Deprem Travma Psikolojisi

14 YAŞINDA DEHA ÇOCUK

14 YAŞINDA DEHA ÇOCUK

A.A

Çin'de 14 yaşındaki deha bir ortaokul öğrencisi, liseyi okumadan ülkenin en iyi üniversitesinde eğitimini sürdürecek.

Çin Uluslararası Radyosunun haberine göre, Pekin Üniversitesinin  adaylarını üniversite sınavına girmeden tavsiye üzerine alacağını duyurmasından  sonra, Hong Şin'gı adlı ortaokul son sınıf öğrencisi kız çocuğu, öğrenim gördüğü  okul tarafından bu üniversiteye önerildi.

Ülkenin doğusunda bulunan Ciangsu eyaletinde yaşadığı belirtilen kızın  çok iyi derecede İngilizce bildiği ve IELTS, TOEFL ve SAT gibi uluslararası  yabancı dil sınavlarında çok yüksek puanlara sahip olduğu kaydedildi.

Hong'un okul müdürü Vang Mingdı, öğrencisinin deha olduğunu, birçok  konuyu kendi başına öğrendiğini ve şu ana kadar 500 bin kelimeden fazla deneme  yazdığını söyledi.

Öğrenci Hong Şin'gı da, düzenlenen basın toplantısında, Pekin  Üniversitesinde Maliye eğitimi almak ve mezuniyetinin ardından kendi şirketini  kurarak iş hayatına atılmak istediğini söyledi.

Pekin Üniversitesi, bir süre önce, adaylarda üniversite sınavı şartı  aramayacağını, öğrencilerini lise yöneticilerinin tavsiyesi üzerine alacağını  duyurmuştu.

Eğitimcilerin desteklediği yeni uygulama, bazı çevreler tarafından  "suiistimal edilmeye müsait ve nepotizmi destekleyici" bir uygulama olarak  görülüyor.

ABD'den Harvard ve Yale, Birleşik Krallık'tan Oxford ve Cambridge gibi  dünyaca ünlü birçok üniversite ile işbirliği ve ortak eğitim programları olan  Pekin Üniversitesi, son 50 yılda, aralarında Türklerin de bulunduğu 20 bini aşkın  yabancı öğrenciye eğitim verdi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al