Zor kullanarak sahip oluyor

- 32 yaşında 4 yıllık evli bir bayanım. Eşim 2 yıldır aşırı alkol alıyor. Gece
geç saatlere kadar gelmiyor, sarhoş olarak geldikten sonra hemen seks
istiyor. Ben de bu durumdan iğreniyorum ve ona karşı sarhoş iken istek
duymuyorum. Zor kullanarak bana sahip oluyor. Cinsellikten tiksiniyorum. Ne
yapmalıyım?

- Cinsel yaşam özen gösterilmesi gereken bir durumdur. Alkol ve sonrası yaşanılan duygular gerçekci olmadığı gibi güven vermez. Güvensiz bir ortam da da seks sağlıklı olmaz. Sizin genel anlamda sekse değil içinde bulunduğunuz olumsuz ortama karşı tepkiniz var. Eğer ortamınız düzelirse sizin de cinselliğe bakışınız daha bir olumlu olacaktır. Eşinizin alkol probleminin sebebi konusunda alkolsüz olduğu bir zaman konuşabilirseniz belki bu konuda ona yardım edebilirsiniz. Hoşlanmadığınız bu durumu da alkol almadığı zaman paylaşın ve sakin davranın. Alkol konusunda uzman yardımı eşiniz için yararlı olacaktır.

 

- 4 yıldır evli genç bir bayanım. Evliliğimin ilk senesi cinsel birleşmeden
hiç zevk alamadım ancak zamanla keyif almaya başladım. Eşim benimle beraber olurken gözlerini kapatmayı tercih ediyor. Sorduğum zaman bu şekilde daha çok zevk aldığını söylüyor. Acaba benimle olurken başkasını düşünüyor olabilir mi?

- Evlilik çok özel bir kurumdur. Bu kurumun da en özel ve sihirli yanı yatak odasıdır. Yeni evlenen çiftler kendilerini ve partnerlerini tanıma süreci yaşarlar. Zevk aldıkları ve hoşlanmadıkları paylaşımları keşfederler. Bu doğal bir süreçtir. Sizde doğal ve normal bir süreç yaşamışsınız. Eşinizin gözlerini kapaması tensel veya belki koku algılamasının daha kuvvetli olmasından kaynaklanıyor olabilir. Konsantrasyon kişiye özel bir durumdur. Ve eğer eşiniz her cinsel birleşmenizde sizin yerinize başka ilişkileri düşünüyor olsa idi bu sizin tüm evlilik yaşamınızda ters giden pek çok şeyle karşılaşacağınız anlamında olacaktı. Kadın duyarlıdır, kolay hisseder. Merak edilecek bir durum olduğunu zannetmiyorum. Sizde beraberliğinizde bunları düşünmeyi bırakın ve güven duygusu içinde zevk alın, eşiniz daha çok zevk alacaktır. Sevgiler.

 

- 48 yaşındayım bir tane torunum var. Ben cinselliğimdeki kalitenin düşmemesi için yatak odamızda zaman zaman farklılıklar yapıyorum. Kocam 55 yaşında ve bu yaptıklarımı hiç fark etmiyor. Benim isteklerimi yersiz bulduğunu artık torun sahibi olduğumu söylüyor. Sağlıklı cinsel hayat kaç yaşına kadar yaşanabilir?

- Sağlıklı bir kişisiniz. Cinsel gelişim evreleri kişisel farklılıklar gösterir. Cinsellik katagorize edilemez. Duygu işidir. Sağlıklı iseniz yaşamınızın geç dönemlerine kadar cinsel isteğiniz olacaktır. Yenilikler ve yaratıcı fikirler ilişkinize heyecan katacaktır. Belli bir yaş üstünde fizyolojik rahatsızlıklar cinsel ilişkiyi olumsuz etkileyebilir. Yaşlılığın ilk dönemlerinde artık bizden geçti, yada bundan sonra bizden hayır yok gibi olumsuz düşünceler sağlıksız bir yaşlanmanın başlangıcını oluşturur. Bu tür fikirlerden uzak durup daha pozitif düşünen yeni anlamlar bulabilen, içindeki çocuğu hep uyanık ve canlı tutan bir yaşam oluşturmalıyız. Hayat devam ediyor ve son dakikaya kadar bizim elimizde. Kendinizi sevin ve değer verin. Hayatın her anını değerlendirin. Yaşanacak çok şey var. Sevgiler.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Vajinismus ( Vaginismus ) ; vajina girişini çevreleyen kasların istem dışı kasılması sonucunda cinsel birleşmeyi ağrılı ve/veya imkansız hale getirmes
  • Whatsapp'ta kullandığınız ikonlar cinsel yaşantınızı açığa çıkarıyor.
  • Vajinismus, vajinal giriş düşüncesi veya girişimi karşısında gösterilen, istem dışı, bedensel ve ruhsal tepkiler olarak tanımlanır...
  • Yoğun iş hayatı, ekonomik sıkıntılar cinsel hayatınızı vurmasın!
  • Çocuklarda cinsel gelişimin aşamaları nelerdir? Çocuklarda cinsel gelişim, önem sırasına göre sıralanabilecek birçok etkenle belirlenir.
  • Evlilikte ideal eşi arayanlar ya da ideal eşini bulamadığını düşünenler üzülmeyin. Uzmanlara göre evlilikte her açıdan denk ve uyumlu eş bulunmasını b
  • Randevu Al