YÜZDE 33'ÜNDE VAR

YÜZDE 33'ÜNDE VAR

Formsante

Evliliklerde, hayal kırıklığına ve mutsuzluğa neden olan erken boşalma çiftler arasında problem yaratıyor.

 


Erkeklerin %33’ünde erken boşalma olduğu sadece kayıtlara geçen kısım, belki de oran çok daha fazla! Evlilik ve Aile Danışmanı İlkim Öz; “Oran azımsanmayacak kadar yüksek aslında. Bu yüzden artık bu sıkıntının utanılacak bir durum değil; tedavi edilmesi gereken bir vaka olduğu gerçeğini yadsımayalım” dedi ve konuyu ayrıntıları ile ele aldı.

ERKEKLER İÇİN CİNSELLİK “GÜÇ” ANLAMINA GELİYOR

Sadece Türk erkekleri değil, dünya ülkeleri erkekleri de cinselliği, “güç” ve “güçlü olmak” olarak görüyorlar. Erkekler herhangi bir cinsel sorun yaşadıklarında, bu durumlarından dolayı kendilerini değersiz hissediyor ve aşağılık kompleksi duyuyorlar. Araştırmalara göre erkeklerin sadece ve sadece % 1’i erken boşalma sorunu olduğunu kabul ediyor. Sorun kabul edilmeyince, çözüme de gidilmiyor elbette.

ERKEN BOŞALMA NEDENLERİ ARASINDA PSİKOLOJİK KAYNAKLI OLANLAR ÇOK FAZLA

Erkek yorgunluk, stres, heyecan gibi sebeplerden dolayı bir kere erken boşaldı mı, bunun korkusundan tekrar tekrar erken boşalma yaşayabiliyor. Erken boşalma korkusundan dolayı erken boşalan erkekler çok fazla. Nörolojik ve fiziksel hastalıklara bağlı erken boşalmaların yanı sıra, kullanılan ilaçların yan etkileri, fiziksel yaralanmalara bağlı erken boşalmalar da mevcut. Ancak en etkili nedenlerin başında psikolojik kökenli olanlar geliyor. Strese, ilişkinin stresine, başarısızlık duygusuna, özgüven eksikliğine bağlı ve hemen boşalacağım kaygısından kaynaklanan erken boşalmalar birinci sırada yer alıyor.

EVLİLİKLERİN YAKLAŞIK % 40’I ERKEN BOŞALMA SORUNU YÜZÜNDEN BİTİYOR

Özelikle aşk evliliklerinde, büyük hayal kırıklığına ve mutsuzluğa neden olan “erken boşalma” uzun bir süre erkek tarafından yadsınıyor. Her erkeğin zaman zaman, özellikle de ilk deneyimlerinde yaşadığı erken boşalmayı, erkeklerin % 90’ı hayatında en az bir kere deneyimliyor.

Tedavi olmaktan utanan erkek, yine erken boşalacağım korkusu ile eşinden uzak duruyor. Cinsel hayatın bitmesi ile araya giren soğukluk, ne yazık ki boşanma ile son buluyor.

EŞİNİ YATAKTA MUTLU EDEMEYEN ERKEK SUÇLULUK DUYUYOR

Eşi ile birleşme sırasında, ilk beş dakikada boşalma da erken boşalmaya giriyor, ilk bir dakikada boşalma da erken boşalma oluyor. Bu durum orta derecede erken boşalma oluyor. Daha birleşme olmadan boşalma olursa, ileri derece bir erken boşalma sorunu var demektir. Tedavisi elbette var. Önce fiziksel bir sorun olup olmadığı araştırıldıktan sonra, cinsel terapistlerle ve ilaç desteği ile sorun gideriliyor. Kaliteli ve doyurucu bir cinsel hayat için erken boşalma sorunu yaşayan erkekler hiç zaman kaybetmeden, tedaviye başlamalı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al