YILLARA MEYDAN OKUYUN

YILLARA MEYDAN OKUYUN

Milliyet

Yıllara meydan okuyun! Cilt gençleştirme, cilt çatlakları, akne ve yara izlerinin giderilmesinde yeni dönem!

 


Lotis Pharma’nın Türkiye’ye getirdiği ve dünyada üretilen ilk orijinal roller markası olan Alman ‘‘Dermaroller’’ ile büyüme faktörleri ve kök hücre ekstreleri içeren “Dermaheal” ürünlerinin sinerjik bileşiminden oluşan ‘‘DermaTheraphy-DermaTerapi’’ konsepti, düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Anadolu Sağlık Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Sadiye Kuş’un uygulama hakkında bilgi verdiği ve bilinçsiz uygulamaların sakıncalarının paylaşıldığı toplantıda basın mensupları DermaTerapi uygulamasını izleme fırsatı da buldu.

Dr. Sadiye Kuş; “Anadolu Sağlık Merkezi’nde DermaTerapi yöntemi ile “cilt daha sağlıklı ve genç bir görünüme kavuşuyor aynı zamanda kısa sürede birçok cilt problemi hastaları mutlu edecek düzeyde azalıyor” dedi. DermaTerapi aynı zamanda; ciltteki ince çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesi ve giderilmesi, akne izlerinin belirginliğinin azaltılması, gebelik çatlakları ve gözenekli cilt yapısının iyileştirilmesi gibi durumlarda kullanılıyor.

Lotis Pharma Yönetici Ortağı Göknur Eser Türkmen; “Kozmetik dermatolojide son yılların en yaratıcı uygulamalarından biri olan “DermaTerapi” metodunun hem hastaları hem de hekimleri aynı anda mutlu edip yüksek başarı sağladığını söyledi. 

“DermaTerapi” adının Lotis Pharma’ya ait patentli bir isim olduğunu ve “DermaTerapi” adı altında uygulanan taklit roller ve içeriği doğru seçilmemiş  kozmetik ürünlerle yapılan tedavilerin hastaların üzerinde büyük riskler oluşturduğunu hatırlatan Türkmen,  bundan sonraki süreçte, DermaTerapi’nin etkilerini doğru kişiler ve doğru bilgilerle hastalara ulaştırabilmenin en büyük amaçları olduğunu söyledi.

DERMATERAPİ NEDİR?


Dr. Sadiye Kuş, cilt gençleştirme amaçlı ince çizgi ve kırışıklıkların, genişlemiş gözeneklerin, ciltte gevşeme ve sarkmaların tedavisinde, akne izlerinin, suçiçeği ve diğer yara izlerinin, cilt lekelerinin, gebelik çatlakları ve diğer cilt çatlaklarının giderilmesinde ve hafifletilmesinde, selülit ve saç dökülmesinin tedavisinde son derece başarılı sonuçlar elde edildiğini hatırlatarak, uygulamayla ilgili şu bilgileri verdi:

“Bu işlemde silindirik bir tamburun üzerine ergonomik şekilde dizilmiş, derinlikleri 0,2 mm ile 2,5 mm arasında değişen 192 adet özel üretilmiş çelik mikro iğnelerden oluşan tıbbi bir alet kullanılıyor. Cilde uygulandığında derinin koruyucu üst tabakasına hiçbir zarar vermeden mikro iğneler yardımıyla cildin alt katmanlarına uzanan mikro kanallar açılıyor.

Deri altına açılan bu binlerce minik kapı herhangi bir iz bırakmaksızın 15 dakika içinde kendiliğinden kapanır. Bu mikro kapılardan büyüme faktörlerinin deri içine gönderilebilmesi etkinliği daha da artırır.”
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al