Deprem Travma Psikolojisi

KADINLAR BURADA STRES ATIYOR

KADINLAR BURADA STRES ATIYOR

A.A

Mersin'in Silifke ilçesinde, kadın girişimci tarafından kadınlar kahvehanesi açıldı. Kadınlar stres atıyor.

 


Silifkeli kadınlar, sabah ev işlerini tamamlayıp, yemeklerini de hazırladıktan sonra komşu gezmesi yerine “Kare As” adı verilen kahvehaneye gidiyorlar.

Girişimci Senem Tol'un (38) işlettiği kahvehanede kadınlar çaylarını yudumlarken, oyun oynayıp sohbet ederek vakit geçiriyorlar. Zaman zaman mantı, köfte ve kısır partileri de düzenleyen kadınlar kahvehanesine erkeklerin girmesi ise yasak.

Senem Tol, erkeklerin kahvehanelerde buluşup sohbet etmeleri konusunu arkadaşlarıyla konuşurken “Neden kadınlar için bir kahvehane açmayayım” fikrinin geliştiğini belirterek, “Daha önce hiç iş tecrübem olmamasına rağmen yer kiralayıp kahvehaneyi açtım. Hiç pişman değilim” dedi.

Erkekler gibi kadınların da boş zamanlarını değerlendirebileceği mekanların olması gerektiğini belirten Tol, daha ilk günden itibaren kadınların kahvehaneye büyük bir istekle gelmeye başladıklarını ifade etti.
Tol, kahvehanede sadece oyun oynamadıklarını, örgü yaptıklarını, daha önceden evde düzenledikleri günlerini burada gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Erkekler de bu duruma alıştı. Eşini evinde bulamayan erkekler, kahvehaneyi arıyorlar” diye konuştu.

Senem Tol, kahvehanede çay, kahve, kekik, ada çayının yanı sıra içli köfte, mantı, sıkma, börek gibi yiyecekler ile sabah kahvaltısı hizmeti de verdiklerini anlattı.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al