Yılın ilk dersi Rektör Tarhan'dan

Türk Ocağında yılın ilk dersini Rektör Tarhan verdi.

Yılın ilk dersi Rektör Tarhan'dan

Türk Ocağında yılın ilk dersini Rektör Tarhan verdi.

turkocaktarhanİstanbul Türk Ocağı her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği konferanslar serisine başladı. Konferansları ders olarak tanımlayan Türk Ocakları bu kapsamda ilk olarak Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı misafir etti. Rektör Tarhan “ Kendini Tanıma, İnsanları Anlama “ başlığında konferans verdi. İstanbul Türk Ocağı yıl içerisinde farklı konu ve konukların katılımıyla gerçekleştirdiği konferanslar serisine başladı. İstanbul Türk Ocağı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansların ilkinde Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan katılımcılarla bir araya geldi. “ Kendini Tanıma, İnsanları Anlama “ başlığında bir sunum yapan Tarhan, katılımcılara kendini tanıma noktasında çok önemli bilgiler verdi. Türk İslam Tarihinin önemli değerleri Mevlana, Yunus Emre gibi isimlerden bahseden Tarhan, kişinin kendini tanımasının önemli olduğunu, bu değerlerin kişinin kendini ve insanlığı tanımasında önemli faktör olduklarını dile getirdi. Pozitif Psikoloji, duygusal zeka konularına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Tarhan beynin nörobiyolojisine ilişkin de paylaşımlarda bulundu.    
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al