E-bültenimize kayıt olarak güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

KULLANDIĞIM PSİKİYATRİ İLACININ YAN ETİKİSİ OLABİLİR Mİ?

SORU

Öncelikle iyi günler iyi çalışmalar benim sorunum cinsel yönden 6 ay önce hafif bi panik atak gecirdim paxil kullandım şimdi iyiyim ama partnerimle sex yapmak istedigimde ilişkiye başlayacagımda penısımde yumuşama oluyor ayrıca tam olarakta sertleşmiyor ondan dolayıda bazen erken boşalıyorum bu sorunlarım bazen olmuyor .erken boşalma icin 2 yıl önce seranil kullandım iyi gelmişti ,acaba bu sorunları kendim, vereceginiz tavsiyelerle beyin ve vucut jimlastigiyle aşabilirmiyim neler yapabilirim .

CEVAP
Ereksiyon bozukluklarının en sık sebebi, bilhassa sizin gibi genç erkeklerde, psikolojik etkenlerdir. Geçirdiğiniz panik atağı, yaşadığınız stres ve gerginlikler ereksiyon kusuruna yol açmış olabilir. Bu tür ereksiyon bozukluklarının tedavileri son derece etkilidir. İlk yapacağınız şey, cinsel sorununuz yüzünden daha fazla paniğe kapılmamak. Sonra da bir psikiyatri uzmanına gitmek. Dr. Oğuz Tan