Zeki insanları gözünden anlayın!

İşte zeki insanları gözünden anlamanın yolları...

Zeki insanları gözünden anlayın!
Paylaş:

İşte zeki insanları gözünden anlamanın yolları...

İŞTE ZEKİ İNSANLARIN EN ÖNEMLİ 7 ÖZELLİĞİ

DUYGUSALDIRLAR

Mantık duygusal gelişimi de etkiler. Çocuk kalmayı başarmış insanlar daha zekidir gibi bir sonuca ulaşabiliriz. Çocuklar duygularını çok yoğun yaşarlar.

Ürettikleri şeyler gerçek dünyada kullanılacaktır ancak olmayan şeyleri üretmek için hayal gücüne ihtiyaç vardır. Normal insanlara göre üstün zekalı insanların düşünceleri fantastiktir, bilimsel çalışmalar ise fantastik hayaller sonucu ortaya çıkmaktadır. Zeki İnsanların özelliklerinden bir tanesi de çok büyük fiziksel enerjiye sahip olmalarıdır. Tamamen kendini adapte ettiği konuyu tamamlamak için saatlerce çalışması gerektiği bilincine sahiplerdir. Bunun sonucu olarak da irade ve kalp koordineli bir şekilde enerjiyi temin için çalışır.

HEM ZEKİ HEM DE DOĞAL GÖRÜNÜRLER

Hem zekalarını belli ederler ve hem de çocukça bir yapıya sahiptirler. Bu yüzden çevre onların zekasını devamlı sorgular.

LİDER RUHLUDURLAR

Her türlü insana hitap edebilirler. Sevecendirler ve babacan bir tavırları vardır. Çok erken yaşlarda lider vasıfları ortaya çıkmaya başlar.

NAZİKTİRLER

İnsancıldırlar ve karşılarındakine değer verirler. Zeki insanları araştırdığınızda nazik olduklarını belirgin bir şekilde görürsünüz.

İNATÇI YAPILI KİMSELERDİR

Başarısızlıktan asla yılmazlar. Mesela; Edison ampulü bulmadan önce binlerce sefer deneme yapmış başarısız olmuş ama asla pes etmemiştir Sonunda da başarıya ulaşmıştır. HÜRRİYET