Deprem Travma Psikolojisi

Bu ebeveynler çocuğu hiperaktif yapıyor

Çocuklarında dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu olan ailelere ilgili yapılan bir araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı.

Bu ebeveynler çocuğu hiperaktif yapıyor

Çocuklarında dikkat eksikliği ve hiperaktivite sorunu olan ailelere ilgili yapılan bir araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı.

hiperkatif2 Eylül’de yayınlanan bir çalışmaya göre dikkat dağınıklığı ve hiper aktivite tedavisi ailelerin hedeflerine göre yapılıyor. Araştırma, rapora göre çalışma yaşları 6 ile 12 arasında değişen ve dikkat eksikliği hiperaktivite sorunu olan 148 çocuğun aileleri arasında yapıldı.

DİKKAT! ÇOCUĞUNUZ HİPERAKTİF OLABİLİR

Eğer aileler çocuklarının akademik performansını göz önüne alıyorlarsa genellikle ilaç tedavisini seçiyor, ama eğer aileler çocuklarının davranışlarıyla ilgili endişeler taşıyorlarsa o zaman davranış terapisini tercih ediyorlar.

18 süren araştırmaya katılan ailelerin çocuklarının hiçbiri hem ilaç hem de davranış terapisini birden görmedi.

APA
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı, Prof. Dr. Nilgün Sarp depremin, çocuğun ruh sağlığı üzerine yapabileceğ
  • Güven ve sevgi dolu bir baba-çocuk ilişkisinin çocuğun kendini değerli hissetmesini sağladığını belirten Uzman Klinik Psikolog İhsan Öztekin, çocukluğ
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Randevu Al