Dostlar Divanı Bu Kez Online Toplandı

Yıllardır bir araya gelen Dostlar Divanı üyeleri, pandemi tedbirleri kapsamında çevrim içi bir araya geldi.

Dostlar Divanı Bu Kez Online Toplandı

Moderatörlüğünü yazar Sami Özey’in üstlendiği programa Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da katıldı. İlk kez çevrimiçi düzenlenen buluşmada Tarhan; “Yeni dostlar divanımız evrim geçiriyor, tekâmül ediyor.” dedi.

Dostlar Divanı Bu Kez Online Toplandı

İş, kültür sanat, bürokrasi, medya ve eğitim dünyasından 58 değerli ismin konuk olduğu Dostlar Divanı online olarak gerçekleşti. “Dostluk” temalı sohbetler ve şiirler eşliğinde ilerleyen programda gündeme dair konular da konuşuldu. Programda ses sanatçısı Mehmet Akça da “Erişti Nevbahar Eyyamı” adlı şarkıyı seslendirdi.

“Programa online devam etmek daha verimli olabilir”

Programın konukları arasında yer alan Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Programın online hali daha verimli olabilir. Artık online şekilde de duygu aktarımı olabiliyor. Şu an yüz yüze görüşsek yüzün yarısı maskeyle kapalı ama online olduğu zaman birbirimizi görebiliyoruz ve mekândan bağımsız hareket edebiliyoruz. Online ortamın içinde bir samimiyet, muhabbet varsa karşı taraf bunu alıyor. O yüzden Dostlar Divanı online da devam edebilir. Belki bu şekilde daha da verimli olabilir. Buranın bir avantajı da isimleri görebiliyoruz. Birçok hocamızı yüz olarak tanıyorum ama ismen bilmiyorum. Onları görmüş ve selamlamış olduk.” dedi.

 ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan Türkiye’nin en çok takip edilen sosyal medya platformlarından ‘Sözler Köşkü’nün ‘Beni İkna Et’ konseptinin
  • Demokrasinin sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda bir değer olduğunu vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, demokrasinin ailede başl
  • Bilim insanları beyin sağlığı için 20 maddelik uluslararası mutabakata imza attı.
  • Avusturya asıllı Amerikalı psikiyatrist, nörolog, fizyolog, davranış biyoloğu, biyokimyager Eric Richard Kandel, Ağustos ayının sonunda emekli oluyor.
  • Uzay Ortamının Psikolojiye Etkilerini Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç yazdı...
  • Randevu Al