Yunus Emre hayranlığı hobi sahibi yaptı

Eskişehir'de 15 yıl önce bir kitaptan okuduğu büyük Türk düşünürü ve halk ozanı Yunus Emre'nin hayatından etkilenen kişi, ona olan hayranlığını sözlerini ve portresini ahşaba işleyerek gösteriyor.

Yunus Emre hayranlığı hobi sahibi yaptı
Eskişehir'de 15 yıl önce bir kitaptan okuduğu büyük Türk düşünürü ve halk ozanı Yunus Emre'nin hayatından etkilenen kişi, ona olan hayranlığını sözlerini ve portresini ahşaba işleyerek gösteriyor. yunusemreKıraathane işletmecisi Fehmi Ulu, 15 yıl önce Yunus Emre'nin hayatını okuduğunu, şiirlerinden ve yaşamından çok etkilendiğini söyledi. Yunus Emre sevgisinin başlaması üzerine ahşap üzerinde yakma sanatına ağırlık verdiğini ifade eden Ulu, şöyle konuştu: "İnsanlara Yunus'un sözlerini 'nasıl aktarabilirim', 'nasıl anlatabilirim' diye düşündüm ve portreleri yapmaya karar verdim. Yunus Emre asırlar önce yaşamasına rağmen öyle sözler söylemiş ki adeta bizlere rehberliği aşılamıştır. Sözlerinde birlik beraberlik, sevgi, saygı, dayanışma ve hoşgörüyü işleyen Yunus Emre, günümüzde insanların çok fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemde sözleriyle çok şey anlatmıştır. Yunus'u her daim gelecek nesillere sevdirmek amacıyla bu çalışmaları yapıyorum. Bugüne kadar yaklaşık 30 Yunus Emre portresini ahşap üzerine yakma sanatıyla işledim. Yunus'u anlayan bağnazlıktan kurtulmuş insandır. Onun sözleri benim içimde yüreğimde öğle bir dağlama yapıyor ki, Yunus'a olan aşkımı ahşap üzerine yakarak adeta bir oya gibi işleyip onu tanıtmaya çalışıyorum." Ulu, Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması nedeniyle Yunus Emre'nin portrelerini yapmaya daha fazla ağırlık verdiğine değinenek, Eskişehir'i ve Yunus Emre'yi tanıtmak için sözlerini ve şiirlerini iş yerinde sergilediğini de sözlerine ekledi. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al