E-bültenimize kayıt olarak güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

KADINLAR BURADA STRES ATIYOR

KADINLAR BURADA STRES ATIYOR

A.A

Mersin'in Silifke ilçesinde, kadın girişimci tarafından kadınlar kahvehanesi açıldı. Kadınlar stres atıyor.

 


Silifkeli kadınlar, sabah ev işlerini tamamlayıp, yemeklerini de hazırladıktan sonra komşu gezmesi yerine “Kare As” adı verilen kahvehaneye gidiyorlar.

Girişimci Senem Tol'un (38) işlettiği kahvehanede kadınlar çaylarını yudumlarken, oyun oynayıp sohbet ederek vakit geçiriyorlar. Zaman zaman mantı, köfte ve kısır partileri de düzenleyen kadınlar kahvehanesine erkeklerin girmesi ise yasak.

Senem Tol, erkeklerin kahvehanelerde buluşup sohbet etmeleri konusunu arkadaşlarıyla konuşurken “Neden kadınlar için bir kahvehane açmayayım” fikrinin geliştiğini belirterek, “Daha önce hiç iş tecrübem olmamasına rağmen yer kiralayıp kahvehaneyi açtım. Hiç pişman değilim” dedi.

Erkekler gibi kadınların da boş zamanlarını değerlendirebileceği mekanların olması gerektiğini belirten Tol, daha ilk günden itibaren kadınların kahvehaneye büyük bir istekle gelmeye başladıklarını ifade etti.
Tol, kahvehanede sadece oyun oynamadıklarını, örgü yaptıklarını, daha önceden evde düzenledikleri günlerini burada gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Erkekler de bu duruma alıştı. Eşini evinde bulamayan erkekler, kahvehaneyi arıyorlar” diye konuştu.

Senem Tol, kahvehanede çay, kahve, kekik, ada çayının yanı sıra içli köfte, mantı, sıkma, börek gibi yiyecekler ile sabah kahvaltısı hizmeti de verdiklerini anlattı.