85 BİN KİŞİYE PSİKOLOJİK HİZMET

85 BİN KİŞİYE PSİKOLOJİK HİZMET

A.A

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bugüne kadar 85 bin 798 kişinin ücretsiz  hizmet aldığı belirtildi.

 


Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, psikolojik danışmanlık ve eğitim  merkezlerinden bugüne kadar 85 bin 798 kişinin ücretsiz hizmet aldığı, tedaviye  ihtiyaç duyanların hastanelere sevk edildiği bildirildi.

Maddi durumu bu tedaviyi karşılayamayacak düzeyde olan vatandaşların  tedavi masraflarının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığı ifade  edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Merkeze gelen vatandaşların genel sorunları içerisinde öfke kontrolü,  stresli yaşam olaylarına bağlı travmalar, depresif belirtiler, cinsel ve eş  sorunlarının öne çıktığı belirlendi. Çocuklarda ise birincil sorunun aşırı sınav  kaygısının yol açtığı depresyon olduğu, sınav kaygısının yanı sıra öfke kontrolü,  sınır koyma ve disiplin sorunun önde olduğu tespit edildi.”

Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğünün aile içi sorunların başında gelen  iletişim problemlerinin minimuma indirilmesi amacıyla “Ana Baba Okulu”  projesini başlattığı belirtilen açıklamada, projeyle merkezlere gelen ailelere  danışmanlık hizmeti sunulduğu, Ocak ayında başlayan projeyle bugüne kadar 200  aileye hizmet verildiği ifade edildi.

Açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ücretsiz olarak sunduğu bu  hizmetlerden yararlanmak isteyenlerin “Alo 153”e başvurabilecekleri  bildirildi.

Paylaş:



İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al