YILLAR GİTSİN GENÇLİK KALSIN

YILLAR GİTSİN GENÇLİK KALSIN

Hürriyet Aile

Siz de Yıllar gitsin, gençlik kalsın diyenlerdenseniz haberimiz tam size göre! Mutlaka okuyun...

 


Yaş ilerledikçe yüzdeki çizgiler de hemen kendini fark ettirmeye başlıyor. İnsanlar da daha genç daha canlı ve daha sağlıklı gözükmek için bazı yöntemlere başvuruyorlar. Siz de “Yıllar gitsin, gençlik kalsın” diyenlerdenseniz haberimiz tam size göre!

Son dönemde “Gençlik Aşısı” adıyla halk arasında yaygınlaşan yöntem ile hayalinizdeki görüntüye kavuşmanız mümkün. Yüzünüzdeki kırışıklıklar siizn için sadece çirkin bir görüntüden ibaretse ve bu durum psikolojinizi bozuyorsa telaşlanmayın. Artık her şeyin bir çaresi var…

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Sönmez, cilde yapılan mezoterapi uygulamasını anlattı. Dr. Ahmet Sönmez “Farklı ticari isimlerle olsa da, bu uygulamalar temelde yüze uygulanan mezoterapi yöntemleridir. Gençlik aşısı, son derece küçük iğnelerle cilde doğal maddelerinin enjekte edilmesine dayanır” dedi.

Son yıllarda giderek yaygınlaşan bu yöntemi özellikle kadınların tercih ettiğini belirten Dr. Sönmez "Bu aşılar doktorun tavsiye ettiği şekilde uygun aralıklarla yapıldığında cildin yaşlanmasını önemli ölçüde geciktirir. Yaklaşık yarım saat süren uygulamalar genellikle ağrısızdır ve kolay tolere edilir. İşlem sonrası birkaç saat süren kızarıklık dışında önemli bir yan etkisi yoktur" şeklinde açıklamalarda bulundu.

CİLT, DİRİ BİR GÖRÜNÜM KAZANIYOR

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Burak Türkyılmaz ise gençlik aşısı ile ilgili şu bilgileri veriyor; "Kişinin cilt özelliklerine göre doktor tarafından hazırlanan ve cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri içeren bir karışım mezoterapi yöntemiyle, çok küçük iğnelerle cilde verilir.

Cilde enjekte edilen maddelerden bir tanesi de normal dokularımızda da bulunan hyalüronik asit denen maddedir. Hyalüronik asit, aynı zamanda kırışıkları doldurmak için tercih edilir. Bu madde seyreltilmiş bir şekilde cilde verildiğinde de, ciltte tazelik ve dirilik sağlar."

KENDİ KANINIZDAN GENÇLİK İKSİRİ


Son dönemde merak edilen bir diğer gençlik aşısı yöntemi ise kişinin kendi kanı kullanılarak yapılan PRP yöntemidir. Dr. Burak Türkyılmaz, "Plateletler veya diğer adıyla trombositler, vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve rejenerasyonunu sağlamak için gerekli olan büyüme faktörlerini barındıran kan bileşenleridir.

Kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir tüpte işlemden geçirilerek cildine çok ince iğnelerle enjekte edilmesi ile cildin kolajen yapısını artırmak ve deriyi en doğal biçimde canlandırıp yapılandırmak mümkün olmaktadır" dedi.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al