Bir Fincan Kahve Yağlanmayı Engelliyor

Çoğu kişinin vazgeçilmezi kahve, günlük olarak enerjinizi ve metabolizmanızı artırmak için en iyi seçeneklerden biri. Bir fincan Kahve içeriğinde fenolleri içeren antioksidanları ile yağlanmayı önlemekte de büyük bir etken. Özellikle göbek yağlarını eritmek için günce bir fincan kahve tüketilmeli.

Bir Fincan Kahve Yağlanmayı Engelliyor

Yapılan bir çok araştırma kahvenin en popüler antioksidan kaynağı olduğunu buldu. Üstelik çaydan da fazla antioksidan içeren bir fincan kahve, vücuttaki yağlanmayı önlerken, taze kahve telvesinden bir maske ise cilt sorunlarına çok iyi geliyor.

Kahvenin yararları arasında şunlar bulunuyor:

- Selüliti azaltma
- Yağ yakımına yardımcı olur
- Göbek yağlarını eritmede etkilidir
- Ciltteki yağlı sivilce ve aknelerin kurumasına yardımcı olur
- Sindirim sistemini düzenler
- Bağırsak hareketlerini hızlandırır
- Cilt sağlığına iyi gelir

KAHVE SELÜLİTLERİN AZALMASINA YARDIMCI OLUR

Kahve, ciltteki selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Kahvedeki kafein içeriği, derinin altındaki kan damarlarını genişleterek ve genel kan akışını iyileştirerek selülit azaltımını sağlar.

CİLT İÇİN KAHVE PEELİNGİ

Kahve ile cilt bakımı yönteminin en iyilerinden biri de kahve peelingidir. Kahve peelingi aynı zamanda cildinizi pürüzsüzleştirebilir ve eşit bir görünüm sağlayabilir.

GÖBEK YAĞLARINI YAKAR, YAKMAYA YARDIMCI OLUR

Bir fincan kahve fenolleri içeren antioksidanları ile göbek yağlarını parçalalamada ve yağ oluşumunu engelleme de büyük bir etken olarak ortaya çıkıyor.

CİLTTEKİ YAĞLI SİVİLCE VE AKNELERE İYİ GELİR

Bir fincan kahveyi ister için, isterseniz içtikten sonra kahveyi doğrudan cildinize uygulayın. Bu uygulama yağlı sivilce ve akneleri kurutur,  güneş lekelerinin, kızarıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir.

YAĞLARI PARÇALAR

Bir fincan kahve anti-inflamatuar etkiler, kahvedeki melanoidinlerin yanı sıra klorojenik asit (CGA) ile ilişkilendirilebilir. CGA ayrıca iltihaplanma ile bağlantılı olabilecek hiperpigmentasyonun azaltılmasıyla da bağlantılıdır.

AKNE TEDAVİSİ

Akne sorunlarınız varsa günde bir kez kahve tüketin. Cildinizde meydana gelen bir yara veya sık cilt enfeksiyonları durumunda, düzenli kahve kullanımı zararlı bakterilerden kaynaklanan sorunlarla mücadeleye yardımcı olabilir. Kahvedeki CGA'lar hem anti-inflamatuar hem de antibakteriyel özelliklere sahiptir.

KARIN ŞİŞKİNLİĞİ

Çoğumuz güne kahvesiz başlayamayacağımızı söyleriz. Kahve bel yağlarını da iyi gelirken, bazen göbek şişmesi olarak da adlandırılan mide şişkinliği, gaz birikmesi nedeniyle karnınızın çapındaki herhangi bir anormal artıştır. Bir miktar hava yeme ve içme yoluyla midenize ve bağırsaklarınıza girer, ancak gazın çoğu kalın bağırsağınızdaki dost bakteriler tarafından üretilir.

Ancak kahve içerken kafein ve kortizolün vücut üzerindeki etkilerini bilmek çok önemlidir. Hele ki unlu mamulleri, dondurmaları ve şekerlemeleri seviyor ve azaltamıyorsanız, kahve katkı maddelerinde yapacağınız basit bir değişiklik bile göbek yağı veya şişkinlik ile ilgili olumlu gelişmeler sağlayabilir.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Zona hastalığının suçiçeğinin yeniden aktifleşmesi olduğunu kaydeden Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Songül Özer, virüsün 50
  • Dünyada milyonlarca insanın yaşamını olumsuz etkileyen diyabet, obezite sıklığına paralel olarak artış gösteriyor.
  • Kalp sağlığı ile beslenme arasındaki ilişkinin önemine işaret eden Diyetisyen Özden Örkcü, 65 yaş üstü diyabetli her 10 kişiden yaklaşık 7'sinin kalp
  • Son günlerde çok konuşulan maymun çiçeği virüsünün viral bir hastalık olduğunu belirten Enfeksiyon Uzmanı Dr. Songül Özer, hastalığın kuluçka dönemini
  • Türkiye’nin obezitede Avrupa’da birinci ve dünyada 3.-4. sırada olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. A. Murat Koca, obeziteyle mücadelede ac
  • Randevu Al