85 BİN KİŞİYE PSİKOLOJİK HİZMET

85 BİN KİŞİYE PSİKOLOJİK HİZMET

A.A

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bugüne kadar 85 bin 798 kişinin ücretsiz  hizmet aldığı belirtildi.

 


Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, psikolojik danışmanlık ve eğitim  merkezlerinden bugüne kadar 85 bin 798 kişinin ücretsiz hizmet aldığı, tedaviye  ihtiyaç duyanların hastanelere sevk edildiği bildirildi.

Maddi durumu bu tedaviyi karşılayamayacak düzeyde olan vatandaşların  tedavi masraflarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı ifade  edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Merkeze gelen vatandaşların genel sorunları içerisinde öfke kontrolü,  stresli yaşam olaylarına bağlı travmalar, depresif belirtiler, cinsel ve eş  sorunlarının öne çıktığı belirlendi. Çocuklarda ise birincil sorunun aşırı sınav  kaygısının yol açtığı depresyon olduğu, sınav kaygısının yanı sıra öfke kontrolü,  sınır koyma ve disiplin sorunun önde olduğu tespit edildi.”

Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğünün aile içi sorunların başında gelen  iletişim problemlerinin minimuma indirilmesi amacıyla “Ana Baba Okulu”  projesini başlattığı belirtilen açıklamada, projeyle merkezlere gelen ailelere  danışmanlık hizmeti sunulduğu, Ocak ayında başlayan projeyle bugüne kadar 200  aileye hizmet verildiği ifade edildi.

Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz olarak sunduğu bu  hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin “Alo 153”e başvurabilecekleri  bildirildi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al