ZAYIFLIK BÜYÜK MUTLULUK

ZAYIFLIK BÜYÜK MUTLULUK

REUTERS

24 yıldır yürütülen bir araştırmaya göre zayıf olmak kadınları her şeyden hatta aşktan bile fazla mutlu ediyor.

 


Berlin'de Max Planck İnsan Gelişimi Enstitüsü'ndeki araştırmacılar, bir kadının ruh halini aşk hayatından çok kilosunun etkilediğini ortaya koydu. 1984 ve 2008 yılları arasında yapılan araştırmalar sonucunda obez olmanın bekar olmaktan çok daha fazla acıya neden olduğu, zayıf olmanın da herhangi bir ilişkiden daha tatmin edici olduğu görüldü.

Uzmanlar, obezlik damgasının toplum içinde zarar verici boyutlara ulaştığını ve hayatın bütün alanlarını etkilediğini söyledi.

Psikolog Pam Spurr, fazla kilolu kadınların aklında sürekli olarak kilolarının bulunduğunu söylerken, "Bekar olmak sosyal açıdan çok daha kabul edilebilir durumda. Bekar bir kadın inanılmaz yalnız fakat çok daha umutlu olabilir" dedi.

Alman araştırmacılar aynı zamanda kadınlar için hayallerindeki işi bulup parlak bir kariyer sahibi olmaktansa, aşık oldukları adamla bir aile kurmanın daha önemli olduğunu belirttiler.


 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al