2012'nin en çok arananlarını açıkladı

2012 yılında 50'yi aşkın ülkede en çok neler arandı, hangi başlıklar, kişiler arama trendlerinde yükseldi?

2012'nin en çok arananlarını açıkladı

Tüm bunların cevaplarını Google'ın her yıl açıkladığı Zeitgeist listesinde bulabilirsiniz. Google Zeitgeist 2012 listesinde, geride bıraktığımız yılın en önemli olayları ve en son trendleri gözler önüne seriliyor.

googleFarklı kategorilerden oluşan listelerde Türkiye'de ünlü isimler arasında Hadise ilk sırada yer alırken, en fazla aranan TV dizisi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ‘Muhteşem Yüzyıl’ oldu.

İNTERNET BAĞIMLISI OLABİLİRSİNİZ

Google Zeitgeist’da, yılın en hızlı yükselen 10 sorgusuyla birlikte 2012'hin ruhunu yakalayabilmek amacıyla milyarlarca Google araması incelendi. Google tarafından her yıl, yıl içinde aramalarda yükselen trendlerin açıklandığı Zeitgeist , bu yıl da 2012 yılının en önemli olayları ve en son trendlerini gözler önüne serdi.

DÜNYADA WHİTNEY HOUSTON

Dünyada trend olan aramalar arasında ise ilk sırada ani ölümüyle büyük üzüntü yaratan Whitney Houston yer aldı. İkinci sırada Gangnam Style yerleşirken, üçüncü sıraya Hurricane Sandy oturdu. Google’ın farklı kategorilerde belirlediği yükselen arama trendleri listesinde bu yıl Facebook, Youtube ve e-Okul ilk sıralara yerleşti. En çok aranan TV Dizileri listesinde ise geçen yıldan bu yana en çok konuşulan yapımlar arasında yer alan popüler TV Dizisi ‘Muhteşem Yüzyıl’ dizisi ilk sıraya oturdu. En fazla aranan ünlüler listesinde Hadise ilk sıraya yerleşirken, en çok aranan spor takımları arasında da Galatasaray birinci sıraya yerleşti. Google Zeitgeist 2012'in en hızlı yükselen Seyahat Noktaları aramalarında ise Antalya, Bodrum, Alanya gibi tatil destinasyonları Paris, Mısır, Maldivler, İspanya gibi şehirleri ardında bırakarak üst sıralara yer aldı. TÜRKİYE’DE TREND OLAN ARAMALAR 1. Facebook 2. YouTube 3.e-Okul 4. Ösym 5.Ekşi Sözlük 6.Araba Oyunları 7.Milliyet 8.Işkur 9.Hürriyet 10. Habertük DÜNYA'DA TREND OLAN ARAMALAR 1. Whitney Houston 2. Gangnam Style 3. Hurricane Sandy 4. iPad 3 5. Diablo 3 6. Kate Middleton 7. Olympics 2012 8. Amanda Todd 9. Michael Clarke Duncan 10. BBB12 EN ÇOK ARANAN ÜNLÜLER 1.Hadise 2.Mustafa ceceli 3. Tarkan 4. Halil Sezai 5.Murat Boz 6. Orhan Gencebay 7. Demet Akalın 8. Yıldız Tilbe 9. Hande Yener 10. Ajda Pekkan EN ÇOK ARANAN TV DİZİLERİ 1. Muhteşem Yüzyıl 2. Kuzey ve Güney 3. Kurtlar Vadisi Pusu 4. Yalan Dünya 5. Suskunlar 6. Arka Sokaklar 7. Sakarya ve Fırat 8. İşler ve Güçler 9. Karadayı 10. Alev Alev EN ÇOK ARANAN SPOR TAKIMLARI 1. Galatasaray 2. Trabzonspor 3. Fenerbahçe 4. Bursaspor 5. Beşiktaş 6. Sivasspor 7. Orduspor 8. Kayserispor 9. Antalyaspor 10. Gaziantepspor TREND OLAN SEYAHAT NOKTALARI 1. Antalya 2. Bodrum 3. Alanya 4. Dubai 5. Kıbrıs 6. Fethiye 7. Paris 8. Mısır 9. Maldivler 10. İspanya  MİLLİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Sosyallik, sosyal beceriler ve sosyal temasın bağımlılığın en büyük ilacı olduğunu belirten Tarhan, “Bağımlıların çoğu yalnız. Sosyal izolasyon ve yal
  • Prof. Sevil AtasoyÜsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, Dünya Sosyologlar Derne
  • Koronavirüsten sonra dünyayı bağımlılık pandemisi bekliyor. Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Dünyayı bağımlılık pandemisi bekliyor” dedi.
  • Ramazan bağımlılıkları etkiliyor mu? Ramazan ayı, bireylerin günlük rutinlerini büyük oranda etkiliyor. Bağımlılık davranışları Ramazan’da değişiyor!
  • Bağımlılığınız varsa ve koronavirüs döneminde kullanım isteğiniz arttıysa ve başa çıkmakta zorlanıyorsanız ya da bu dönemi daha rahat bir şekilde geç
  • En yaygın bağımlılıklardan biri olan sigara, ölümcül sonuçlarının yanı sıra KOAH gibi yaşam kalitesini düşüren hastalıkların da en büyük nedeni.
  • Randevu Al