YILLARA MEYDAN OKUYUN

YILLARA MEYDAN OKUYUN

Milliyet

Yıllara meydan okuyun! Cilt gençleştirme, cilt çatlakları, akne ve yara izlerinin giderilmesinde yeni dönem!

 


Lotis Pharma’nın Türkiye’ye getirdiği ve dünyada üretilen ilk orijinal roller markası olan Alman ‘‘Dermaroller’’ ile büyüme faktörleri ve kök hücre ekstreleri içeren “Dermaheal” ürünlerinin sinerjik bileşiminden oluşan ‘‘DermaTheraphy-DermaTerapi’’ konsepti, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Anadolu Sağlık Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Sadiye Kuş’un uygulama hakkında bilgi verdiği ve bilinçsiz uygulamaların sakıncalarının paylaşıldığı toplantıda basın mensupları DermaTerapi uygulamasını izleme fırsatı da buldu.

Dr. Sadiye Kuş; “Anadolu Sağlık Merkezi’nde DermaTerapi yöntemi ile “cilt daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşuyor aynı zamanda kısa sürede birçok cilt problemi hastaları mutlu edecek düzeyde azalıyor” dedi. DermaTerapi aynı zamanda; ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesi ve giderilmesi, akne izlerinin belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları ve gözenekli cilt yapısının iyileştirilmesi gibi durumlarda kullanılıyor.

Lotis Pharma Yönetici Ortağı Göknur Eser Türkmen; “Kozmetik dermatolojide son yılların en yaratıcı uygulamalarından biri olan “DermaTerapi” metodunun hem hastaları hem de hekimleri aynı anda mutlu edip yüksek başarı sağladığını söyledi. 

“DermaTerapi” adının Lotis Pharma’ya ait patentli bir isim olduğunu ve “DermaTerapi” adı altında uygulanan taklit roller ve içeriği doğru seçilmemiş  kozmetik ürünlerle yapılan tedavilerin hastaların üzerinde büyük riskler oluşturduğunu hatırlatan Türkmen,  bundan sonraki süreçte, DermaTerapi’nin etkilerini doğru kişiler ve doğru bilgilerle hastalara ulaştırabilmenin en büyük amaçları olduğunu söyledi.

DERMATERAPİ NEDİR?


Dr. Sadiye Kuş, cilt gençleştirme amaçlı ince çizgi ve kırışıklıkların, genişlemiş gözeneklerin, ciltte gevşeme ve sarkmaların tedavisinde, akne izlerinin, suçiçeği ve diğer yara izlerinin, cilt lekelerinin, gebelik çatlakları ve diğer cilt çatlaklarının giderilmesinde ve hafifletilmesinde, selülit ve saç dökülmesinin tedavisinde son derece başarılı sonuçlar elde edildiğini hatırlatarak, uygulamayla ilgili şu bilgileri verdi:

“Bu işlemde silindirik bir tamburun üzerine ergonomik şekilde dizilmiş, derinlikleri 0,2 mm ile 2,5 mm arasında değişen 192 adet özel üretilmiş çelik mikro iğnelerden oluşan tıbbi bir alet kullanılıyor. Cilde uygulandığında derinin koruyucu üst tabakasına hiçbir zarar vermeden mikro iğneler yardımıyla cildin alt katmanlarına uzanan mikro kanallar açılıyor.

Deri altına açılan bu binlerce minik kapı herhangi bir iz bırakmaksızın 15 dakika içinde kendiliğinden kapanır. Bu mikro kapılardan büyüme faktörlerinin deri içine gönderilebilmesi etkinliği daha da artırır.”
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al