Deprem Travma Psikolojisi

Zarif kadınlara iş görüşmesi için 10 giyim tüyosu

Uluslararası İmaj Danışmanları Birliği Başkanı Anna Soo Wildermuth, "İş görüşmelerinde giyilen kıyafetler, kim olduğunuzu anlatmalı ve dikkat çekmemeli" diyor.

Zarif kadınlara iş görüşmesi için 10 giyim tüyosu

Uluslararası İmaj Danışmanları Birliği Başkanı Anna Soo Wildermuth, "İş görüşmelerinde giyilen kıyafetler, kim olduğunuzu anlatmalı ve dikkat çekmemeli" diyor.

isgorusmesiWildermuth, iş görüşmelerinde yapılan 10 giyim hatası hakkında bilgi veriyor... Kısa etekler: Etek boyu dizin üç parmaktan fazla yukarısında olmamalıdır. İlk iş görüşmesine süper mini etek giyerek gitmek doğru olmaz. Ayrıca Capri pantolon gibi ciddi olmayan giysileri iş görüşmelerinde giymeyi asla düşünmeyin. MODASI GEÇMİŞ TAKIM ELBİSELER: Çok geniş ya da dar takım elbiseler giyilmemelidir. İyi bir terzi takım elbiselerdeki bu sorunları halledebilir. Erkek ceketleri tüm vücudu sarmalıdır. Gevşek ya da çok dar olmamalıdır. KADIN VE ERKEKLER İÇİN DERİ CEKET: Deri spor ceketler iş görüşmeleri için ideal değildir. Dış giyim gibi gözükürler. ERKEKLER İÇİN BALIKÇI YAKA: En azından ilk görüşmede bir kıravat tercih edilmelidir. En kötü ihtimalle yakalı tişörtler giyilmelidir. BASKILI VE MODAYA UYGUN EL ÇANTALARI: Çantalar, sade olmalı, dikkat çekmemeli ve göze çarpmamalıdır. KIRMIZI EVRAK ÇANTALARI: Evrak çantaları, cüzdanlar ve ayakkabıların hepsi iyi bir renk uyumu içinde sade ve gösterişsiz olmalıdır. ÖNÜ YA DA ARKASI AÇIK AYAKKABILAR:Bu tarz ayakkabılar görüşmelerde giyilmemelidir. Modası geçmiş ayakkabılar bir kenara atılarak, iş görüşmeleri dışındaki durumlarda kullanılmalıdır. ÇIPLAK BACAKLAR: Yazın hava nemli olsa dahi çorap giyilmelidir. Çoraplar doğal renkte olmalıdır. Ayakkabılarınızla uyum sağlamalıdır. AHENKSİZ TAKILAR: Parmaklarınıza birden fazla yüzük veya kulağınıza birden fazla küpe takmayın. Yüz takıları ya da ayak bileğine takılan bilezikler görüşmelerde hoş karşılanmaz. Yalın ve gösterişsiz renkler arasında gri ve mavinin çeşitli tonları en iyi olanlardır. İş görüşmesi sırasında siyah giymek sizi çok ciddi gösterebilir. Siyah giyerseniz, bu rengin yanında onu yumuşatan bir renk bulunmasına dikkat edin. Kahverenginin hala bir iş rengi olup olmadığı tartışılmaktadır. Bu nedenle bu rengi kullanmaktan kaçınmalısınız. İkinci bir görüşme için arandığınızda giysilerinizde değişiklik yapın. Farklı renk bluz, kravat ya da fular takmalısınız. İş görüşmeleri, modanın ön plana çıktığı yerler değildir. Fakat sanat gibi iş alanlarında olanlar modayı ön plana çıkarabilir. Onlar dışındaki herkes sade, gösterişsiz ve klasik bir görünüşü tercih etmelidir. Ne giyerseniz giyin, kıyafetiniz sizin bir profesyonel olduğunuzu, işi almaya ve yeni bir işe başlamaya hazır olduğunuz gerçeğini vurgulamalıdır. Sağ duyunun rehberiniz olmasına izin verin. Moda hatalarının görüşmenin ikinci aşamasına geçmenizi engellemesine izin vermeyin. Bunun için de, görünüşünüzün iyi olması ve iş için uygun olması gereklidir. KELEBEK
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al