Akne Nedenleri Akne Tedavisi

Akne Nedenleri Nelerdir? Akne Tedavisi Nasıl uygulanır? Akne ve sivilce aynı şeyler mi? Akne sorunu tamamen biter mi? Akne ve Akne Tedavi Yöntemleri...

Akne Nedenleri Akne Tedavisi

Akne Tedavisi

Aknelerde Buz Şişliği Azaltır

Şişmiş sivilceler ve akneler için bir dakika kadar hafifçe buz uygulayın. Herkes için işe yaramaz, ancak denemede bir zarar yoktur. Akneler için Buzları cildinizi tahriş edecek kadar uzun tutmayın.

Akneleri Sıkma

Bir beyaz nokta "Beni sıkın" gibi görünüyorsa, direnmek en iyisidir. Akne ya da Sivilceleri sıkarsanız, iyileşmeleri daha uzun sürer ve enfeksiyon ve yara izi riskinizi artırırsınız. Açılmış bir sivilcenin makyajla kaplanması da daha zordur, çünkü pürüzsüz bir yüzey yerine düzensiz bir yüzeyle uğraşıyorsunuz.Akne Tedavisinde Sülfür Bazlı Krem Uygula

Akne tedavisinde lekenizi azaltabilecek benzoil peroksit veya kükürt ve resorsinol içeren reçetesiz akne ilaçları sorabilirsiniz. Bununla birlikte, anında sonuçlar alamayabilirsiniz.

Akne tedavileri cildi kurutabilir veya tahriş edebilir. Ürünleri birleştirmeden veya ürün etiketinin önerdiğinden fazlasını kullanmadan önce dermatoloğunuza danışın.

Akne Tedavisinde Diş Macunu Uygulanır mı?

Diş macununu dişleriniz için saklayın. Diş macunundaki bazı bileşenler aknelerin ve sivilcelerin kurumasına yardımcı olsa da, diş macunu sivilceleri tetikleyebilir. Daha da kötüsü, florür ve beyazlatıcı bileşenler cilde uygulandığında alerjik reaksiyona neden olabilir.

Kortikosteroid Enjeksiyonlarını Deneyin

Büyük akne kistleri için kortikosteroid enjeksiyonları hızlı bir düzeltme sağlayabilir. Bir dermatolog, şişmeyi azaltmak ve sıkılaşmayı önlemek için seyreltilmiş bir kortikosteroid versiyonunu doğrudan sivilceye enjekte edebilir.

Akne Tedavisinde Aspirin Macunu

Akne ev ilaçları için internette arama yaparsanız, ezilmiş aspirin macunu kullanma önerisiyle karşılaşabilirsiniz. Aspirin, akne ürünlerinde yaygın bir bileşen olan salisilik asit ile ilgilidir. Ancak salisilik asit ürünleri cilt için özel olarak üretilmiştir. Saf aspirin macunu uygulamak cildinizi tahriş edebilir.

Akne Tedavisinde Çay Ağacı Yağı Deneyin

Akne tedaivisnde çay ağacı yağı bakterileri öldürebilir. Bazı insanlar akne de dahil olmak üzere küçük cilt tahrişlerini tedavi etmek için çay ağacı yağını kullanır. Ne kadar etkili olduğu hakkında çok fazla araştırma yok, ancak çay ağacı yağı doğrudan cildinize seyreltilmiş bir formda koymak için güvenlidir. Alerjik reaksiyonunuz olmadığından emin olmak için önce küçük bir alanda deneyin.

Akne Tedavisinde Yüz ve Cilt Bakımı

Yüz bakımında akne ve sivilceler iyileşse de sonuçlar hemen gerçekleşmez. Kısa vadede cildiniz daha tahriş olabilir.

Temel bir cilt bakım programı dört adımdan oluşur: Temizleme, tonikle silme, tedavi etme ve nemlendirme. Bu dört adımla canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Özel bir durum yeni bir tedavi denemenin zamanı değildir. Büyük bir etkinliğiniz varsa yüz bakımınızı birkaç hafta önceden planlayın.AKNE TEDAVİSİNDE KAPATICI

Tam Kapsama Kapatıcı kullanın

Akneler ve Sivilce düğününüzden veya diğer büyük etkinliklerden hemen önce vurduğunda, zayıf kapatıcı için zaman yoktur. Sivilceleri sadece ince bir katla gizlemek için yeterli pigmente sahip bir ürün kullanın.

AKNE TEDAVİSİNDE İKİ RENK KAPATICI

Çok açık veya çok karanlık bir kapatıcı kullanmak sivilce daha belirgin hale getirebilir. Cildinizle tam olarak eşleşen özel bir karışım yapmak için iki kapatıcı rengini karıştırmayı deneyin.

Çevredeki cilt ile kesintisiz bir çizgi oluşturmak için gizli alanın kenarlarını karıştırmaya dikkat edin. Gün boyunca rötuşlar için aynı özel karışımı kullanın.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Akne Nedir? Akne Nedenleri Nelerdir? Akne hakkında neler biliniyor? Akne, cilt bakımı, akne ilaçları ve kimyasal veya lazer prosedürleri de dahil olma
  • Sivilce Lekelerine Nasıl Geçer? Sivilce izleri ve sivilce lekelerinden kurtulmak artık sorun değil. İlaçların yanı sıra doğal yöntemlerle de sivilcel
  • Tükettiğiniz her gıdanın cildinizle doğrudan ilişkili olduğuna önem verirseniz siz de daha sağlıklı olabilirsiniz. Çünkü vücudun ihtiyaç duyduğu tüm
  • Çok Yaygın Olan Cilt Sorunlarınız mı var? Cilt Sorunlarınız mı var? Cildiniz kaşıntılı, garip lekelerle kaplı mı?
  • Vücudu toksik maddelerden arındıran bu besinlere yönelerek doğal yollardan canlı ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.
  • Nasıl ki yazın güneşin zararlı ışınları cildimiz için büyük bir tehlike oluşturuyorsa kış da soğuğuyla, rüzgarıyla büyük bir yük. Bu mevsimde cildiniz
  • Randevu Al