E-bültenimize kayıt olarak güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

SOSYAL FOBİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

SOSYAL FOBİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

NP GRUP

Toplum içine çıkmaktan çekinen, başkaları ile temas kırmakta zorlanan, hata yapmaktan ve başkaları tarafından gözlenir olmaktan korkan sosyal fobinin nereden kaynaklandığı, belirtileri ve tedavilerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

 

 
Sosyal fobi nedir? Sosyal fobik bireyler kendilerini nasıl hissederler? Neden başkalarının izlemeleri onları rahatsız eder? Toplum karşısında konuşmak neden kabuslarıdır? Eleştirileceğinden korkmalarının temel sebepleri nelerdir gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

Kariyer sahipleri sosyal fobikler neler yaşarlar? Karşı cinsle iletişimde ne gibi zorluklar yaşarlar? Neden bazı sosyal fobikler kendilerini eve hapsederler? İşe yaramadıklarını düşünürler mi? Yeteneklerini ortaya çıkaramamaktan dolayı ne gibi acılar yaşarlar gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Psikiyatri Uzmanı Dr.Öznur Ateş ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nden Uzman Psikolog Yıldız Burkovik olacaklar.

Sosyal fobiye neden olan psikolojik problemler nelerdir? Kaç yaşında başlar? Daha çok hangi cinste görülür? Okulda ne gibi sorunlar yaşarlar? İş hayatında onları ne gibi zorluklar bekler? Ses kısılması, titreme ve terleme gibi tepkiler ne anlama gelmektedir? Tedavisinde ve terapisinde neler yapılır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak.

‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.