SOSYAL FOBİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

SOSYAL FOBİ NASIL TEDAVİ EDİLİR?

NP GRUP

Toplum içine çıkmaktan çekinen, başkaları ile temas kırmakta zorlanan, hata yapmaktan ve başkaları tarafından gözlenir olmaktan korkan sosyal fobinin nereden kaynaklandığı, belirtileri ve tedavilerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

 

 
Sosyal fobi nedir? Sosyal fobik bireyler kendilerini nasıl hissederler? Neden başkalarının izlemeleri onları rahatsız eder? Toplum karşısında konuşmak neden kabuslarıdır? Eleştirileceğinden korkmalarının temel sebepleri nelerdir gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

Kariyer sahipleri sosyal fobikler neler yaşarlar? Karşı cinsle iletişimde ne gibi zorluklar yaşarlar? Neden bazı sosyal fobikler kendilerini eve hapsederler? İşe yaramadıklarını düşünürler mi? Yeteneklerini ortaya çıkaramamaktan dolayı ne gibi acılar yaşarlar gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları NPİSTANBUL NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesinden Psikiyatri Uzmanı Dr.Öznur Ateş ve Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi’nden Uzman Psikolog Yıldız Burkovik olacaklar.

Sosyal fobiye neden olan psikolojik problemler nelerdir? Kaç yaşında başlar? Daha çok hangi cinste görülür? Okulda ne gibi sorunlar yaşarlar? İş hayatında onları ne gibi zorluklar bekler? Ses kısılması, titreme ve terleme gibi tepkiler ne anlama gelmektedir? Tedavisinde ve terapisinde neler yapılır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak.

‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al