Deprem Travma Psikolojisi

Çocukların kilosu 'nesnel' değerlendirilmiyor

Ebeveynler, çocuklarının vücut ağırlığı, görünümleri ve iştahları hakkında nesnel değerlendirmelerde bulunamıyor.

Çocukların kilosu 'nesnel' değerlendirilmiyor

Ebeveynler, çocuklarının vücut ağırlığı, görünümleri ve iştahları hakkında nesnel değerlendirmelerde bulunamıyor.

ÇOCUĞUNUZLA DOĞRU İLETİŞİM KURMANIN YOLLARI

cocukkiloÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan araştırma sonuçlarına göre, ebeveynlerin yüzde 36.7'si çocuğunu olduğundan daha zayıf görüyor Anne ve babalar, vücut ağırlığı, görünüm ve iştah konusunda çocuklarına ilişkin nesnel değerlendirme yapamıyor. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde gerçekleştirilen, "Çocukların vücut ağırlığı ve görünümleri ile iştahları hakkındaki ebeveyn değerlendirmelerinin nesnel değerlendirilmesi" konulu araştırma sonuçlarına göre, ebeveynlerin çoğu vücut ağırlığı, görünüm ya da iştah konusunda çocuklarına dair endişeler taşıyor.

HEKİMLERİN DE EBEVEYNLERİN ÇOCUKLARI HAKKINDAKİ YARGILARINA GÜVENMİYOR Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniğine başvuran, ortalama yaşları 2-14 yaş arasında çocuğu olan anne-babaların katılımıyla gerçekleştirilen araştırma sonuçları, ebeveynlerin yüzde 36.7'sinin çocuklarına ilişkin vücut ağırlığı, görünüm ve iştah konusunda "nesnel" değerlendirmede bulunamadığını ve "çocuğunu olduğundan daha zayıf değerlendirildiğini" gözler önüne seriyor.

A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Çocuğunuz evin küçük hükümdarı olmasın!
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Nilgün Sarp depremin, çocuğun ruh sağlığı üzerine yapabileceğ
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Randevu Al