Deprem Travma Psikolojisi

Dünyanın en çılgın rekoru

Fransız sporcu Eric Barone, karla kaplı zeminde dağ bisikletiyle saatte 223.3 km hıza ulaşarak dünya hız rekoru kırdı.

Dünyanın en çılgın rekoru

Fransız sporcu Eric Barone, karla kaplı zeminde dağ bisikletiyle saatte 223.3 km hıza ulaşarak dünya hız rekoru kırdı.

cilginrekorFransa'da, Alp Dağları'ndaki Vars bölgesinde Sunn marka özel yapım bisikletiyle, ayakta durmanın dahi zor olduğu karla kaplı bir dağdan aşağıya inen 54 yaşındaki Barone, saatte 223.3 km hıza ulaştı. Daha önceki rekor 222.2 km ile 2000 yılında yine Barone tarafından kırılmıştı. Dağ bisikletine 1994 yılında başlayan Eric Barone, 2 kez Avrupa ve 1 kez Dünya MTB şampiyonalarında 'İniş' kategorisinde şampiyon oldu. 2000 yılında Fransa'daki Les Arcs'ta 222.22 km hızla dünya rekorunu kırdı. 2002 yılında Nikaragua'da volkanik arazide hız denemesi yaparken geçirdiği kaza sonucu 6 kaburga kemiği ile uyluk kemiği kırılan ve vücudunun değişik yerlerinde yaralanmalar meydana gelen Barone, daha sonra 8 yıl boyunca hiçbir şekilde bisiklete binmedi. 2012 yılında tekrar bisiklet binmeye başlayan Barone, Les Arcs'ta saatte 201 km hıza ulaştı. Dağ bisikleti sporculuğunun yanı sıra filmlerde dublörlük de yapan Eric Barone, 'Taxi, Taxi 2, Highlander, Lucy' gibi çok sayıda filmde rol aldı. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Ruh sağlığı sorunlarına sosyal işlevsellik programı ile destek.
  • Ergenlerden kırk yaşında insan olgunluğunu bekleyemeyiz. Korumacı ailelerin çocukları “Peter Pan Sendromu” yaşayabiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi, Sema meditasyonu sırasında semazenlerin işlevsel beyin aktivitesindeki değişiklikleri araştırdı.
  • Randevu Al