YÜZDE 33'ÜNDE VAR

YÜZDE 33'ÜNDE VAR

Formsante

Evliliklerde, hayal kırıklığına ve mutsuzluğa neden olan erken boşalma çiftler arasında problem yaratıyor.

 


Erkeklerin %33’ünde erken boşalma olduğu sadece kayıtlara geçen kısım, belki de oran çok daha fazla! Evlilik ve Aile Danışmanı İlkim Öz; “Oran azımsanmayacak kadar yüksek aslında. Bu yüzden artık bu sıkıntının utanılacak bir durum değil; tedavi edilmesi gereken bir vaka olduğu gerçeğini yadsımayalım” dedi ve konuyu ayrıntıları ile ele aldı.

ERKEKLER İÇİN CİNSELLİK “GÜÇ” ANLAMINA GELİYOR

Sadece Türk erkekleri değil, dünya ülkeleri erkekleri de cinselliği, “güç” ve “güçlü olmak” olarak görüyorlar. Erkekler herhangi bir cinsel sorun yaşadıklarında, bu durumlarından dolayı kendilerini değersiz hissediyor ve aşağılık kompleksi duyuyorlar. Araştırmalara göre erkeklerin sadece ve sadece % 1’i erken boşalma sorunu olduğunu kabul ediyor. Sorun kabul edilmeyince, çözüme de gidilmiyor elbette.

ERKEN BOŞALMA NEDENLERİ ARASINDA PSİKOLOJİK KAYNAKLI OLANLAR ÇOK FAZLA

Erkek yorgunluk, stres, heyecan gibi sebeplerden dolayı bir kere erken boşaldı mı, bunun korkusundan tekrar tekrar erken boşalma yaşayabiliyor. Erken boşalma korkusundan dolayı erken boşalan erkekler çok fazla. Nörolojik ve fiziksel hastalıklara bağlı erken boşalmaların yanı sıra, kullanılan ilaçların yan etkileri, fiziksel yaralanmalara bağlı erken boşalmalar da mevcut. Ancak en etkili nedenlerin başında psikolojik kökenli olanlar geliyor. Strese, ilişkinin stresine, başarısızlık duygusuna, özgüven eksikliğine bağlı ve hemen boşalacağım kaygısından kaynaklanan erken boşalmalar birinci sırada yer alıyor.

EVLİLİKLERİN YAKLAŞIK % 40’I ERKEN BOŞALMA SORUNU YÜZÜNDEN BİTİYOR

Özelikle aşk evliliklerinde, büyük hayal kırıklığına ve mutsuzluğa neden olan “erken boşalma” uzun bir süre erkek tarafından yadsınıyor. Her erkeğin zaman zaman, özellikle de ilk deneyimlerinde yaşadığı erken boşalmayı, erkeklerin % 90’ı hayatında en az bir kere deneyimliyor.

Tedavi olmaktan utanan erkek, yine erken boşalacağım korkusu ile eşinden uzak duruyor. Cinsel hayatın bitmesi ile araya giren soğukluk, ne yazık ki boşanma ile son buluyor.

EŞİNİ YATAKTA MUTLU EDEMEYEN ERKEK SUÇLULUK DUYUYOR

Eşi ile birleşme sırasında, ilk beş dakikada boşalma da erken boşalmaya giriyor, ilk bir dakikada boşalma da erken boşalma oluyor. Bu durum orta derecede erken boşalma oluyor. Daha birleşme olmadan boşalma olursa, ileri derece bir erken boşalma sorunu var demektir. Tedavisi elbette var. Önce fiziksel bir sorun olup olmadığı araştırıldıktan sonra, cinsel terapistlerle ve ilaç desteği ile sorun gideriliyor. Kaliteli ve doyurucu bir cinsel hayat için erken boşalma sorunu yaşayan erkekler hiç zaman kaybetmeden, tedaviye başlamalı.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al