Travma Psikolojisi

Dünyanın en pahalı parfümü

Dünyanın en pahalı parfümü 516 bin TL'ye satılıyor.

Dünyanın en pahalı parfümü

Dünyanın en pahalı parfümü 516 bin TL'ye satılıyor.

parfum228 bin dolara (yaklaşık 516 bin TL) ne alabilirsiniz? Araba, yat, hatta yeni bir ev… Belki de, sadece bir şişe parfüm! İngiltere Londra’da bulunan ünlü alışveriş merkezi Harrods’da açılan Salon de Parfum mağazası için, İngiliz parfümcü Clive Christian No.1 adını verdiği parfümün özel bir edisyonunu üretti.

NORMAL FİYATI 1500 TL ÜZERİNDE

Normal satış fiyatı 720 dolar (yaklaşık 1632 TL) olan parfümün özel edisyonun şişesi üzerinde 2 bin sarı elmas ve 24 karat altın işleme bulunuyor. Nadir bulunan pembe elmas da aslan amblemi içinde yer alıyor. Christian, ‘İkon olmuş bu şişeyi mücevherle eşsiz hale getirmek istedim’ diyor.

REKORLAR KİTABINA GİRDİ

Guinnes Rekorlar Kitabı’na dünyanın en pahalı parfümü olarak giren bu parfüm Tahiti vanilyası, gül, kirazağacı ve meyankökü içeriyor. Ünlü şişe, 1872 yılında Kraliçe Victoria için tasarlanmıştı. REUTERS  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al